:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Repliki broni na rekonstrukcje.

Dodano: 2010-01-25 15:03:49

• damianslask 2010-01-25 15:03:49

Witam mam pytanie odnośnie replik jakich używacie podczas rekonstrukcji.Z tego co wiem repliki na amunicję "Ślepą" wypożyczane są z np: wytwórni filmowych.Czy np na inscenizacji Bitwy o Berlin w Twierdzy Modlin za wypożyczenie owej repliki Rekonstruktor płaci ze swojej kieszenie czy też po prostu "Dostaje" tą broń na czas trwania rekonstrukcji? I czy do rekonstrukcji nadają się repliki ASG ?

odpowiedz cytuj
  • st kpr 2010-01-25 15:10:08

Witaj... Broń hukowa jest rozdzielana bez płatnie lecz ilosc jest ograniczona. Można dokupić sobie ślepaki. Na każdej rekonstrukcji powinna być bron hukowa wydaje mi sie ze Bitwy o Berlin w Twierdzy Modlin,jest impreza profesjonalną i bron będzie. A co do ASG możesz mieć ale nie strzelać kulkami a tylko tzw suchy strzał 

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2010-01-25 17:29:40

W Modlinie, podczas inscenizacji dotyczącej walk o Berlin 1945, broń była udostępniana bezpłatnie. W ubiegłym roku, 2009, sytuacja uległa zmianie. Ze względu na pewne "zawirowania", rekonstruktorzy podjęli wysiłek sfinansowania broni z własnej kieszeni. Jak będzie w tym roku i czy wogóle inscenizacja dojdzie do skutku, takiej wiedzy jeszcze nie mamy. Może ktoś z Organizatorów, z ramienia Fundacji Park Militarny Twierdzy Modlin, podzieli się zamierzeniami na ten rok.

odpowiedz cytuj
  • damianslask 2010-01-25 20:27:01

Aha dzięki za odpowiedź , mam jeszcze parę pytań a mianowicie:1.Jaki jest koszt wynajęcia takiej repliki?2.Czy potrzeba do tego jakieś przeszkolenie. Jeśli tak to gdzie to się robi i ile to kosztuje?3.Jak wygląda inscenizacja jeżeli niema replik na amunicję ślepą? chodzi mi oto jak to jest zoorganizowane czy robi się do siebie Pif paf czy wogole się do siebie nie strzela?4.I jak wygląda umieranie na polu bitwy ? czy to jest ustalane wcześniej kto ma od kogo zginąc czy jak? Z góry bardzo dziękuje ;) Pozdrawiam Damian.

odpowiedz cytuj
  • st kpr 2010-01-26 12:40:18

1.Koszt wynajęcia broni zależy od firmy...  (nie jest to astronomiczna kwota)2.Musisz mieć 18 lat jeśli poprosisz któryś z kolegów rekonstruktorów da ci szybkie przeszkolenie3.Jeśli nie ma broni hukowej to organizatorzy coś wymyślą o to się nie martw.4.Wszystko zależy od osoby prowadzącej inscenizacje z mojego doświadczenia wiem ze to co się ustala i tak nie wychodzi :)).Trzeba miec troszke zdrowego rozsądku np. bylem świadkiem jak w roku 2009 w Węgierskiej Górce polski żołnierz został zastrzelony przez niemieckiego oficera po czym powiedział ... polski podoficer nie umiera i poszedł dalej...   PS. mogę wiedzieć z jakiego miasta jesteś?                                                                                            Pozdrawiam                                                                                           Kamil SHR Śląsk Cieszyński

odpowiedz cytuj
  • damianslask 2010-01-26 19:07:40

Dzięki za odpowiedź a jestem z Wrocławia ;)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"