:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomianki 2013 + dodatnie + ujemne

Dodano: 2013-09-22 20:56:41

• Redakcja 2013-09-22 20:56:41

Łomianki 2013 + dodatnie + ujemne

odpowiedz cytuj
  • darda 2013-09-22 21:33:49

Minusy:1. Śmigłowiec TVN, a właściwie czyniony przezeń hałas2. Dziwny fragment szarży: dwu ułanów cwałujących na przeciwnika z wielką płachtą przypominającą proporczyk 2 Pułku Szwoleżerów. Nie znam może taktyki kawalerii, ale czegoś takiego regulamin chyba nie przewidywał. Ma to jakieś historyczne uzasadnienie?Plusy:Cała reszta :-)

odpowiedz cytuj
  • Werewolf 2013-09-22 21:37:08

Z Sowieckiej Perspektywy Same plusy ;)Zobaczyć TKS panoszącego się po polu bitwy bez cenneIlość Sprzętu Pancernego po stronie Niemieckiej epickamały minus że do szarży czołgi ustawiły się w niby w kolumnie zamiast ustawić się w linie lub szachownicesądzę że szarżująca Kawaleria przebijająca się między czołgami była by bardziej ciekawa 

odpowiedz cytuj
  • makul 2013-09-22 22:56:50

Na plus - na pewno śliczna pani z piwnymi oczami siedząca pod parasolem pepsi przy wejściu do "jadalni". Drugi plus (równie istotny) -to pirotechnika. Siedzimy sobie na padoku (za tujami) przed atakiem, i po kilku wybuchach (jakoś okolice ataku kawalerii) - nic nie widać. Dla mnie suuuuuuper! Również podczas ataku piechoty, na samym końcu, już po szturmie - jakiś wybuch od którego zrobiło się bardzo ciepło!Minusy - strzały w plecy. Nie wiem na ilu trzeba być rekonstrukcjach żeby nauczyć się że nie strzela się generalnie kolegom w plecy oraz nie strzela się przy czyimś uchu. Drugim minusem - chociaż tego bym tak nie nazwał - to brak kontaktu z Niemcami - byłem za daleko żeby iść do szturmu a do tego zaciął mi się kbk:(((Ogólne wrażenie- bardzo udana rekonstrukcja!:D

odpowiedz cytuj
  • Komski 2013-09-23 08:43:53

Plusy: 1. podział na wyraźnie odzielone od siebie sceny - to dla widzów chyba porządkowało całe widowisko... i 2. cała reszta.Minusy: "bo my wszędzie mamy daleko" :)

odpowiedz cytuj
  • termisan 2013-09-23 10:36:48

plusy:*jak zawsze  pogoda:)* powrót  ludności cywilnej (oj aż zakręciła mi się łezka od kadrów w aparacie)* ilość sprzętu ( w tym nowe TKS i Panzer I )* porządek poza sceną i wśród fotopstryków* ciekawy epizod przed rekonstrukcją i dynamiczny pokaz sprzętu* nagłośnienie, narracja, pirotechnika* ilość rekonstruktorów i ciągła akcjaminusy:*naklejki na hełmach rosjan* 7TP gdzieś schowany i niewidoczny , a szkodainnych braków i niedociągnięć nie wychwyciłem :)jak zawsze  do Łomianek wracam z sentymentem i z zaciekawieniem  co nowego i ciekawego się pojawi  - i tym razem byłem przyjemnie zaskoczony i zapewne za rok też się pojawię. Scenariusz urozmaicony (historii się nie zmieni) a sama szarża  za każdym razem powoduje ciarki na plecach:)

odpowiedz cytuj
  • Rumcajs 2013-09-23 12:27:30

mały minus że do szarży czołgi ustawiły się w niby w kolumnie zamiast ustawić się w linie lub szachownicesądzę że szarżująca Kawaleria przebijająca się między czołgami była by bardziej ciekawa Kilka uwag z punktu patrzenia Widza:- Szarża sama w sobie super. Ale rozwiązanie ze stanowiskami "Niemców", choć dla nich bardzo bezpieczne, delikatnie mówiąc kiszkowate. To wyglądało jak pokazy kawaleryjskie przed generalicją, tyle tylko, że generalicja strzelała w bok "defilady". Scena wyglądała by zdecydowanie ciekawiej i realniej, gdyby "Niemców" ustawił w tyralierę i zrobił w niej przerwę dla koni. Do tego można tyralierów ustawić skosem do publiczności, co troszkę przesłoniłoby tę lukę.- Świetna scenka śmierci generała oraz przekazywanie sztandaru. Jednak obie sceny umykały przeciętnemu widzowi. Ja wiedziałem z próby, gdzie Igła ma "zostać trafiony", więc śledziłem go wzrokiem. Scenę ze sztandarem zobaczyłem przypadkiem. Tu brak mi było synchronizacji narratora ze zdarzeniem. Wiem, że to trudne, ale było również zauważalne w momencie rozpoczęcia szarży. - Super scenka po ostatnim szturmie Polaków - żołnierz polski odciąga niemieckich sanitariuszy od rannego Niemca i każe im opatrywać swojego rannego kolegę leżącego opodal. Wielkie brawa za to dla "Polaka" pomysłodawcy i "Niemców" współwykonawców. Naprawdę wyglądało to super.- Dla równowagi zdecydowanie negatywne odczucia w kierunku zachowania się w tym samym czasie funkcjonariusza PP. Jego zachowanie przypominało bezsensowne znęcanie się nad trzecim sanitariuszem niemieckim. Jeśli pozostanie żołnierza na pobojowisku była uzasadniona chęcią pomocy koledze, to "taniec szturchaniec" w wykonaniu policjanta w stosunku do sanitariusza był całkowicie bez sensu.- Bardzo ciekawie prowadzona narracja oraz komentarze, zarówno w czasie pokazów przedinscenizacyjnych, jak i w trakcie samej imprezy.- dość oryginalny sposób przekazania informacji o zbytnim zagalopowaniu się tankietki przez strzelca samochodu pancernego - wyglądało to dość zabawnie.

odpowiedz cytuj
  • atyl 2013-09-23 14:18:50

"... Scena wyglądała by zdecydowanie ciekawiej i realniej, gdyby "Niemców" ustawił w tyralierę i zrobił w niej przerwę dla koni....." Nie na tym polu: wąsko, kręto, zarośnięte i zryte przez dziki. A "defilada " wychodzi dlatego, że linia harcowników po skręcie o 90 stopni jest już bezładnym tabunem, a trzeba jeszcze trafić w drugi zakręt między bryczkę i publikę. Linia harcowników dla sekcji, to około 25m, a ile było pomiędzy Ursusem i polem pirotechnicznym?   

odpowiedz cytuj
  • Rumcajs 2013-09-23 18:14:49

Kolego Atyl, ja napisałem jak ta scena wyglądała z widowni oraz jak to można by było rozwiązać. Przejazd kawalerzystów wzdłuż ziejącego ogniem oddziału Niemców jest delikatnie mówiąc dziwny. Żeby jeszcze ci Niemcy rzucili broń i zaczęli w popłochu się cofać (co zresztą w pewnym momencie było przez narratora powiedziane). Niemcy walą z broni maszynowej, kawalerzyści machają szablami, ale brak efektów jednego i drugiego. Jedni jeżdżą w kółko, a drudzy na krok nie ruszają się ze swoich pozycji strzelając jak na strzelnicy do "sylwetki uciekającego dzika". Nie ma zabitych lub przewieszonych przez szyje konia rannych ułanów, nie ma koni z pustymi siodłami galopujących za innymi. Zaznaczam, że nie namawiam do karkołomnej kaskaderki i spadania z koni pod kopyta innych. To jest problem, który sygnalizuję, bo może jednak uda się go jakoś w przyszłości rozwiązać.Falowa szarża jest bardzo fajnym pomysłem.

odpowiedz cytuj
  • dudzin 2013-09-23 21:20:11

Minus - Rezygnacja z zamówionego sprzętu i poczynionych w tym zakresie ustaleń na 4 dni przed imprezą. Dla dżentelmenów umowa ustna jest tak samo zobowiązująca, jak pisemna.

odpowiedz cytuj
  • jazlowiak 2013-09-23 22:00:20

Minus - Rezygnacja z zamówionego sprzętu i poczynionych w tym zakresie ustaleń na 4 dni przed imprezą. Dla dżentelmenów umowa ustna jest tak samo zobowiązująca, jak pisemna. To ja odwołałem i przepraszałem, zresztą dotyczy to również i innych - lepiej przełknąć gorzki wstyd i powiedzieć prawdę niż potem nie zapłacić...

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"