:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Muzeum Powstania Warszawskiego - noblesse oblige

Dodano: 2016-11-08 20:38:22
: Wojsko Polskie

• kapitan Koot 2016-11-08 20:38:22

Podczas mojej jesiennej podróży muzealnej przez Polskę odwiedziłem także Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzam sobie, podoba mi się i nie mogę się nachwalić. Aż tu nagle wchodzę do sekcji poświęconej udziałowi żołnierzy 1AWP i widzę takie oto coś...

odpowiedz cytuj
  • kapitan Koot 2016-11-08 20:40:12

tu zbliżenie tabliczki

odpowiedz cytuj
  • kapitan Koot 2016-11-08 20:40:35

i widok z tyłu.

odpowiedz cytuj
  • kapitan Koot 2016-11-08 20:44:06

Panowie muzealnicy - to nie jest "sowiecki szynel" tylko polski płaszcz. Szynel Armii Czerwonej wyglądał zupełnie inaczej! MPW jest za porządną instytucją, żeby wstawiać taką bylejakość...

odpowiedz cytuj
  • Redakcja 2016-11-08 21:03:11

Całkowita racja.

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2016-11-08 21:23:44

Czasami odnoszę wrażenie, że muzealnicy żyją w rzeczywistości równoległej, myśląc, że ci po drugiej stronie sznurka czy gabloty, szurający kapciami zwiedzający, na niczym się nie znają, przyszli do muzeum, bo pani w szkole kazała, albo są z wnuczkiem na spacerze.

odpowiedz cytuj
  • Maly Roman 2016-11-08 21:25:13

Jeden z moich walecznych przodków walczył właśnie w tej Samodzielnej Kompanii Zwiadowczej w 3 Dywizji Piechoty. Posiadam dużo dokumentów, oto jeden z nich:

odpowiedz cytuj
  • wlodek51 2016-11-09 17:07:10

Mam wielki szacunek dla uczestników Powstania Warszawskiego i dla ludności która to musiała przeżyć ale nie potrafię pojąć pomysłu żeby je wywołać. Przecież pan Bór Komorowski wiedział co zrobili ruscy w Wilnie które pomagała wyzwolić Armia Krajowa . I co zrobili ibację, bankiet z naszymi wspaniałymi żołnierzami a potem i otoczyli i łącznie z ruskimi wysłali na sybir. Na co liczył nasz wódz. Ja skończyłem tylko technikum wieczorowe Był to początek lat siedemdzisiątych tamtego wieku. Jak mnie uczył pan z WAP historii to jako już dorosły człowiek zjebałem go bo on powiedział że powstanie w Warszawie było zbrodnią. Mało brakowało bymjego nie ukończył. Lecz po latach dochodzę do wniosku że to przy wiedzy jaką posiadał Londyn i pan Komorowski to była jednak zbrodnia.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"