:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

świece dymne

Dodano: 2012-11-26 17:53:53

• Yaacu 2012-11-26 17:53:53

Witam, Poszukuje świec dymnych do rekonstrukcji, czy mógłby mi ktoś doradzić jakiś sklep wysyłkowy bądź w okolicach Katowic, w którym mógłbym zakupić taki sprzęt? Z góry dzięki wielkie za pomoc.nie wiem czy zakładam wątek w odpowiednim dziale, w razie błędu proszę moderacje o interwencje.

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2012-11-26 18:28:03

Spróbuj poszukać w sklepach z fajerwerkami lub ASG. Wojskowe świece dymne, tzw "2 minutowe", na rynku cywilnym, to koszt ok 120 zł/3 szt. (tak są pakowane, od wojskowych różnią się kolorową banderolą na korpusie świecy).Cena ze sklepu z fajerwerkami "Tropic", pod Warszawą.

odpowiedz cytuj
  • wojtekjankee 2012-11-27 11:56:29

Swego czasu zaopatrywałem się wojskowe świece dymne (RGD-2 MEWA, białe i czarne) w Zakładach Chemicznych Sochaczew-Boryszew. Nie figurują co prawda w ofercie, ale telefonicznie można się o nie dopytać. Duże, bardzo "wydajne", pakowane po 3 sztuki i niestety dość drogie.

odpowiedz cytuj
  • kapitan 2012-11-27 20:02:02

Zaglądnij tu:http://www.sklep-militarny.com.pl/Przynajmniej mają niezniszczalną DM-11 :)

odpowiedz cytuj
  • doti80 2012-11-27 20:26:38

Witam jak kolega chce taniej i więcej to są domowe sposoby,nawet z kolorem efekt ten sam;)

odpowiedz cytuj
  • darda 2012-11-27 22:03:48

Jednak stanowczo odradzam zabawy z "domowymi sposobami".  Po pierwsze trzeba mieć sporą wiedzę, by uzyskać dobry efekt.  Po drugie, wiedza ta musi być wyjątkowo solidna, żeby nie zrobić sobie lub innym poważnej krzywdy, bo dym ma niekiedy właściwości gazu bojowego, lub nim wręcz po prostu jest.

odpowiedz cytuj
  • focke-wolf 2012-11-27 23:15:35

Bo, jak coś będzie nie tak, to nieszczęśnik stanie się "moim pacjentem", a jego laboratorium powędruje do depozytu na komendzie.

odpowiedz cytuj
  • revolt 2012-11-29 11:53:14

Ludu mój ludu domowymi sposobami to sobie możesz leczyć przeziębienie a nie robić pirotechnikę na inscenizacjach. Chcesz zrobić świecę dymną to sobie zrób i odpal na podwórku a nie na polu inscenizacji. Lud Polan stał się prawie taki sam jak Hamerycki, w oczko wpadnie paproszek i chcą 5000000000000 zł odszkodowania. ŻADEN POWAŻNY ORGANIZATOR NIE POZWOLI CI WNIEŚĆ NA INSCENIZACJI DOMOWEJ ROBOTY PIROTECHNIKI-CZYT. ŚWIEC DYMNYCH.

odpowiedz cytuj
  • doti80 2012-11-29 19:21:10

W dzisiejszych czasach ,ludzie oszczędzają na wszystkim ,słysząc że drogo za coś z atestem,wyraziłam tylko swoje zdanie ,niech kolega pobawi się w wyprodukowanie prochu czarnego z dodatkami .Może mu się uda ,przeżyje.Trzeba wierzyć w ludzi.Przyjemności kosztują.

odpowiedz cytuj
  • Mozets 2015-04-30 15:34:44

Ani proch czarny ani świeca dymna to nie są specjalnie trudne rzeczy do wykonania. Również paliwo do modeli rakiet na paliwo stałe. Należy tylko przestrzegać ściśle receptury, technologii wykonania, zasad bezpieczeństwa. To proste wyroby. Najgorzej jak początkujący pirotechnik chce iść na "skróty" i nie zna dobrze sprawy. I chce wszystko mieć szybko i od razu. Wtedy może dojść  do poważnego wypadku. Identycznie groźne skutki może mieć próba ogolenia się brzytwą, który to zabieg widział ktoś 1 raz na westernie. Same chęci i wyobraźnia nie wystarczą. Ja sam byłem kiedyś kierownikiem pracowni pirotechnicznej jednego z ośrodków badawczych uzbrojenia. I wiem, że brak przygotowania  do nawet tak prostej produkcji - może mieć skutki tragiczne. Jeden z moich kolegów podczas obierania kartofli  na wojskowej stołówce doznał tak nieszczęśliwego skaleczenia ( dłoni)  i krwotoku, że musieliśmy go odtransportować szybko do szpitala. Przez dziurę w płocie było 600 m bliżej.  ( Żadnych "R""-ek wtedy nie było  a jedyny telefon druciany był na dyżurce oficera dyżurnego. O komputerach nikt jeszcze nie słyszał ani o komórkach. Komórki były tylko na kartofle ).

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"