:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

ODZNAKA REZERWISTY

Dodano: 2011-03-17 20:58:53

• kempes1961 2011-03-17 20:58:53

Witam serdeczniePrzesyłam zdjęcie przedwojennej odznaki rezerwisty. Czy ktoś posiada zdjęcie, gdzie ta odznaka musiała być umiejscowiona na mundurze ?

odpowiedz cytuj
  • matomi3 2011-03-17 21:52:41

Poniżej orzełka na czapce.

odpowiedz cytuj
  • kempes1961 2011-03-19 08:51:03

Coś mi nie pasuje. Dlatego proszę o zdjęcie, bo pod orzełkiem nie bardzo jest miejsce. Przesyłam zdjęcie mojego dziadka.

odpowiedz cytuj
  • Redakcja 2011-03-19 10:24:10

Czapki Związku Rezerwistów były okrągłe i nie noszono na nich oznaczeń stopni.

odpowiedz cytuj
  • jazlowiak 2011-03-19 10:29:22

odpowiedz cytuj
  • kempes1961 2011-03-23 09:19:03

Znalazłem na stronach 28 Pułku Strzelców Kaniowskich zdjęcie rezerwisty.Odznaka jest jak widać umiejscowiona na kołnierzyku. Wydaje mi się rozsądniejsze to umieszczenie niż pod orzełkiem. Nie jest wówczas ukryty stopień rezerwisty.

odpowiedz cytuj
  • jazlowiak 2011-03-23 09:35:23

To nie jest oznaka Związku Rezerwistów, a oznaczenie Szkoły Podchorążych Rezerwy, zupełnie coś innego.

odpowiedz cytuj
  • jazlowiak 2011-03-23 09:37:02

Natomiast zwróćcie uwagę na to jak obszywać galon wokół naramienników i jak zmieniano krój kołnierzyków w kurtkach wz. 1919 pod nowe patki po 1935 roku.

odpowiedz cytuj
  • kempes1961 2011-03-23 10:23:05

Zaraz, zaraz. To zdjęcie odznaki u góry litera R w kółku oznacza Szkołę Podchorążych Rezerwy ?Gdzie mieściły się takie szkoły ? Kiedy przedwojenni podchorążowie przechodzili do rezerwy ? W 1938 roku dziadek należał do Związku Oficerów Rezerwy - mam leigitymację i odznakęMój dziadek stopień podchorążego otrzymał 1920 w wieku 19 lat, po ukończeniu Wielkopolskiej Szkoły Podchorążych Piechoty w Bydgoszczy. Do rezerwy przeszedł  w 1938 w tym samym stopniu. Jestem laikiem, proszę wybaczyć te pytania. Zastanawia mnie fakt, że mam szereg zdjęć dziadka z okresu międzywojennego, dużo zdjęć w mundurze ale z tego co mi wiadomo nie był żołnierzem zawodowym........ 1918 - w mundurze ale chyba szkolnym, bez pagonów i odznak ( miał wówczas 17 lat).......1919.......1920Lwów 1921Kowal 1922 - 50 PPKrasnystaw 1922 - 50 Pułk Strzelców KaniowskichZegrze 1929..........1929 - 28 Pułk Strzelców Kaniowskich - chyba w ŁodziZegrze 1930Łódź  1930Będę wdzięczny za podpowiedzi gdzie szukać potwierdzeń, spisów żołnierzy, itp

odpowiedz cytuj
  • Redakcja 2011-03-23 20:19:37

.........1929 - 28 Pułk Strzelców Kaniowskich - chyba w ŁodziNa zdjęciu jest właśnie w mundurze szeregowca z cenzusem w Szkole Podchorążych Rezerwy - tytuł podchorążego przysługiwał po ukończeniu szkoły. Szkoły PR w Piechocie organizowano w oparciu o dywizje piechoty.

odpowiedz cytuj
  • Redakcja 2011-03-23 20:23:28

To zdjęcie jak słusznie zauważył jazlowiak przedstawia szeregowca z cenzusem w latach 1935-37 i pewnie jest fotką jakiegoś znajomego Twojego dziadka. 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"