:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Plany szybowców szkolnych

Dodano: 2012-12-28 21:05:19

• Kaczor39 2012-12-28 21:05:19

Witam. chciał bym sie zapytać czy ktoś wie coś na temat dokumentacji do budowy amatorskiej szybowca CWJ lub Wrona, natknąłem się na jakimś forum modelarskim na wzmianke o takich dokumentach i o dostępności do nich każdego kto był by nimi zinteresowany. Pozwolę sobie zacytować jeden z wpisów "Jeden z podstawowych szybowców szkolnych używanych przed wojną w szkołach szybowcowych. Wiele tych wtedy popularnych szybowców zbudowano w klubach na podstawie sprzedawanej dokumentacji. Licencja na budowę "Wrony" wraz z kompletem rysunków i niezbędną dokumentacją aby można było "Wronę" zbudować w każdych warunkach: np. w szkole, kosztowała 5 zł" to o Wronie. "Ministerstwo Komunikacji wydało podręcznik pt." Opis budowy szybowca szkolnego CWJ" wraz z dokumentacją konstrukcyjną umożliwiający jego amatorską budowę. CWJ był budowany przez różne stowarzyszenia, modelarnie i warsztaty."a to o CWJ, jeśli ktoś wiedział by gdzie takie dokumenty mógł bym teraz dostać lub ktoś ma do tego dostęp był bym wdzięczny ponieważ na internecie tego nie znalazłem chociaż bardzo na to liczyłe. Dziękuje z góry i pozdrawiam ;)

odpowiedz cytuj
  • darda 2012-12-28 22:12:58

Plany są z pewnością do zdobycia, a ich poszukiwania warto rozpocząć od krakowskiego Muzeum Lotnictwa. Gdyby nawet planów w nim nie było, to jest tam jedyna zachowana w Polsce przedwojenna Wrona bis: http://www.muzeumlotnictwa.pl/zbiory_sz.php?ido=78&w=p

odpowiedz cytuj
  • Kaczor39 2012-12-28 22:44:05

Spróbuje się skontaktować z muzeum no ale mimo wszystko jeśli ktoś posiada tą wersje planów które były w sprzedaży było by łatwiej zrobić ksero albo odkupić jeśli ktoś by wyraził taką chęć ;)

odpowiedz cytuj
  • FaZa 2012-12-29 08:29:39

Na stronie Pana Piotra jest trochę info o tym szybowcu.http://www.piotrp.de/SZYBOWCE/pwrona.htm

odpowiedz cytuj
  • Kaczor39 2012-12-29 10:36:44

tak, tak odwiedziłem już tą stronę ale zależy mi konkretnie na tych planach które były przeznaczone dla amatorskich budowniczych gdyż był w nich ponoć zawarty szczegółowy opis oraz konkretne rysunki i wymiary

odpowiedz cytuj
  • TomaszXX 2014-10-23 21:52:12

Witam, jeśli dalej jesteś zainteresowany szybowcem Wrona, to proszę o kontakt. Odtwarzam geometrię tego szybowca m. in. na podstawie moich osobistych pomiarów - za zgodą dyrekcji -  egzemplarza, który jest w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. W jakim celu chcesz mieć taką dokumentację ? Tomasz

odpowiedz cytuj
  • TomaszXX 2014-10-23 22:30:34

Efektem mojej kilkuletniej pracy nad geometrią Wrony-bis jest jej model w 3D w skali 1:1.

odpowiedz cytuj
  • TomaszXX 2014-10-23 22:54:24

Jedno ze zdjęć z widokiem detali układu sterowania jakie zrobiłem.  Oczywiście każdy z tych elementów został przeze mnie zwymiarowany.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"