:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Repliki broni - czego używacie na rekonstrukcjach?

Dodano: 2010-04-21 09:19:08

• piechur 2010-04-21 09:19:08

Temat jak na wstępie - rozumiem ograniczenia ustawy o broni i amunicji, ale waham się co jest lepsze karabin asg czy odlew?

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2010-04-21 10:42:35

Rozwinięciem powyższego pytania może być kwestia, ile pieniędzy mogę przeznaczyć na broń?-czy stać mnie na zdekowaną broń ze stemplami CLK KGP w kwocie 1200 - 1600 zł-czy stać mnie na atrapę ASG/ ALU Denix w kwocie ok 500-600 zł-czy stać mnie na alu odlew w kwocie ok 200-300 złDo tego dochodzi jeszcze oferta rynkowa. O ile broń zdekowaną radziecką można nabyć bez kłopotu, to juz broń Aliantów czy Niemców jest dostępna TYLKO jako ASG/ Alu Denix/ Alu odlew.Choć Mausery 98k są także dostępne w wersji Deko CLK KGP.

odpowiedz cytuj
  • cezar11pu 2010-04-21 13:03:53

w temacie replik pojawiła się na rynku oferta polskiego mausera wz.29 cały metalowy ,oksydowany chyba nawet z ruchomym zamkiem ładna kopia kolby ale cena trochę zaporowa 1000 zł.oferowała to firma "FOX" ten człowiek co dorabia kolby do wszystkich typów broni . W porównaniu z odlewani z których wiecznie schodzi farba te są rewelacyjne ale niestety cena

odpowiedz cytuj
  • marekjg 2010-04-21 13:32:16

Swoją replikę MP40 kupiłem za 680 zl (Cyber Gun), do tego trzeba doliczyć pas nośny Sturma za ok. 60 zł. Wychodzi więc już 740 zł:(. Komplet ładownic do MP40, to kwota 165 zł. StG44 kosztuje natomiast już 889 zł. Jeżeli chodzi o replikę broni krótkiej, za mojego P-08 (WE) zapłaciłem 348 zł., a za kaburę prod. Sturma trzeba zapłacić min. 135 zł., a więc dobijamy razem do kojejnych 500 zł. Giwerki kupiłem od bezpośredniego importera (www.military.pl). Są one naprawdę niezłej jakości (zgodność wymiarowa i użytych materiałów, choć to oczywiście nie jest stal...). Koszta  są to niestety nieco wyższe koszta niż przedstawił Andrzej... Pozdrawiam  

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2010-04-21 20:39:33

Ceny podałem trochę " na rybkę", nie doliczałem całego akcesorium w postaci futerałów, pasów nośnych, przyborników itd.Dawnymi czasy, kiedy ruch napoleoński dopiero sie rozwijał, mielismy do dyspozycji skałkowe Alu Denixy za ok 300 zł lub kopie karabinów skałkowych za ok 2000 zł. Ich plusem było to, że działały... Trzecią alternatywą były samoróbki z deski i rurki:)

odpowiedz cytuj
  • marekjg 2010-04-22 06:01:28

Rekonstruktorstwo jest bardzo modne ostatnio. Jest popyt to i podaż się znalazła:) Pozdrawiam

odpowiedz cytuj
  • Grenadier 2010-04-22 17:04:27

I nadal działają !

odpowiedz cytuj
  • Joseph Lesniewski 2010-04-22 20:33:28

replik (ASG) związanych z II wojną światową jest coraz więcej a i ceny nie są takie straszne o ile omija się pewnego naciągacza z Allezło.

odpowiedz cytuj
  • Yuri 2010-04-23 19:31:26

Osobiście używam - ze względu na nasze prawo w tej materii, lecz także na znaczą trudnośćw zdobyciu - mechanizmu ASG w kolbie robionej na zamówienie. Jako, że ze wzgl. na profil odtwarzanej jednostki "zwykły" mauser 98k nie wystarczał wystarałem się o zrobioną na zamówienie kopię mausera w wersji tzw. "górskiej". Chodzi oczywiście o model 33/40. Koszt - 1400zł i tak jest mniejszy niż ściąganie produktu Tanaki, a bardzo zależało mi na grawerce, której w tejże brakuje.Poniżej kilka zdjęć z góry przepraszam za jakość.

odpowiedz cytuj
  • Yuri 2010-04-23 19:31:53

odpowiedz cytuj
  • Yuri 2010-04-23 19:32:16

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"