:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Mundury polizeigrun

Dodano: 2015-04-16 12:43:11

• MattBlues 2015-04-16 12:43:11

Czy polecacie jakieś źródło gdzie można dostać próbkę sukna polizeigrun (może być furażerka lub czapka w tymże kolorze)?Kto sprzedaje najlepsze repliki butów których można używać w niemieckich jednostkach policyjnych z II wojny światowej (Schupo, Gendarmerie)?Wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące rekonstrukcji niemieckiej Gendarmerie mile widziane :) Z góry dzięki

odpowiedz cytuj
  • darda 2015-04-17 00:15:15

Mógłbyś rozwinąć temat swojego pomysłu na rekonstrukcję niemieckich formacji policyjnych? Zapewne wiesz, że w skład Orpo wchodziło kilkanaście formacji (o ile pamiętam, około piętnastu), a samej żandarmerii było kilka rodzajów (wiejska, zmotoryzowana  i zmotoryzowana odwodowa). Która formacja cię interesuje, i jak zaawansowane są twoje (wasze - czyje?) prace? Rozumiem, że mundurów jeszcze nie macie, ale jak wiadomo mundur jest ostatnim etapem, wieńczącym cały proces przygotowań.

odpowiedz cytuj
  • samarin 2015-04-17 11:50:40

Podłączam się - poszukuję do kupienia lub ewentualnie uszycia repliki munduru niemieckiej Gendarmerie lub Schutzpolizei. Niestety nie mam rozeznania, w której firmie szukać, czy pytać o taką możliwość. Czy ktoś z kolegów bardziej doświadczonych w rekonstrukcji IIwś pomógłby z zdobyciu kontaktu? (drobne elementy jak orzeł policyjny na czapkę, pas z klamrą czy guziki już sobie uzbierałem)Z własnych doświadczeń w poszukiwaniu takiego munduru zauważyłem, że łatwiej o replikę SD niż policji.

odpowiedz cytuj
  • darda 2015-04-17 13:37:47

Koledzy, nie wkładajcie do jednego worka żandarmerii i Schupo, której też zresztą były trzy rodzaje. Owszem, jedno i drugie wchodziło w skład Orpo, ale różniły się zarówno terenem działania, często zadaniami, oraz – a jakże – elementami umundurowania (żandarmeria motorowa również kolorem munduru). Nie bardzo wiem, jak wyglądał mundur Sicherheitsdienst (SD), i czym – prócz naszywki -  różnił się od munduru SS (lub policyjnego a nawet wojskowego – bo i takie, jeśli wierzyć niektórym świadectwom - były w SD noszone). Na wszelki wypadek przypomnę, że w SS 9w czasie wojny, bo poszątkowo uzywano uniformów SA) występowały czarny mundur Allgemeine SS i szary mundur służbowy, a w Waffen SS było jeszcze inaczej. Nazistowskie służby policyjne to temat bardzo szeroki i często poplątany, bo kompetencje różnych formacji często na siebie zachodziły. Jak napisałem – w rekonstrukcji mundur to naprawdę ostatni etap, którego uszycie lub kupno powinno być poprzedzone dokładnymi badaniami. Choćby po to, żeby nie powielać utrwalonych przez filmowych „kostiumologów” błędów.

odpowiedz cytuj
  • samarin 2015-04-17 17:24:45

Zgadza się - różne służby, różne mundury /wypustki, kolorystyka/ różne zadania, czasem podobne, lub wręcz te same. Chodziło mi bardziej o to, że z mundurami f-szy SD nie byłoby problemu, można dostać nawet te z kołnierzem marynarkowym, koszulą i krawatem. Inna sytuacja jest w przypadku mundurów policyjnych, bo to inny krój, mankiety, kołnierz, patki, wypustki itp. Stąd też moje pytanie czy jest ktoś, kto wykonuje takie mundury? A wchodząc w szczegóły posiadam zdjęcia i opisy posterunków żandarmerii na ziemiach wcielonych do Rzeszy. Mam w planach odtworzenie postaci żandarma (Gendarmerie) i f-sza Schutzpolizei z lat 1939 - 1943. Zatem prosiłbym o podpowiedź gdzie ewentualnie szukać elementów umundurowania, nie jestem niestety zorientowany w rynku rekonstruktorskim.

odpowiedz cytuj
  • MattBlues 2015-04-18 22:12:50

Jesteśmy na etapie przygotowań do realizacji serialu dokumentalnego o konspiracji akowskiej i czasach tuż powojennych na terenie ziemi olkuskiej. Do scen fabularyzowanych potrzebujemy sylwetek niemieckich żandarmów (Gendarmerie) z posterunków strzegących bezpieczeństwa na wsiach i w miastach do 5 tys mieszkańców. Stąd zapotrzebowanie na sukno w kolorze polizeigrun. Na razie zależy nam na zorientowaniu się w możliwości zdobycia takiego sukna. Mamy zgromadzone zdjęcia mundurów i częściowo wykroje. Wiemy że firma Hero byłaby w stanie takie mundury uszyć, ale nie odpowiada nam czas oczekiwania (w grę wchodzi kwestia finansowania naszego projektu i mały czas konieczny na wykorzystanie środków.

odpowiedz cytuj
  • harnas 2015-04-20 02:31:33

http://nordland.com.pl/portal/index.php   Grupa która zajmuje  się  policyjnym tematem   z tego  co wiem    jedyna  w  PL i   na  100% najlepiej  zorientowana .

odpowiedz cytuj
  • MattBlues 2015-04-24 22:10:14

Czy możecie wyrazić opinie o tej bluzie mundurowej (link poniżej)? Znalazłem ją na jednej z niemieckich stron, czy jest to dobra replika ? http://www.zib-militaria.de/epages/61431412.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/61431412/Products/190686/SubProducts/190686-0001

odpowiedz cytuj
  • darda 2015-04-27 11:44:24

"Schutzpolizei des Reiches", czyli policja z dużych aglomeracji, ewentualnie skoszarowana (bataliony policyjne). Nie wygląda źle, choć na zdjęciu troche trudno to ocenieć, zwłaszcza kolory. Oczywiście brak patek itd.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"