:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nóż zwiadowców NR 40 ZIK

Dodano: 2010-03-02 18:41:50
: Czerwona

• Stary Kojot 2010-03-02 18:41:50

Pojawiła się kopia radzieckiego noża dla zwiadowców NR 40 ZIK. Produkcja rosyjska (chyba). Drewniana rękojeść, drewniana pochewka z metalowymi okuciami, zawieszka skórzana z dodatkowym zapięciem. Całość lakierowana na czarno.NR czyli "Noż razwiedczika"ZIK czyli "Złotoustowskij Instrumentalnyj Kombinat"40 czyli rok wprowadzenia tego modelu Specjalnej finezji tu nie ma, ot nóż do tzw. "robótek ręcznych". Cena ok 60$

odpowiedz cytuj
  • WachmistrzKOP 2010-03-02 20:28:09

Jeśli się nie mylę był wzorem dla polskiego noża szturmowego wz. 55.

odpowiedz cytuj
  • panzergrenadier 2010-03-02 21:29:10

Ano był...

odpowiedz cytuj
  • WachmistrzKOP 2010-03-02 21:58:47

Piękna 55-ka panzergrenadier. Twoja? Moja już zdecydowanie nadgryziona zębem czasu i latami wspólnych wypraw w teren. No cóż, w moich rękach osiągnęła już pełnoletność, a kupiona była w stanie magazynowym choć produkcja 1956.

odpowiedz cytuj
  • panzergrenadier 2010-03-02 22:24:16

Ten egzemplarz nie jest mój, fota z sieci. Chodziło mi o pokazanie obu modeli; NR 40 ZIK-a i naszego wz.55. Mój nóż też już swoje przeszedł...Nasze noże były w dwóch wersjach, różniły się one mocowaniem skórzanej zawieszki. W jednym modelu była ona nitowana do metalowej pochewki, w drugim przetykana przez druciane uszka.

odpowiedz cytuj
  • panzergrenadier 2010-03-02 22:29:30

Niestety, mój nóż też swoje przeszedł...Fota z sieci, chciałem pokazać oba dla porównania; ZIK-a i wz 55.Nasze noże były w dwóch wersjach; różniły się mocowaniem skórzanej szlufki. W jednym modelu była ona nitowana do metalowej pochewki, w drugim przetykana przez druciane uszka.

odpowiedz cytuj
  • WachmistrzKOP 2010-03-02 23:12:02

Z tego co wiem, różniły się również jakością stali. Pierwsze egzemplarze wykonane były ze stali dość kruchej, potem zmieniono ją na bardziej miękką. Ma to swoją zaletę, nóż można naostrzyć na byle kamieniu, przydaje się to w warunkach polowych. Mój ma mocowania do żabki na dwa oczka, choć sama żabka rozpadła się i zaginęła już dawno temu. No ale chyba odbegliśmy dość mocno od głownego tematu :)

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2010-03-03 08:35:28

Czy aby nasz chorąży nie ma przy pasie zawieszonego noża NR 40 ZIK?

odpowiedz cytuj
  • historyk 2010-03-03 16:39:35

Miałem taki nóż w dawnych harcerskich czasach, strasznie rdzewiał.

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2011-09-29 22:08:34

Sposoby trzymania noża

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2011-09-29 22:08:54

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"