:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Strona 2 ODZNAKA REZERWISTY

Dodano: 2011-03-17 20:58:53

• kempes1961 2011-03-24 08:31:31

Witam serdecznieZdjęcie szeregowca znalazłem na stronie 28 Pułku Strzelców Kaniowskich i wkleiłem je po to aby pokazać, gdzie jest umiejscowiona odznaka z literką R. Nie jest to kolega mojego dziadka. Chętnie podzielę się swoimi zdjęciami ale chcę je jakoś zabezpieczyć aby ktoś ich nie kopiował i nie robił przypadkiem interesów. Wracając do tematu próbuję ustalić historię dziadka w wojsku. Z tego co wiem nie był żołnierzem zawodowym a z drugiej strony ma zdjęcia w mundurze z dość szerokiego okresu czasu i ciągle ten sam stopień podporucznika. Trochę mnie to dziwi.

odpowiedz cytuj
  • kempes1961 2011-03-24 08:42:03

OK, pierwsze zdjęcie z kolekcji przedstawia 50 Pułk Strzelców Kaniowskich Kompania CKM z roku 1922 w miejscowości Kowal. Nie mogę rozpoznać, czy oficer z szablą to mój dziadek - nie jestem do końca przekonany. Interesuje mnie jaką trzyma szablę - co to za wzór ?

odpowiedz cytuj
  • kempes1961 2011-03-24 08:44:59

50 Pułk Strzelców Kaniowoskich, Kompania CKM, KOWAL 1922 rok

odpowiedz cytuj
  • kempes1961 2011-03-24 08:46:33

odpowiedz cytuj
  • kempes1961 2011-03-24 08:47:53

POMOCY - plik ze zdjęciem jest zapisany w formacie jpg, ma ok 140 Kb i nie mogę wkleić. Może prześlę mailem do któregoś z kolegów i coś zaradzicie.

odpowiedz cytuj
  • Redakcja 2011-03-24 09:28:52

Wyślij je na [email protected] to je wstawimy

odpowiedz cytuj
  • kempes1961 2011-03-24 09:39:20

Witam. Nie jestem pewien dokładnego opisu zdjęcia. Dziadek napisał na odwrocie 50 pp. A na tabliczce na zdjęciu jest 50 psk oraz Kompania CKM.

odpowiedz cytuj
  • Redakcja 2011-03-24 09:40:04

odpowiedz cytuj
  • WachmistrzKOP 2011-03-24 11:33:06

PSK w tej sytuacji zapewne oznacza Pułk Strzelców Kaniowskich, co nie zmienia faktu, że był to pułk piechoty. 33 pp z Łomży też zwyczajowo nazywano Pułkiem Strzelców Kurpiowskich, więc również PSK.

odpowiedz cytuj
  • kempes1961 2011-03-25 07:42:08

Poszperałem i znalazłem. Pułk przyjął ostateczną nazwę 50 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"