:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Średniowieczny Rycerz X-XIIIw - sprzęt.

Dodano: 2011-03-18 02:01:49

• MadMan 2011-03-18 02:01:49

Witam wszystkich forumowiczów, dopiero rozpoczynam przygodę z rekonstrukcjami.Piszę do was z pewnym problemem. Niedługo dołączę do Bractwa Rycerskiego zajmującego się wczesnym średniowieczem X-XIIIw . I tu nasuwa mi się mnóstwo pytań co do ubioru takiego żołnierza .Chciał bym się dowiedzieć Jak wyglądało uzbrojenie lekko zbrojnego żołnierza tamtych czasów, ile mniej więcej pieniędzy musiał bym wydać na niezbędne minimum, nie mam niestety dużych sum na wydanie 2000-2500zł .Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

odpowiedz cytuj
  • dzik-warminski 2011-04-01 20:27:46

zacznij od forum FREHA ale uprzedzam żebyś zawęził okres czasowy , bo myją ci głowę jak mi ale kto pyta nie błądzi

odpowiedz cytuj
  • MaximusPoznan 2012-02-28 17:33:56

Salve!Pełny strój cywilny z butami koło 700,00Jako łucznik w 1200 się zmieścisz.Jako żołnierz lekko zbrojny 1500Rycerz 2000 Polecam kupować sprzet używany bo różnica w cenie duża :D

odpowiedz cytuj
  • Frater 2013-06-12 14:14:36

Witaj Przyjacielu!Chcesz rozwijac zainteresowania zwiázane z rekonstrukcjá historyczná to szeroki a zarazem ciekawy element pasji.Wszelkie informacje znajdziesz wlasnie w necie i ksiázkach.Okres od X do XIII wieku to dlugi czas ,gdzie elementami ochronnymi rycerza i wojaka byly przeszywanice lniane na których zakladano kolczugi,dodatkowo uzywano skórzanych ochronnych elementów.Z czasem rozwinély sié zbroje plytowe.Myslé ,ze powinienes nawiázac kontakt bezposreni z jakás grupá rekonstrukcyjná a oni zas wprowadzá cié dokladnie w arkana tajników rekonstrukcji ,sposobu walki ,oraz miejsc w których te zainteresowania moesz poglébiac.Jest masé fajnych ludzi np.; platnerzy ,wykonujácych bialá bron i helmy i przygotuj sie na to ,ze jest to jednak wydatek,jednak w necie zawsze mozna znalesc cos dla siebie i okazjonalnie za przyzwoitá cené cos kupic...?W gronie pasjonatów takich jak my zawsze znajdziesz kogos kto bédzie mial cos z rzeczy które chcialbys nabyc.Ja swój helm garnczkowy zakupiem od kolesia w necie za niecale 300 zl,przeszywanicé kupilem od kolegi za 220 zl,miecz za 450zl ale nie skompletowalem tego od razu...?to trwa....Obracajác sié na forach historycznych ,czy w obrébie bractw rycerskich w necie cos znajdziesz dla siebie?pozdr. i powodzenia przyjacielu! ps . wczesniej potrzebowalem ludzi przy tworzeniu bractwa,ale wyjechalem i mieszkam teraz za granicá wiéc tutaj szukam i nawiázuje kontakty zrekonstruktorami.pozdr.  Frater

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"