:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Z portalem Dobroni.pl źle się dzieje.

Dodano: 2016-06-21 13:51:23

• FaZa 2016-06-21 13:51:23

Witam! Zakładam ten wątek by ruszyć temat portalu Dobroni.pl. Patrząc na wpisy, notowania, komentarze i forum widać, że portal "umiera". Kiedyś był tu ruch. Dobroniowicze komentowali, prowadzili dyskusję, zamieszczali fotki. Dziś portal zachowuje się jak Polsat i nie pozwala oglądać swoich zawartości a dokładnie użytkowników. Blokuje oglądanie fotografii, przeglądanie stron dla ludzi niezalogowanych. Użytkownicy mogą zabezpieczać swoje wpisy jak nie chcą by ktoś z poza portalu oglądał ale żeby wszyscy nie mogli? Myślę, że już czas wrócić do dawniejszej wersji i pozwolić ludziom przeglądać strony. Blokowanie się nie sprawdza (widać po statystykach wpisów i notowań). Czasami i ja mam dość zamieszczania relacji, wpisów czy fotek wiedząc jak mało ludzi je ogląda. Dostałem niedawno e maila od człowieka Polskiego pochodzenia z Kazachstanu z prośbą o odblokowanie strony 14 pss. Poprosiłem Go o zalogowanie się. Stwierdził, że nie umie i nie może tego zrobić swoją czcionką. Strona 14 pss jest na serwerze portalu Dobroni.pl i nic zrobić nie mogłem. Pytanie do Redakcji! Ożywimy Dobroni? Czy dalej zbieramy na siłę użytkowników?

odpowiedz cytuj
  • Komski 2016-06-22 08:32:28

Z aktywnością użytkowników też nie jest najlepiej. Brakuje harcowników i prawdziwych, soczystych dyskusji. Wzajemne poklepywanie się po plecach najwyraźniej nie przyciąga zbyt mocno do udziału w rozmowie.

odpowiedz cytuj
  • wojtekjankee 2016-06-22 09:02:01

Wydaje mi się, że szajsbuk zabiera klientów. Czy pamięta ktoś "Naszą Klasę". To samo dzieje się z "Do Broni".

odpowiedz cytuj
  • Rumcajs 2016-06-22 14:32:46

Owszem wielu tam poszło. A teraz wystąpił problem (przynajmniej dla mnie) z wyszukiwaniem imprez. Brak jednego miejsca z czymś w rodzaju kalendarium. Niestety nie umiem na fejsie aż tak dobrze się poruszać, żeby tego typu imprezy wychwytywać z odpowiednim wyprzedzeniem.

odpowiedz cytuj
  • yano57 2016-06-22 20:35:34

Zgadzam się, że forum nie jest takie, jak kiedyś bywało.Tylko czy nasze wypowiedzi zawsze posłużyły dobrej sprawie ? Opisaliśmy wiele szczegółów np. umundurowania, broni itp., a posłużyło to często OSZUSTOM I FAŁSZERZOM.Tak z mojego podwórka, nawet obecnie jest sprzedawana szabla z małej prywatnej kolekcji. Szabla, która pójdzie za duże pieniądze, a jest ona kopią, oszustwem, które powinno być ścigane i karane. Jeśli jednak opiszę na tym, czy innym forum, szczegóły, tak jak kiedyś robiłem, które ewidentnie wykażą, że to kopia, to następna kopia spod „tej ręki” będzie już poprawniej zrobiona.Czy jest więc sens pisania, dyskutowania, opisywania tego, co jest nam bardzo bliskie, jak zostanie to wykorzystane w niecnych celach ?

odpowiedz cytuj
  • jacenty 2016-06-24 22:35:32

A mnie irytują błędy na tym portalu.Przykład wchodzę na swój profil klikam w zakładkę foto wybieram zdjęcie klik i dostaje komunikat 2. nie możnaSkoro nie można to trudno mam to gdzieś

odpowiedz cytuj
  • Maly Roman 2016-06-29 21:58:47

Witam serdecznie forumowiczów tego portalu.Jestem z wami od ponad roku, jakoś wcześniej z różnych powodów tutaj mnie nie było. Po rocznym logowaniu się na ten portal mam poczucie niedosytu. W różnych wątkach zadawałem pytania i nie otrzymywałem odpowiedzi. Świadczy to o ograniczonym logowaniu się sympatyków tego forum. Jest to wielka strata dla chcących wymienić wiadomości i wiedzę na zadany temat. Na podstawie tych doświadczeń śmiem twierdzić, że właściciel portalu dobroni.pl osiągnął to co zamierzał. Mianowicie zdobył kopalnię wiedzy i informacji zgromadzonych w jednym miejscu  na interesujące go tematy. Teraz ten portal umrze śmiercią naturalną? A co z Nami? Czy mamy się czuć wykorzystanymi? Właściciel tego portalu, moim zdaniem,  zrobił wszystko aby zniechęcić do przeglądania jego zawartości. Bez zalogowania się nie ma podglądu zdjęć, możliwości komentowania i wypowiedzi. Cały portal jest w chaosie, trudno nawet mnie po ponad rocznych doświadczeniach coś znaleźć. Spotkałem się z opinią, że trzeba być "mocnym komputerowcem" aby czegoś się dowiedzieć, lub coś od siebie nadać. To są moje spontaniczne smutne wnioski i doświadczenia na forum dobroni.pl

odpowiedz cytuj
  • al-Muell 2016-07-01 12:54:26

Niestety, redakcja portalu zrobiła wiele, by zniechęcić użytkowników do korzystania z niego. Zmiany - jak do tej pory wyszły portalowi bokiem. Wielu rzeczy, które na początku dało się łatwo zrobić obecnie nie sposób dokonać bez długiego kombinowania i znajomości html. Dobrym pomysłem byłoby przywrócenie portalu do stanu sprzed zmian - nie wiem tylko czy to możliwe? A przynajmniej umożliwienie oglądania zdjęć (chociaż z artykułów) osobom niezalogowanym.Swoje też robi facebook, który jednak, ze swoim natłokiem informacji, dla mnie nigdy nie zastąpi odpowiednich forów/portali specjalistycznych.Osobiście uważam, że pomimo trudności trzeba robić swoje - to chyba jedyny taki portal w Polsce.Sam zresztą "zainwestowałem" za dużo, by po prostu postawić na portalu krzyżyk.

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2016-07-16 07:30:36

Z tym naszym portalem jest trochę jak z miłością do Dziecka - Idioty, pomimo jego ułomności i tak się Go kocha, bo jest... nasz!Wrzuciłem tu mnóstwo pracy, wiedzy itd. Pomimo tego, że od jakiegoś czasu atrakcyjność portalu jest mniejsza, to mam tą świadomość, że zamieszczone przeze mnie materiały są w jednym miejscu.Zdaję sobie sprawę z przestarzałości tego nieszczęsnego CMSa, ale z kasą pompowaną np w fejsbuka nie mamy się co mierzyć. To są dwa różne światy...Zgłaszałem wielokrotnie swoje uwagi, co do funkcjonowania i przyjazności obsługi. Mam nadzieję, że RedNacz weźmie to sobie do serca i coś z tym zacznie robić...

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2016-07-18 18:50:22

Masz rację Andrzeju i w " dziesiątkę" trafiłeś z tą  "milością do Dziecka- Idioty"...Od początku założenia tego wątku, śledzę ich przebieg i nie wcinam się w nadziei, że doprowadzi do konkretów.Cóż, koledzy ponarzekali i jak przeważnie w ich przypadkach bywa zamilkli na długie miesiące i ( nawet) lata.... Przez ładnych parę lat działam trochę w portalu, nie jestem uprzywilejowany, pracuję na " rzęchu" i nie mam problemów ze sprawami natury technicznej. Po kazdej uwadze kolegów sprawdzałem u siebie i u mnie bez problemów to wszystko " trybi". Ja natomiast mam jedną uwagę i smutną refleksję. Czasami mam wrażenie, że z portalu korzystają ludzie, chyba przeważnie "niemi i głusi". Utwierdzam się w tym przekonaniu obserwując ilość osób odwiedzających np. mój blog.Jest ich bardzo wielu, ale nie przekłada się na ruch na wątkachZrobiłem całkiem bezinteresownie i ochoczo, w nadziei, że sie uaktywnią wątki poświęcone rodzajom broni II RP. I co ? Ano... gadam sobie przewaznie z " cieniami i powiewem przeciągu".Dostaję liczną korespondencję od rodzin weteranów piechurów, artylerzystów, pancerniaków, lotników i cóż mogę z  tymi kontaktami i materiałami zrobić? Koledzy z grup związanych z poruszanymi wątkami milczą w nich... Względy techniczne, czy zła wola i olewanie? A przecież  nie stworzyłem ich ku np. mojej chwale, tylko w nadzei, że je ożywicie ku chwale oddziałów czy formacji, które reprezentujecie podczas rekonstrukcji.Mam pretensję li tylko do szpeców technicznych ( którzy co raz wrzucają głupie reklamy) i moderatora, który nie reaguje na uwagi , ale ochoczo bawi się tylko w cenzora tematów, zwrotów i ewentualnych " soczystych słów". I powiem szczerze, że gdyby nie telefon do Pawła, pewnie dawno bym zamilkł.Panowie, czy z portalem będzie dobrze czy żle, to zależy głównie od Was. Kiedyś zrobiłem larum w wątku" Granat walnął czy co..." . Zareagowało biadoleniem kilka osób, a potem " zaszumiała na oceanie ciszaaa... szsza". I nic się, kużwa, nie poprawiło.Jak na to wszystko patrzę, to mi przypomina się scenka z " Demonów wojny" kiedy Zamachowski próbował zainicjować konwersację podczas marszu.Nic to, jak mawiał mały rycerz,... " TVVM FAC, NEC RESPICIES FINEM". I tak będe dalej działał, Panowie Szwoleżerowie !  ;-)

odpowiedz cytuj
  • Komski 2016-07-19 13:26:15

Da mało emocji, za dużo grzeczności, za mało ochoty, za dużo lenistwa, za mało czasu, za dużo oczekiwań... Techniczne zmiany na portalu to chyba nic w zestawieniu z "rozleniwieniem" środowiska. Tłumienie emocji, które czasami ożywiały to forum, też chyba nie wyszło portalowi na dobre. No, nie wiem. W każdym razie pozdrawiam Kolegów i... do broni! :) a w każdym razie: do klawiatur!

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"