:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Niemiecki niesmiertelnik... pamiatka???

Dodano: 2009-09-14 10:40:54

• st kpr 2009-09-14 10:40:54

Witam Chciałem poruszyć temat nieśmiertelników jak wiadoma jest on po to aby zidentyfikować żołnierz i powiadomić rodzinę. Jeśli żołnierz nie wróci i nieśmiertelnik jest nie znaleziony jest uważany za zaginionego jak wielu przypadkach się zdarzało.Są instytucje które zajmują się wysyłaniem znalezionych nieśmiertelników i odszukaniem rodziny danego żołnierza np. czerwony krzyż. Ostatnio sprawdzając portale aukcyjne znalazłem nieśmiertelniki całe(nie złamane). Co za głupota i chęć zarobienia marnych groszy,po co lepiej zarobić 60 zł czy wysłać nieśmiertelnik rodzinie która od 70 lat nie wiem co się stało z żołnierzem...Co o tym myślicie????? POZDRAWIAM Kamil

odpowiedz cytuj
  • JanLJ 2009-10-04 15:02:02

Tak masz całkowitą rację !, Twoja refleksja zabrzmiała bardzo rozsądnie i uczciwie, również jestem tego zdania. Za siebie moge powiedzieć, że nigdy wcześniej nie zastanawiałem się nad tym - przyznaję, co onacza prawdopodobnie, że chyba nie jestem jedyny. Czasami przechodzimy koło spraw obok.

odpowiedz cytuj
  • kapitan 2009-10-04 20:51:34

Podzielam w całości opinię moich przedmówców. Handlarzy można po prostu bojkotować. Może to jest jakieś remedium na ten problem. Jak ktoś chce mieć pamiątkę to niech sobie zrobi zdjęcie na Westerplatte a nie kupczy niedolą żołnierza , nieważne jakiej narodowości.

odpowiedz cytuj
  • WachmistrzKOP 2009-10-04 23:43:35

Powiem szczerze, nie zastanawiałem się nad tym wcześniej, ale musze przyznać, że masz rację. Oczywiście przy okazji powraca problem psedoposzukiwaczy, bo chyba łatwo sobie wyobrazić, skąd można wziąć oryginalny, wojenny nieśmiertelnik.Gdyby wszyscy podchodzili do tego tak jak Ty ...Pozdrawiam

odpowiedz cytuj
  • manki 2009-10-09 19:17:24

Hieny cmentarne - tylko tak można mówić o ludziach którzy profanują miejsca pochówku. Ja osobiście nie miałbym nic przeciw gdyby tych ... dopadły klątwy czy jakieś plagi. Dla nich kasa jest BOGIEM.

odpowiedz cytuj
  • sierzant 2009-10-12 19:59:32

Zgadzam się z moimi przedmówcami ,osoby które posiadają takie fanty chyba nie mają sumienia ,a już na pewno nie mają żadnych watrości ,kórymi mogli by się w życiu kierować.No ,nie owie mi nikt ,że taki fant to SRTYSZAK.

odpowiedz cytuj
  • Ślizgi 2009-10-28 20:08:04

No tak. Ale według mnie jeżeli nieśmiertelnik jest znaleziony przy okazji szukania czego innego, i nie jest skradziony z cmentarza, jego rodziny nie znaleźliśmy to co przeszkadza w jego zakonserwowaniu i wsadzeniu do gablotki ? . Ale jest też jeszcze jedna sprawa. Żeby to mogło funkcjonować to musiały by powstać instytucję , które zajmowały się tylko szukaniem rodzin zmarłych na wojnie. A niestety w naszym kraju jest to nie możliwe. A jeżeli mogę jeszcze wyrazić swoje zdanie na temat złodziei nieśmiertelników ( tak jak to kolega wyżej powiedział hien cmentarnych ) to sam bym ich rozstrzelał.

odpowiedz cytuj
  • st kpr 2009-11-30 10:19:00

Są instytucje które się tym zajmują np. Polski czerwony krzyż można wysłać bezpośrednio do Niemiec także do czerwonego krzyża... A przy okazji szukania czegoś innego hm... czy jest problemem poświecenie około godziny na wysłanie nieśmiertelnika??? dla nas to jest godzina a dla niektórych ludzi informacja o jego ojcu ,dziadku ,wujowi . barcie... i jest informacją na pewno bez cenną.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"