:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Sprowadzenie broni deko z zagranicy - prośba o pom

Dodano: 2012-09-23 14:59:33

• zawil 2012-09-23 14:59:33

Witam szanownych kolegów.Obecnie przebywam w Anglii i mam możliwość zakupu broni deko (deactivated gun). Broń ta oczywiście pozbawiona jest cech użytkowych (można z niej oddać jedynie suchy strzał) i posiada certyfikat deaktywacji. Po zakupie tej broni chciałbym ją przewieźć do Polski. I tu właśnie jest problem. Nie wiem w jaki sposób mogę się ubiegać o wydanie zgody na posiadanie takiej broni w Polsce. Jeśli ktoś z Was sprowadzał w taki sposób broń lub wie jak to zrobić bardzo proszę o poradę.Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam 

odpowiedz cytuj
  • Wrotycz 2012-09-23 21:18:43

Z tego co mi wiadomo polskie prawo nie uznaje żadnych innych dokumentów z krajów Unii Europejskich, potwierdzających pozbawienie cech bojowych tylko CLK KGP. Z tego co słyszałem to jedyni można zlecić zakup broni filmie która ma zezwolenia no obrót bronią w Polsce i taki egzemplarz musi przejść przez CLK KGP ( czy będą po swojemu coś wiercić i spawać czy tylko oznakują nr i CLK nie wiem, na pewno opłatę pobiorą )   wtedy uzyska się dokument na podstawie którego taka broń można zarejestrować i legalnie cieszyć się jej posiadaniem. Oczywiste rozwiązanie takie podwaja kosztyImport indywidualny broni Deko z Europy do Polski różnie się kończy.

odpowiedz cytuj
  • wojtekjankee 2012-09-23 23:13:15

Zwłaszcza jeśli chcesz ją przewieźć samolotem.

odpowiedz cytuj
  • yano57 2012-09-24 09:31:12

Poszukaj pomocy na forum broń.plhttp://bron.iweb.pl/oraz w Ruchu Obywatelskim Miłośników Bronihttp://www.romb.org.pl/Nie jest to temat, który dobrze znam, ale słyszałem, że osoby, które prywatnie podejmowały takie przedsięwzięcia miały kłopoty prawne.W Polsce każda broń trwale pozbawiona cech bojowych, aby mogła być posiadana legalnie musi zostać zaakceptowana przez Centralne Laboratoriom Kryminalistyczne. Posiadać stemple tegoż laboratorium oraz zostać zarejestrowana.Jedyną legalną drogą jest znalezienie osoby lub instytucji, która posiada koncesję na obrót bronią itp. i za pośrednictwem tej firmy dokonać wszystkich formalności. Ale szczegółów szukaj na portalach, które poleciłem.    

odpowiedz cytuj
  • Hubertok 2012-09-25 08:04:46

Można jeszcze postarać się o zezwolenie na posiadanie broni do celów rekonstrukcji (z tego co słyszałem będą być może tańsze niż dekowce a strzelające "wyłącznie amunicją ślepą"). jedyny problem to dodatkowe koszty postępowania administracyjnego (opłaty za lekarzy, skarbowe i egzamin - razem ok 1.500 zł + koszt szafy atestowanej jakieś 500 zł <najbiedniej>)Tak więc jeżeli chcemy sobie postrzelać z własnej broni to musimy wyskoczyć z jakiś 2.000 złpozdrawiam

odpowiedz cytuj
  • Otto Kohl 2012-09-25 08:40:50

Kolega miał sprawę w sądzie za sprowadzenie deko z niemiec. Trwało to około roku, deko zostało mu zwrócone bez żadnych papierów CLK , a sprawa umorzona. I gdzie tu sens ;) ?

odpowiedz cytuj
  • Fred 2012-09-25 12:21:45

Daj numer do siebie to pomogę.

odpowiedz cytuj
  • zawil 2012-09-30 22:25:46

Wysłałem wiadomość na Twoją pocztę w profilu.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"