:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Piknik Historyczny HISTORICA 26 maja

Dodano: 2012-05-24 22:01:34

• Surkan Boris 2012-05-24 22:01:34

Piknik Historyczny HISTORICA jest elementem II Festynu Lotniczego Michałków 2012 "Lotnisko Bliżej Miasta"  więcej na stronie http://www.ostrowwlkp.info/kalendarium/142,ii-fenstyn-lotniczy-michalkow-2012-quotlotnisko-blizej-miastaquot.htmlNa pikniku historycznym będziemy mogli podziwiać prywatną kolekcje broni Pana Piotra Sitarza, dioramy historyczne, samochody zabytkowe, samoloty, inscenizacje historyczną (1914r.)  pamięci żołnierzom poległym w okresie I i II Wojny Światowej. Głównymi organizatorami Pikniku Historycznego są;- Ostrowska Grupa Rekonstrukcji Historycznych (Infanterie Regiment nr. 155 )- Automobil Klub Ostrowski - Grupa Rekonstrukcji Historycznej ,,POD OBCYMI SZTANDARAMI"  -- GRH Gorlice- GRH Artyleria - Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym - Drużyna Tradycji 70 PP  - Ostrowskie Bractwo Kurkowe  serdecznie zapraszamy !!!!

odpowiedz cytuj
  • matizmat 2012-05-25 21:25:06

O 4.45 jutro- wyjeżdżamy do Was z Gorlic. Jestem już spakowany i idę się nieco przekimać, co by z rana być w formie ;-) Do zobaczenia na miejscu.

odpowiedz cytuj
  • Surkan Boris 2012-05-27 14:25:28

Dziękuję w imieniu swoim jak i całej grupy za przybycie i  mile (jak zawsze) spędzony czas i mam nadzieję że spotkamy się niebawem. Pozdrawiam

odpowiedz cytuj
  • Redakcja 2012-05-27 14:41:02

Czekamy na relację!

odpowiedz cytuj
  • slupski1 2012-05-27 23:24:14

Przesympatyczni organizatorzy, przesympatyczni rekonstruktorzy, przemiła atmosfera no i poczułem się przez chwilę jak z kart historii, gdy na pole bitwy wieziony byłem, dzięki uprzejmości właściciela pięknym, starodawnym, historycznym pojazdem. Następnie wysiedliśmy z niego, aby odbyć inspekcję pododdziału. To co się działo potem to już zwykły rekonstruktorski chleb. Oni nas napadają, my im ..... Ale ten pojazd ... bajeczka.

odpowiedz cytuj
  • slupski1 2012-05-28 22:18:48

A oto zdjęcie otrzymane od Pana Piotra Żurawskiego i dzięki Jego uprzejmości (www.only-beauty.com), przedstawiające GRH Artyleria podczas sprawnego odpierania groźnego ataku "69 Riazańskiego"

odpowiedz cytuj
  • zsira 2012-05-29 08:39:52

Zupełnie zgadzam się ze stwierdzeniami Jacka (słupski1).Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.Wraz z Jackiem mieliśmy okazję i przyjemność przejechać się super samochodem retro. Wjeżdzaliśmy na pole bitwy tym samochodem i przed b itwą dokonaliśmy przeglądu oddziałów i sprawdzenia ich gotowości. W czasie przeglądu oddziałów pruskich i austriackich zostały one nagle zaatakowane przez Rosjan. Po skutecznym ogniu artylerii , ostrzale piechoty i jej ataku zostali zwyciężeni i dostali się do niewoli.

odpowiedz cytuj
  • bykfernando 2012-05-29 09:23:35

Ach gdyby byłi tam mołodcy z 14PSS z Przasnysza może wreszcie byśmy wygrali. Niewiem czy koledzy z CK załwarzyli ale w swiadomości zwykłego widza tworzymy obraz armi carskiej która przegrywa i ciągle przegrywa (czym uwłacza się żołnierzom CK i Prus). może warto na południu powrócić do historii i pokazać walki które nie koniecznie zakończyły się klęską Rosjan. My na Mazowszu zastanawiamy się nad bitwą lutową 1915 roku krwawą z walkami w mieście Przasnysz (miasto przechodziło wielokrotnie z rąk do rąk) zakończoną zwycieństwem Rosjan. Ale czy znajdziemy przynajmniej po 30 wyposarzonych zimowo rekonstruktorów. Jeśli chodzi o Rosjan nie jest z tym  żle a sytuacji po stronie przeciwnika nie znam. Odległość i koszty z tym związane skutecznie blokują udział w wielu rekonstrukcjach. Niestety.

odpowiedz cytuj
  • LeszekM 2012-05-29 09:48:44

widzę na zdjęciu Maćka miałem okazję poznać Go w Tułowicach sympatyczny kolega ,dobrze sobie radził w obozie nawet po obiad sam przyszedł . no gieroj chłopak że się nie boi tak blisko stać podczas strzelania ,tak zwani "starzy rekonstruktorzy " mogą z Niego przykład brać .brawo tak trzymaj

odpowiedz cytuj
  • zsira 2012-05-29 10:09:30

bykfernando- no gdyby był  14 PSS to mogłoby być gorzej. Sami przekonaliśmy się że potraficie zaskakiwać nieprzewidzianym atakiem. Słuszna uwaga jeśli chodzi o Rosjan, walczyli dzielnie i należało by się im również zwycięstwo,nie zawsze przegrywali. I tu niestety szkoda że od Przasnysza jest taka odległość ,bo to i droga męcząca  i koszty- szkoda. Mam jednak nadzieję że w Przemyślu coś wreszcie  zorganizują , bo miejsce idealne. Wprawdzie twierdza nie została zdobyta, ale się poddała. Ale jak słyszałem Rosjanie w Przemyślu docenili bohaterstwo obrońców ( np.oficerom pozostawiono szable).

odpowiedz cytuj
  • darda 2012-05-29 12:41:14

Och, po kapitulacji Przemyśla to był pełen Wersal. Austrowęgierskim oficerom pozostawiono szable, ci zaś oficerom rosyjskim oprócz Twierdzy przekazali co przyjemniejsze adresy z prośbą o intensywną opiekę ;-)Przynajmniej gen. Michaelis tak to opisywał:

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"