:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

żołnierze CK armii

Dodano: 2011-11-10 18:35:15
: CK

• staszu 2011-11-10 18:35:15

Witam Tak jak w poprzednich moich wątkach mam prośbę o identyfikację zdjęć interesuje mnie wszystko co można z nich wycisnąć, jaki mundur, jednostka, odznaczenia, stopień, itd.Z góry dzięki za odpowiedziPozdrawiam

odpowiedz cytuj
  • staszu 2011-11-10 18:40:46

I zdjęcie drugie. Biała plama na czapce to zadrapanie.

odpowiedz cytuj
  • WachmistrzKOP 2011-11-10 19:30:16

To już nie moja działka. Mogę jedynie napisać, że mundury są faktycznie CK, jeśli się nie mylę oficerskie (porucznik?). Na drugim zdjęciu dobrze widoczny bagnet do Mannlichera.

odpowiedz cytuj
  • argo 2011-11-10 20:24:50

Obaj zolnierze to podoficerowie w stopniu kaprala ( dwie gwiazdki na kolnierzu), obaj maja pasy z klamrami M 1888, przydzialow pulkowych ustalic sie juz raczej nie da ( piechota) gdyz wynikało to z kolorow patek na kołnierzu ..z czarnobialych zdjec tych danych raczej nie wycisniemy.Pierwsza postac ma bluze M 1908 wyraznie widac ze jeszcze produkcji przedwojennej ( jest wyraznie ciemniejsza od spodni czyli musi byc ciemnoniebieska- jasniejsze spodnie beda w kolorze hechtgrau), posiada przypiety sznur strzelecki M11, z tylu na pasie dynda niezidentyfikowany bagnet do manlichera ( sadzac po widoicznej pochwie) medale to najprawdopodobniej krzyz Bałkański... o reszcie sie nie wypowiadam bo slabo widac Druga postac ma ( sadzac po odcieniu szarosci)  bluze naprawdpodobniej juz koloru hechtgrau, wyraznie wzorowana na modelu 69 ( wszystkie kieszenie wpuszczone , guziki kryte listewka), na pasie dydnda bagnet wz 1895, medale to od prawej bardzo charakterystyczny Krzyz Karola ( Karltruppenkreuz) ustanowiony w 1916 roku i przyznawany do końca wojny, nastepnie najprawdopodobniej Krzyz Bałkanski ( podobnie jak poprzednik), trzeciej blaszki nie potrafie zdentyfikowac, chyba ze beda zblizenia. Ciekawostka jest fakt ze na bluzie sa oznaczenia przynaleznosci pulkowej stosowane przez 1916 rokiem, po tej dacie zredukowano je do waskiego pionowego paska znajdujacego sie za stopniem.

odpowiedz cytuj
  • staszu 2011-11-10 22:29:18

Postaram się jutro wkleić zbliżenie na odznaczenia na drugim zdjęciu. Mam jeszcze pytanie, może głupie ale na pierwszej fotografii widać gwizdek, do czego służył? 

odpowiedz cytuj
  • argo 2011-11-10 23:13:14

Owszem jest tam gwizdek ..do czego sluzył ?? ano do tego samego we wszystkich armiach tego okresu, do wydawania komend podczas palby karabinowej.

odpowiedz cytuj
  • staszu 2011-11-11 09:51:44

Dzięki za odpowiedzi, wklejam jeszcze powiększone nieco zdjęcie odznaczeń z drugiej fotografii. Może uda się ustalić co to za medal.

odpowiedz cytuj
  • hubert1997 2011-11-13 14:25:19

Nie wiem, nie wiem... na pierwszym medalu nic nie wiedać, tylko po kolorze stążki i kształcie można mniemać, że jest to Medal Jubileuszowy Franciszka Józefa. Ostatni to chyba Karl-Truppenkreuz, ten w środku to już nie wiem...

odpowiedz cytuj
  • zsira 2011-11-13 15:07:27

Medal 3ci to napewno Karl-Trupenkreuz.Medal 1szy to jubileuszowy FJMedal 2gi wygląda mi na medal za 25 lat służby, ale czy jego posiadacz wygląda na tyle lat ?

odpowiedz cytuj
  • hubert1997 2011-11-13 16:25:05

Wyczytałem jeszcze, że ten Karl.. (coś tam) otrzymywali żołnierze, którzy spędzili na froncie min. 12 miesięcy i brali udział w min. 1 bitwie. Nadawany bodajże od 1916 roku, ale tego ostatniego nie jestem pewien. Fajnie zsira, że tematem zajął się najlepiej poinformowany :)

odpowiedz cytuj
  • zsira 2011-11-13 16:51:34

Medal ten rzeczywiście ustanowiony 13 grudnia 1916, ale byli dekorowani i ci co wcześniej walczyli i byli na froncie.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"