:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Prośba o identyfikację fotografii

Dodano: 2019-01-20 21:43:33

• Blazlov 2019-01-20 21:43:33

Witam, prośba o identyfikację z czym mam do czynienia. Chodzi mi o rodzaj umundurowania, co to za odznaka, etc. Wydaje mi się iż jest to Carska Rosja, zabory? Być może ponosi mnie moja ułańska fantazja :) Osoba z fotografii mieszkała w Warszawie. W 1914 roku skończył 17 lat.foto -> https://drive.google.com/open?id=1FSHZCU0jqhNN5Ozu-Dzwm6heHwgCe-t9

odpowiedz cytuj
  • al-Muell 2019-01-21 09:10:19

Mundur oficerski (oficer młodszy), Rosja carska. O odznace może wypowie się ktoś bardziej zorientowany.

odpowiedz cytuj
  • al-Muell 2019-01-21 09:14:56

Co do stopnia - wygląda na młodszego oficera - zgadywałbym, ze podporucznik i to chyba artylerii

odpowiedz cytuj
  • Blazlov 2019-01-21 18:51:18

Tak samo mi się kojarzy to co widzę na pagonie, że to coś na wzór skrzyżowanych armat, do tego wydaje mi się, że jest tam cyfra 1. Rozumiem, że co do munduru jesteś przekonany, że to rosja carska? Jeśli tak to coś mi nie gra, ale to już w samej historii i identyfikacji osoby a nie aspektu wojskowego. Ponieważ tak jak pisałem w opisie osoba która jest na fotografii, mieszkała w warszawie, w momencie wybuchu 1 wojny światowej skończył 17ście lat. w 1918 jako 21 latek wstąpił do legii akademickiej i następnie działał jako oficer dyplomowany wojska polskiego w 36 pp im. Legii Akademickiej. Czy możliwe jest aby miedzy 1914 a 1918 odbył taką karierę w wojsku carskim aby być młodszym oficerem ? szczerze okres 1 ws i młodej polski wlacznie z wojna 1920 roku jest mi obcy :(

odpowiedz cytuj
  • al-Muell 2019-01-22 20:31:15

Ekspertem nie jestem. Ale bączek i pagony, jak dla mnie na okres Iwś wskazują tylko na Rosję carską. Wydaje mi się, ze mógł zostać oficerem, w czasie drugiej wojny takie przypadki się zdarzały, nie wiem jak w pierwszej. Jest tu paru specjalistów od armii rosyjskiej, może pomogą.

odpowiedz cytuj
  • nomad3 2019-01-25 16:06:57

Moim zdaniem odznaka przypomina знак 2 Ораниенбаумской школы прапорщиков - w czasie I wojny istniało ich ponad 100 /niestety ich odznaki są do siebie bardzo podobne - skopiuj frazę napisaną po rosyjsku wklej do wyszukiwarki najlepiej yandex.ru i sam popatrz/- było bardzo duże zapotrzebowanie na oficerów i ze względu na straty okres nauki był drastycznie skrócony, więc bardzo możliwe że awansował na podporucznika, a to nie jest jakaś oszałamiająca kariera. Jak znasz nazwisko możesz poszukać informacji na stronie gwar.mil.ru Powodzenia

odpowiedz cytuj
  • nomad3 2019-01-25 16:07:10

odpowiedz cytuj
  • Blazlov 2019-01-31 01:18:53

Moim zdaniem odznaka przypomina знак 2 Ораниенбаумской школы прапорщиков - w czasie I wojny istniało ich ponad 100 /niestety ich odznaki są do siebie bardzo podobne - skopiuj frazę napisaną po rosyjsku wklej do wyszukiwarki najlepiej yandex.ru i sam popatrz/- było bardzo duże zapotrzebowanie na oficerów i ze względu na straty okres nauki był drastycznie skrócony, więc bardzo możliwe że awansował na podporucznika, a to nie jest jakaś oszałamiająca kariera. Jak znasz nazwisko możesz poszukać informacji na stronie gwar.mil.ru Powodzenia Dzięki za informacje, zweryfikuję.

odpowiedz cytuj
  • Blazlov 2019-01-31 02:51:30

Jako ciekawostkę dodam, iż: do września 1939 Kierownik Departamentu Dowodzenia Ogólnego Ministerstwa Spraw Wojskowych w stopniu majora dyplomowanego (promocja XI wyższej szkoły wojskowej, w stopniu kapitana) W 1946 roku jeden z 76 oficerów pozbawionych przez ówczesna władzę ludową obywatelstwa polskiego. Dodatkowo zweryfikowałem i w 1914 roku miał 19 lat, tak więc jak najbardziej wiek poborowy.

odpowiedz cytuj
  • nomad3 2019-02-05 18:59:07

A mógłbym poznać jego nazwisko - o ile to nie tajemnica ;-)

odpowiedz cytuj
  • nomad3 2019-02-05 18:59:21

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"