:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

pomoc dotyczaca wykopania czolgu...

Dodano: 2011-09-06 19:54:14

• edek123 2011-09-06 19:54:14

Witam, mam kilka pytan bo o tuz to nie daleko mojej miejscowosci znajduje sie zakopany czołg, prawdopodobnie niemiecki gdyż mieszkam przy stronie wschodniej i jest on zakopany na bagnie za duza kopalnia piachu na której bylo ogromne skladowisko amunicji i nie dawno jakies 3-4 lata temu przy kopaiu piachu przez robotnikow z piachu wysuną sie szkielet niemieckiego żolnierza w pełnym umundurowaniu i wyposazeniu, i wracajac do czolgu chce sie zapytac co musze zrobic zeby bez żadnych konsekwencji wykopac ten czolg i legalnie przewieźć go na moja posesję i zeby go mi nikt nie zarekwirował czy zabrał po wykopamniu go i wogóle, prosze o duzo informacji gdyż sa mi bardzo potrzebne i wielkie dzięki za komentarze,  pozdrawiam.

odpowiedz cytuj
  • barti77 2011-09-06 20:14:48

Niestety nie znam sie na prawie ale jak ja bym mial taka sytuacje co opisujesz to zwolal bym chlopakow i wykopal ten czolg w szybkim trybie a co by bylo dalej to by sie zobaczylo . Napewno czesc gratow bym zachowal jak by sie udalo je skitrac . Ale znajac polskie realia to czolg by zarekwirowali i tyle by bylo , jakas zmianka w gazecie moze w TV i tyle ,,,,,,, wiec rob jak uwzasz zawsze to jakies doswiadczenie ,,,,, pozdro ,,, jak wykopiesz to mozesz pochwalic sie fotkami na forum

odpowiedz cytuj
  • kris 2011-09-06 23:08:27

ta wykopie i polskie panstwo samo go "wykopie"w inncyh krajach co na twojej ziemi lub w niej to twoje, albo sowity %wogole to przerabana jakas sprawa, bo nie powiesz ze wojek Klauss przyjechal i zaparkowal u ciebie w szopiejak chcesz z nim wjechac do domu to po, biedy moze po ciemku sie da postawic na nim TV LED i inne domowe graty, jek bedziesz chcial z znim gdzies wyruszyc to lepiej zapytaj sie moze grup rekonstrukcyjnych np: aa7 co takim sprzetem dysponuja...

odpowiedz cytuj
  • piterbe 2011-09-07 05:37:23

CześćMoże powinieneś zgłosić to FWP -Fundacja Wojskowości Polskiej - http://www.fwp.dobroni.p.Oni powinni potraktować to poważnie.pzdr Piotr

odpowiedz cytuj
  • zulsklepowy 2011-09-08 23:29:42

zrób to w mozliwie cichy sposóbim mniej ludzi bedzie wiedziało tym lepiejjak pójdziesz do muzum czy koserwy od zabytków to kase zobaczysz przez zawiasy znajdź kupca i pozbądź się fanta

odpowiedz cytuj
  • kris 2011-09-12 23:27:30

no jak sie uda po cichu przetransportowaćmisiaki go zawina jak tylko wleci do pierwszego miastajuz nie jedni cos wykopywali i lecieli z tym na zlom, a skonczylo sie jak zwykle

odpowiedz cytuj
  • 1modelarz 2011-09-13 05:24:52

Witam. Zawsze mnie intrygowało Wyciąganie broni pancernej naszych najeżców z 1939 roku. Czyli broń pancerna niemców z drugiej wojny.  Jeżeli jest czołg, w co wątpię, to wyciągnąć go nie jest tak łatwo, bo ciężki! pROPONUJĘ SPRZEDAĆ TĘ swoją wiedzę i na tym zarobić. A o resztę niech się martwią wydobywcy. Pan może umowę spisać że jak coś wydobędą to Panu się należy znależne jako wskazicielowi oraz tak zwane tantiemy, dla właściciela przedmiotu ktury bę dzie wystawiany n.p. w muzeum.. pozdro. M.

odpowiedz cytuj
  • sil3nt 2011-09-13 09:09:33

Podajesz swoje personalia i adres zamieszkania ( miejscowość Wis.... ) i pytasz a możliwość łamania prawa ? Nawet jako 17-to latek powinieneś mieć więcej rozsądku. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z wielkości i kosztów przedsięwzięcia. Czołg, to nie łuska, rowerem tego nie przywieziesz. To kilkadziesiąt ton stali, jeśli w bagnie to dodatkowo zassany do dna. Zgłoś znalezisko w Muzeum Wojska w Warszawie lub Muzeum Wojska w Białymstoku. Powinni pomóc !

odpowiedz cytuj
  • Wrotycz 2011-09-13 09:33:20

A ja wam powiem ile to czołgów samolotów dział jest utopione w mojej okolicy. Jak miałem naście lat to też w to wierzyłem, niektórym jeszcze to zostało bo kilka lat temu przyjechali szukać w jeziorze NSU Kettenkrada. :)

odpowiedz cytuj
  • piterbe 2011-09-13 13:39:26

zgłoś sprawę do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu (mieści się na ul. Wojska Polskiego na terenie szkoły wojskowej) to pasjonaci i wyciągnęli już nie jeden pojazd, co więcej również doprowadzili go do możliwości jezdnych.

odpowiedz cytuj
  • Kos 2011-09-13 18:34:22

Samodzielnie i z zachowaniem tajemnicy - NIE MA SZANS. Popieram przedmówcę - Muzeum w Poznaniu brało czynny udział w wydobyciu Sturma IV w Grzegorzewie. Po czym go wyremontowali i obecnie jeździ !!! Tylko tam POLECAM - Kos /Mierzeja Wiślana/

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"