:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pobieranie pieniędzy za udział w rekonstrukcjach

Dodano: 2010-01-26 21:07:21

• Matias 2010-01-26 21:07:21

Zwracam się z pytaniem ,co o tym sądzicie. Czy pobieranie pieniędzy za udział w rekonstrukcji ,jest według was dobrym pomysłem ,czy raczej nie pasuję to ogólnie przyjętej zasady ,że rekonstrukcję są wykonywane dla ludzi ,bezpłatnie.

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2010-01-26 21:22:29

Temat jest złożony. Jeśli jakieś zadanie przygotowuje jakis ośrodek samorządowy, miejski czy inny, to wszyscy "obsługujący" dane zadanie na drugi dzień po imprezie wystawiają faktury za usługę; a to ochrona, kible, catering, nagłośnienie itd. Rekonstruktorzy są wtedy składową danej imprezy, wiec chyba nie ma w tym nic złego, że jakies tam pieniądze dostaną.Inaczej sprawa wygląda, gdy zadanie jest organizowane przez rekonstruktorów dla rekonstruktorów, wtedy uczestnicy wręcz płacą za udział.Nie da sie wszystkich przypadków zaszufladkować. Każde zadanie jest odmienne, tak jak warunki organizacji są odmienne. Czasami jedzie się za przysłowiową "michę", bo tak trzeba.A czasami, wiedząc, że zadanie ma czysto komercyjny charakter, można z czystym sumieniem upomnieć się o żołd.

odpowiedz cytuj
  • Rumcajs 2010-01-26 22:49:10

W pełni popieram przedmówcę. Jeśli ktoś robi coś za kasę i wspiera się rekonstruktorami to naturalnym jest, że proszą oni o uwzględnienie w budżecie imprezy. Choćby tylko dlatego, że sprzęt kosztuje i się niszczy, a i dojechać czasem kawałek trzeba. Jeśli impreza ma charakter czysto edukacyjny związany z popularyzacją danego tematu np. lekcja w szkole, to osobiście ręki po kasę nie wyciągnę.

odpowiedz cytuj
  • Ghost 2010-01-27 06:58:10

Popieram poprzedników.

odpowiedz cytuj
  • danmal2777 2010-01-27 07:47:26

A ja tylko dopowiem za tych co nie mogą za siebie powiedzieć.Na rekonstrukcjach biorą też udział konie I na nie też idzie kasa i na sprzęt i na ich transport. I jak najbardziej to samo co mówili poprzednicy

odpowiedz cytuj
  • st kpr 2010-01-27 09:55:46

Rekonstrukcje są rozrzucone po całym kraju zwrot kosztów i zapewnienie wyżywienia to podstawa. Czasem zdarza się ze można coś zarobić. Te pieniążki to nie duża suma, ale zawsze coś najczęściej wystarcza na wieczorne ognisko. 

odpowiedz cytuj
  • st kpr 2010-01-27 10:06:56

Chciałem jeszcze pokazać http://nasza-klasa.pl/school/83722/8/photos  kilka śmiesznych fotek  Mi sprawia przyjemność sam pobyt na rekonstrukcji możliwość porozmawiania podzielenia się informacjami i kolegami. I pokazywanie coś ludziom.... A wspomnienia  zostaną z nami.... 

odpowiedz cytuj
  • danmal2777 2010-01-27 12:36:21

nie no rewelka ja wiedziałem że są ludzie pokręceni wśród nas mimo że za poważnych uznawani są.to ja dam coś wesołego ale na YouTubie jak się Białystok bawi:http://www.youtube.com/watch?v=39iU8SPAr8Y czyli najlepszym koniem na świecie jest koń kawaleryjskihttp://www.youtube.com/watch?v=L6D7PJCliO0&feature=channel czyli sylwester jeszcze trwaI na koniec próba nauczenia podstwa jazdy w szyku zielonych małolat i młodego kawalerzysty. http://www.youtube.com/watch?v=7mzIbLCOIg0&feature=channelWielkie wycie uprzedzam

odpowiedz cytuj
  • Grzech69cm 2010-01-28 17:11:56

Z reguły jadę po nowe doświadczenia i wrażenia.Czasem dość daleko.I jak nasza grupa do kogoś jedzie to potem oni przyjeżdżają do nas.Ubiegły rok mimo że obfity w imprezy to biednie było.Brak zwrotu kosztów dojazdu.Brak jakiejkolwiek drobnej pamiątki.

odpowiedz cytuj
  • Krzysztof63 2010-01-29 22:48:48

Raczej należy zacząc od tego, co jest rekonastrukcją, a co zwykłą imprezą komercyjną.Dla mnie sprawa jest prosta - za udział w komercji należy się wynagrodzenie. Rekonstrukcje robię sobie sam. Nie widziałem jeszcze imprezy przygotowanej przez samorząd czy jakąś firmę, która nie byłaby w sumie komerchą. W najlepszym razie oparta jest na motywach historycznych, ale z rekonstrukcją we właściwym znaczeniu tego słowa nie mają nic wspólnego.

odpowiedz cytuj
  • Steinbach Nysa 2010-02-10 19:45:02

Krzychu Prusaku. Masz rację. Imprezy organizowane przez miasta są w pewnym sensie zawsze obliczone na profit. Niekoniecznie bezpośrednio finansowy ale zawsze profit promocyjny no i oto przecież chodzi. Organizator chce urządzić widowisko o charakterze historycznym, które ma sie podobać widzom. Rekopnstrukcja- a to inna para kaloszy. Tu trzeba trzumać sie jak najbliżej oryginału a to niekoniecznie musi być widowiskowe. Co do wierności w detalach to nie zapominaj, że ówczesne wojsko było zżerane przez wszy, brudne a mundury na pewno nie były szyte na maszynie.Steinbach

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"