:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Strona 3 Khukri, karda i chakmak - noże Gurkhów

Dodano: 2012-02-24 15:41:45
: Brytyjska

• Jaazon 2013-05-26 19:36:32

Fajna stronka -będe ją dalej przeglądał.Dzieki.Ustalenie pochodzenia jest chyba mało realne,ale właśnie może  przez porównanie go  z innymi egzemplarzami przyblizy mnie to do prawdy.Póki co dowiedziałem sie,ze koleś który mi go sprzedał -kupił nóż u nas na wsi za 30zł przy okazji zakupu starego mebla(zajmuje sie renowacją mebli) a następnie odsprzedał mi go na giełdzie za 110zł-zrobił dobry interes.!?Ze dwa lata temu- moze wczesniej,natknąłem sie na sprzedawce który miał kilkadziesiąt takich noży  na targach staroci w Jeleniej Gorze -były dosyc pordzewiałe -sztuka kosztowała 300zł......c.d.n

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-05-26 20:59:41

Nawiązałem do "indiańskiej siekierki",kiedy zachęcałeś do posmarowania masłem chleba ;-)Jeśli chcesz dowiedzieć się o Gurkhach i min. jak ich ręce kleiły się od japońskiej krwi ,że nie można było ich oderwać od rękojeści kukraska proponuję wspomnienia wojenne Tych Wojowników...JP.Cross Buddhiman Gurung "Gurkhowie na wojnie". Dom Wydawniczy "Bellona" 2004

odpowiedz cytuj
  • Jaazon 2013-05-27 10:58:55

Dzieki za info .Chętnie przeczytam.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"