:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Krzyż Walecznych (Nr. 27 363)

Dodano: 2010-09-12 11:43:14

• Ihar 2010-09-12 11:43:14

Cześć!Niedawno na Białorusi znalazlem Krzyż Walecznych o numerze 27 363. Chcialbym sie dowiedziec do kogo mog on nalerzec. Byc moze to wykopalisko z nieznanego groba, a moze pozostalo po komus?Niestety historii tego krzyża nie wiem.Czekam na wasze opinie. Dziekuje z gory!

odpowiedz cytuj
  • Ihar 2010-09-12 11:44:29

odpowiedz cytuj
  • grzecho56 2010-09-14 10:15:47

Nie ma takiej mozliwosci.Po prostu wykazy zostaly zniszczone w okresie PRL

odpowiedz cytuj
  • Ihar 2010-09-19 10:07:47

Podejrzewalem, ze tak i bedzie. Szkoda.

odpowiedz cytuj
  • Berlin 2010-09-20 20:46:08

Jakieś zapiski chyba jednak są z wczesnych nadań

odpowiedz cytuj
  • Ihar 2010-11-11 22:16:05

Nic nie ma. Taka byla odpowiedz z archiwum wojskowego

odpowiedz cytuj
  • Akwiator 2011-01-06 00:20:20

Witam Trafiłem na Twój post szukając krzyża o n-rze 9143 Wawrzyniec Michalski-karabinowy 3 K.K.M.  5p.p.LegionówW CAW dokumenty dotyczące nadań są ale trzeba zaczynać od nazwiska.Jestem w posiadaniu kopii wniosku o nadanie odznaczenia i tam jest trochę danych na temat rozkazu : nadano Krzyż Walecznych rozkazem nr6 z dnia 24.III.1921r. i po raz drugi rozkazem nr23/21 z dnia 24.VII.1921r.Obydwa wnioski sporządzane były w latach 1919-1921 ale swoim podpisem gen.Rydz-Śmigły zatwierdzał je dopiero po wojnie.Próbuję przeglądać dzienniki rozkazów może tam będzie jakaś lista ale jest kłopot albo z datami albo z nazewnictwem.W dziennikach personalnych najwyraźniej są zaakcentowane nazwiska kadry oficerskiej. Szara piechota też występuje ale to ogrom pracy, żeby wyłowić konkretne nazwisko/numer.Myślę,że jeżeli połączymy wysiłki to taką listę moglibyśmy sami stworzyć wrzucając do niej dane ,które posiadamy.Poszukiwania też może dzięki temu byłyby łatwiejsze. 

odpowiedz cytuj
  • Ihar 2011-01-06 14:02:36

Bardzo ciekawo!

odpowiedz cytuj
  • grzecho56 2012-09-23 18:56:59

Krzyz pokazany na fotce to krzyz nadawany w PSZ na Zach.

odpowiedz cytuj
  • zylkos 2019-11-08 13:56:26

Przejrzałem trochę-30 sztuk- Dzienników Personalny MSWoj z roku 1921.Czasami zdarzają się numery Krzyży Walecznych.

odpowiedz cytuj
  • zylkos 2019-11-08 14:02:25

C.d. KW:

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"