:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Stary rower

Dodano: 2010-11-14 17:36:30

• dobry niemiec 2010-11-14 17:36:30

Potrzebuję pomocy w określeniu jaki to rower i uzupełnieniu braków. Na ramie wybite "PATD NOV 13 1888" i nr ramy 55944, na siodełku "PATD OCT 4 1892" i pod spodem 1901(nie wiem czy to rok, czy nr siodełka. Na podobnym rowerze jeżdził mój prapradziadek po powrocie z wojska w okresie międzywojennym. Rower został zabany przez żołnierzy wyzwalajacych nas w styczniu 1945 roku.

odpowiedz cytuj
  • dobry niemiec 2010-11-14 17:48:16

Nietypowe mocowanie łożysk maszyny i nr.

odpowiedz cytuj
  • RAFIK 2011-01-28 14:52:08

Witaj Wyglada znajomo podobny do Kamińskiego gdybyś zrobił wiecej zdjęć takich elementów jak sama kierownica,felgi,suport,i przedni widelec.

odpowiedz cytuj
  • SKWARA192 2011-01-28 18:45:29

Ja posiadałem kiedyś przypadkiem podobny rower firmy RYBOWSKI.Ale mój posiadał emblemat na ramie.

odpowiedz cytuj
  • RAFIK 2011-01-29 08:19:12

Co do twojego ostatniego zdjęcia,te dwieśruby które skręcaja suport to jest to typowe dla rowerów z lat 30-tych i 40-tych

odpowiedz cytuj
  • Horhe 2011-01-29 11:33:49

Może i typowe, ale patent jest z 13 listopada 1888 roku. Wybite sygnatury wskazują na angielskie, bądź amerykanskie pochodzenie roweru

odpowiedz cytuj
  • RAFIK 2011-01-29 22:04:42

Tak to prawda Horhe

odpowiedz cytuj
  • rjp71 2011-01-31 19:36:58

Z mojego skromnego doświadczenia wynika , że trudno rozpoznać rower bez logo producenta :)  Wiele rowerów może wyglądać podobnie i trudno rozpoznać ich pochodzenie.  Niektórzy polscy producenci zakupowali za granicą gotowe łączniki. Odpadały prace konstrukcyjne,wystarczyło dociąć rury i zalutować. Większe firmy do wyprodukowanych przez siebie ram i widelców dokładały osprzęt z za granicy. Popularne były piasty firm Brampton,Perry, Styria , AFS ( min. we wz. 35) ,Pelissier, mechanizmy korbowe Bramtona i Perry"ego, siodła firm Brooks, Mansfield i  Minerwa . W 1926 roku "Cyklista" donosił o zalewie tanich rowerów z Niemiec. Po wprowadzeniu ceł na gotowe wyroby zaczęto sprowadzać "części" do powstałych montowni. Ile było "polskości" w poszczególnych modelach, trudno powiedzieć. Słynny Łucznik zakupił zdaje się we Francji licencję na kilkanaście typów rowerów.  Większość tych informacji pochodzi z nie działającej już strony "starerowery".   Stare rowery to fajny temat. Polecam złomy. W ubiegłym roku udało mi się nabyć trzy rowery. Damka "nn" na kołach 28 cali z piastami F&S z 1938r., męski rower firmy Viktoria z pięknym "baranem" i damkę "Sparta". Rowery są oczywiście w różnych stanach zachowania, ale nic to. Jednak najbardziej ucieszyło mnie znalezienie na złomie dwóch kół 26 cali "balonów". Przedniego z piastą Perry , a tylnego z Piastą AFS , niestety z jedną zębatką.  Teraz poluję na AFS-a do  wojskowego modelu Łucznika.

odpowiedz cytuj
  • Gebhk 2011-02-04 13:29:18

Czyli nihil novi. Ile myslicie jest czesci produkowanych w UK (poza logo producenta) w kwintesencji Angielskosci, Raleigh"u?? :)  

odpowiedz cytuj
  • rjp71 2011-02-06 10:39:38

Trochę o rowerach , nie tylko angielskich. http://oldbike.wordpress.com/

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"