:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Początki w szeregach Hufca

Dodano: 2009-11-05 14:55:43

• Ezber 2009-11-05 14:55:43

Kolega Ogre napisawszy: Aaaargh - czy ktoś może mi powiedzieć, jak założyć nowy wątek na naszym podforum? Bo tylko mi wyświetla opcję wątku w głównych pozycjach. No i nie udaje mi się zrobić akapitów. Poczułem się akapitowo upośledzony :/ Nic to - wklejam co skreśliłem. Najwyżej będę usuwał później. ________________________________________________________________ Tak ostatnio siedzę i kminię ostro, jak właściwie mógłbym zacząć działalność w szeregach Hufca. A jako że wykoncypowałem sobie, że nie ostatnim jestem któren takowy dylemat posiadać będzie, to może na naszym funkiel nówka nie smiganym forum, wątek ku temu założę aby potomności również mógł służyć. Takoż więc gdy nuda was w pracy napadnie, to może ktoś z was udzieli mi światłych rad i mrocznych wskazówek, co i jak organizować. Dla pomocy przedstawię tok jakim moje myśli biegły i się potykały. Pierwej pomyślałem sobie (Ha! Zdarzyło mi się!) że trzeba by rozkminić, kimże w tym Hufcu być by wypadało. Jak rozumiem jesteśmy „lekka formacja piechotna”. Noo… I wszystko jasne, da? No bo tak nie bardzo mnie to cokolwiek tłumaczy. Rozumim jeno, że bez koni i innych knurów chodzim i że mamy limit wagowy ;) Trudno – najwyżej za dwóch będę robił. Ale abstra< pi >ąc od mojego brzuszyska, rozumiem że ta „lekka” oznacza że ciężkiego sprzętu mieć nie będziem. I teraz oznacza to że nie będziem używać, nie będziem mieć, czy w zależności od okazji założyć będzie można. Bo tu już pierwszy punkt tego co zakupić będzie potrzeba a co nie. Dwa – kimże w tej kompaniji być? Jak rozumiem trzeba sobie wybrać. Ale jakie są opcje, czy ktoś łaskawie mógłby mi powiedzieć? Bo jak rozumiem, wedle chorągwianej zasady to albo szeregowym trepem, albo… No nie trepem, ale jeśli nie trepem to kim? Po trzecie – Czy istnieje jakikolwiek standard albo wytyczne do tego jak i jaki strój robić? Na spotkaniu wspominaliście, że chcemy tendencję wysokiej jakości. Ok – kupuję ten pomysł. Ale co to znaczy, czy ktoś może mi wyjaśnić? No i czy przyjmujemy jakieś założenia co do całej formacji (gdzieś wcześniej wyczytałem coś o czerni i zieleni, ale mogło mi się wydać jeno)? Po czwarte - Ja tam nie lokalny jezdech. Znaczytsja przyjezdny. I przyznaję, że nie mam zielonego pojęcia co gdzie i jak organizować. Tedy gdyby ktoś mógł mi poradzić skąd brać dobra wszelakie na stroje i nastroje? Ufff… To tak chyba na początek wystarczy. Poczekam aż kamienie we mnie polecą i jak wytrzymam, to będę pytał dalej ;)

odpowiedz cytuj
  • Ezber 2009-11-05 15:06:15

Odpowiadając - też nie wiem jak się łamie tekst, a na dodatek w moim odczuciu nie działają guziczki do formatowania tekstu i ani wytłuszczenia ani kolory nie hulają. Spomiędzy pośladków jest także, że nie mogę (nie wiem jak) edytować swój post. ________________________________________________________________ Mam jeszcze taką myśl, że podejrzewam iż posty na naszym wewnętrznym forum w ramach www.dobroni.pl są widoczne publicznie i że w ten sposób świecimy innym naszym nagim zadem. ________________________________________________________________ Odnosząc się zaś do "merita" to w pewnym zakresie wymyślamy sobie kim jesteśmy, owszem. Ale: według listu rekrutacyjnego istnieją przynajmniej dwie kategorie myślenia kierunkowego kim być można. Ponieważ występuje sierżant zajmujący się osobami żołnierskimi to możemy myśleć o rekonstrukcji kogoś poddanego jego rozkazom, a skoro mamy kwatermistrza zajmującego się organizacją obozu i panującego nad nieżołnierzami to i jemu ktoś podlega (kuchnia, wozacy, ciury, etc.). Są też w końcu w planie papierowym rycerze, którzy mają mieć specjalne warunki, ale na początek źle zaczynać tworzenie oddziału piechoty od rycerzy "po primo", a "po sekundo" do rycerz, nawet zgodnie z naszym papierkiem dla rycerzy, musi być rycersko wyposażony, co jest trudne do osiągnięcia w krótszej perspektywie. ________________________________________________________________ Jak działają te fora na fejsbuku Nino, bo mało tu wygodnie mi się pisze i się właśnie zniechęcam... Ezber

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"