:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Rekonstrukcja bitwy pod Mokrą

Dodano: 2013-12-22 21:11:10

• cezar11pu 2013-12-22 21:11:10

W związku z 75 rocznicą bitwy znalazłem na stronie gminy Miedzno informacje o ogłoszonym konkursie na rekonstrukcję Podaje link do stronyhttp://www.miedzno.pl/no_cache/aktualnosci/a/article/ogloszenie-o-konkursie-na-organizacje-rekonstrukcji-historycznej-z-okazji-75-rocznicy-bitwy-pod-m/?tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&cHash=fc3358e7272f8f63390fb7256320395a  Wiem że zostało mało czasu(oferty trzeba złożyć do 31grudnia 2013 r),ale może w końcu udałoby się zrobić rekonstrukcję bitwy pod Mokrą w Mokrej

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-12-23 00:43:52

Faktycznie czasu niewiele,a więc...Rekonstruktorzy wszelakich grup,łączcie się ;-)Widząc ilość "szabel i karabinów",oraz sprzętu na rekonstrukcji w Łomiankach,taką "walkę"można by spokojnie zaaranżować..."Niemiecką broń pancerną" mamy,naszą również,boforsik i putiłowka również by się znalazła.Byle by znależli się chętni,spieszeni kawalerzyści ,ponieważ tych koni które rokrocznie zjeżdżają się na obchody,spokojnie by wystarczyło,choćby na scenę wycofania koni 3 szwadronu 12P.Uł. tabunem z Mokra II przez przepust w kierunku na Wapiennik i Miedzno.A całą inscenizację można by umieścić przy przepuście kolejowym, miejsce niewiele się różni od tego sprzed 74 lat...Cóż,ale ja się tutaj mądrzę,a co ja mogę z moją kondychą...Najwyżej polec na polu chwały w pierwszej scenie ;-) Ale jestem gotów...

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-12-23 01:18:33

Na dobry początek propozycja...Mapka boju sporządzona w 1952 roku przez rtm.Antoniego Kropielnickiego.Białą linią oznaczyłem proponowany teren rekonstrukcji.

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-12-23 10:07:14

Trzeba by zrobić tam zimową porą czyszczenie zarośli i krzaczorów,aby było "przejrzyście" do samego nasypu.Należałoby by to zrobić z myślą o publiczności,umiejscowionych na skrzydłach terenu...

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-12-23 10:13:38

Biała linia oznacza proponowane miejsce dla publiczności po tej stronie drogi wiodącej pod przepust kolejowy,widoczne krzaki do ścięcia...

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-12-23 10:20:36

Druga strona drogi na przepust.Linia przed kępa oznacza miejsce dla widowni..Krzyżykami oznaczone krzaki do ścięcia bezpośrednio na skraju lasu po tej stronie.W przeciwieństwie do wcześniej pokazanej strony,gdzie widoczność należy polepszyć aż do nasypu,ze względu na scenariusz widowiska...

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-12-23 10:27:24

Tak mogłaby wyglądać rekonstrukcja  w tym miejscu,z użyciem po stronie polskiej około 20 spieszonych ułanów,jednego boforsika i jednego działa 2 DAK-u w głębi,na skrzydle.Oczywiście czym więcej ułanów obrony,tym lepiej....:-)

odpowiedz cytuj
  • cezar11pu 2013-12-23 10:30:55

Dziękuje Krzychu za podjęcie tematu ,zawsze można na ciebie liczyć zobaczymy jaki odzew w kraju odniesie mój apel

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2013-12-23 11:18:02

Ciężki termin, bo w ten sam weekend jest Mława. Coś ta nasza Mokra nie miała szczęścia do tej pory...Sprzęt pancerny WH w zasadzie jest i to sygnowany na 4 Dywizję Pancerną.Serdecznie kibicuję, ale może byc ciężko...

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-12-23 14:04:34

Skoro nie miała szczęścia,to może właśnie na 75-tą rocznicę "słowo stanie się ciałem". ;-)W tym przypadku niestety kibicowanie nie wystarczy.Choć raz w tą właśnie okrągłą rocznicę...

odpowiedz cytuj
  • jazlowiak 2013-12-23 15:37:32

Military Art Sp. z o.o. Haber and Rozdzestwieński składa ofertę;-) 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"