:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Niesmiertelność na rekonstrukcji

Dodano: 2010-01-26 13:19:13

• st kpr 2010-01-26 13:19:13

Witam          Chciałem poruszyć temat tak zwanej nieśmiertelności na rekonstrukcjach.Byłem świadkiem wielu takich sytuacji np.przebiegniecie pod lufą karabinu maszynowego,wstawaniu po zastrzeleniu itd.Zastanawiam się jak można temu zapobiec...? Może macie jakiś pomysł? By wygląda to co najmniej śmiesznie.

odpowiedz cytuj
  • Ghost 2010-01-26 13:31:13

Myślę ,że powinno sie ustalac osoby z pszczegolnych grup ,które maja umrzec.Zalezy to od wielkosci imprezy bo np.moga umrzec z jednej grupy jedna lub dwie a moze zginac 5 czy 6 osob.I powinno byc to podawane organizatorowi imprezy.

odpowiedz cytuj
  • Matias 2010-01-26 20:58:27

Według mnie wszystko zależy od dopracowania scenariusza czyli kto ,i w jakim momencie musi "umrzeć" oraz od ludzi którzy biorą udział w rekonstrukcji. Jeżeli ,w rekonstrukcji biorą udział zawodowcy ,to powinno wszystko grać ,ale jeżeli ludzie którzy to robią są niedoświadczeni to mogą takie dziwactwa wyrabiać. Pamiętam jak na jednej rekonstrukcji ,człowiek przebieg obok 3 ludzi grających żołnierzy niemieckich ,którzy strzelali do niego ,i jakim cudem zrozumiał ,że do niego strzelają ,bo przebiegnięciu kilku metrów ,ale to był żółtodziób jeżeli chodzi o rekonstrukcję. Myślę ,że ,aby temu zapobiec wystarczy dobrać ludzi ,którzy mają "zginąć" i to wszystko ,i nigdy nie dobierać do tego zadania żółtodziobów ,bo takie osoby nie chcą zginąć ponieważ chcą  jeszcze pograć.

odpowiedz cytuj
  • Rumcajs 2010-01-26 22:42:17

W zasadzie to zgadzam się z potrzebą wyznaczania, ale nic to nie pomorze jeśli towarzystwo wpadnie w amok. Widziałem bardzo dużą imprezę z wielce doświadczonymi organizatorami i uczestnikami, na której zamiast umówionych scenariuszem trzech ataków wyszedł jeden długi bo w tym przypadku strona niemiecka "nie chciała" się wycofać. Była jedna wielka pukanina bo organizator się postarał i chłopcy ani myśleli rezygnować z zabawy. Myślę, że to naprawdę wymaga dużego doświadczenia i dyscypliny. Przecież "służby sanitarne" też muszą się pokazać. To chyba problem wszystkich epok.

odpowiedz cytuj
  • st kpr 2010-01-27 09:30:11

Właśnie od scenariusza ale z góry ustalone najczęściej nie wychodzą. Rekonstruktorzy się bawią a publika nudzi.  

odpowiedz cytuj
  • Inkwizytor 2010-01-31 19:54:25

No dobra ale jak np w 2009 w Bochni było tylko 12 niemców to taka nieśmiertelność była nieunikniona. Owszem byłem i na takich reko że "ginęła" większa grupa niż wyznaczone osoby a to wszystko zależy właśnie od scenariusza całej rekonstrukcji i ilości amunicji bo jak masz 15 szt./na głowę to jeszcze jakoś obleci ale jak masz 1szt. broni strzelającej/na4 to wiadomo że resztę trzeba jakoś zgrać do kupy a to jest właśnie profesjonalizm rekonstruktorów. Ja też robiłem za trupa ale to też trzeba zginąć z efektem :)

odpowiedz cytuj
  • Jacek-26 2010-02-01 09:37:48

Najlepiej ustalać wszystko przed reko , chociaż i tak w trakcie to wychodzi troszkę inaczej. U nas w grupie raczej nikt 1- 2 osoby "przeżywa" rekonstrukcję, reszta robi za zabitych chyba że scenariusz jest inny i wymaga wygranej niemców. Przez to nieraz dochodzi do takich sytuacji że podczas ataku czekamy aż ktoś do nas strzeli, i wtedy od jednego strzału z Mausera ginie nas dwóch. Także lepiej to ustalać przed reko.

odpowiedz cytuj
  • Inkwizytor 2010-02-01 19:21:39

Ale to też zależy z jakimi ludźmi współpracujesz bo możesz mi wierzyć ale z tymi grupami  i ludźmi z jakimi ja najczęściej się spotykam na rekonstrukcjach to praktycznie stały zespół i tylko praktyka czyni mistrza. Wszyscy mają przed reko przydzielone zadania z których muszą się wywiązać a ci którzy mają zginąć robią to bez żadnego ale a potem to tylko kwestia dwóch rzeczy - brak amunicji lub "nie mam siły już biegać" ;)

odpowiedz cytuj
  • st kpr 2010-02-02 09:43:59

Właśnie panowie kwestia dogadania się wiecie na pewno ze niektore grupy są jakie są. I z nimi dogadać się nie da. Wiec wpadłem na taki pomysł  jeśli któryś z nas spotka się z taką grupą(nieśmiertelnych). Powie o tym reszcie....    

odpowiedz cytuj
  • [#gal#]redakcja 2010-02-16 20:42:31

Tak to prawda ale trzeba brać pod uwagę fakt, że mimo ustaleń i zgrania całego zespołu rekonstruktorskiego zawsze coś wyjdzie nie tak i jest to rzecz normalna ale do granic rozsądku oczywiście. Na każdej rekonstrukcji tłumaczy się, nie strzelać komuś za plecami czy nad głową, nie strzelać w osobe z mniej niż 5 m itp. itd a i tak to się zdaża nagminnie dla tego na to jest jedyne lekarstwo którego nigdy oczywiście się nie użyje: rozdać ostrą amunicję i skończy się nieśmiertelność :)

odpowiedz cytuj
  • piechur 2010-02-17 22:51:16

Popieram mojego przedmówcę, temat wart jest upowszechnienia

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"