:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jaki to mundur, jakie wojsko? Proszę o pomoc

Dodano: 2017-01-29 13:34:07

• momarst 2017-01-29 13:34:07

Witam , proszę o pomoc, co mozna odczytać z mundurów na tych zdjęciach? na pierwszym jest mój dziadek http://www.fotosik.pl/zdjecie/683557c5910d2b42 To fotografia mojego dziadka(1908), prawdopodobnie wykonana w 1928-1930 r. na drugim po lewej mój pradziadek http://www.fotosik.pl/zdjecie/27af3889d93ab868 Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji jednostki, stopień wojskowy... Pozdrawiam. Marian

odpowiedz cytuj
  • momarst 2017-01-29 13:49:35

Moczulski G.

odpowiedz cytuj
  • momarst 2017-01-29 13:50:53

mój pradziadek Moczulski S.

odpowiedz cytuj
  • momarst 2017-01-29 13:56:27

dodaje inne zdjęcie dziadka. Moczulski G.

odpowiedz cytuj
  • momarst 2017-01-29 13:57:36

Moczulski G.

odpowiedz cytuj
  • momarst 2017-01-29 13:58:31

Moczulski G.

odpowiedz cytuj
  • edward1949 2017-01-29 14:39:42

Witam patki wz.27 proporczyki być może 10 pułku strzelców konnych sznur naramienny strzelca bardzo dobrego ,odznaka to być może Krzyż Wytrwałości ,szabla polska wz 17. Tak według mnie, może ktoś ma inne zdanie :)

odpowiedz cytuj
  • zylkos 2017-01-29 14:49:18

Pierwsze foto kawalerzysta z odznaką frontu litewsko-białoruskiego,sznur strzelecki.Na ostatnim foto jest kilku szwoleżerów,jeden dakowiec lub pionier,szkoła lub kurs.Można iśc dwoma tropami,suwalskim lub mazowieckim.Według mnie 1 pulk ułanów,powiększałem pierwsze foto i żyłki pomiędzy proporczykami brak.Z tyłu fotek,czasami są pieczątki z zakładów foto z nazwami miast i zakładów foto pzdr.

odpowiedz cytuj
  • momarst 2017-01-29 15:38:23

dziękuję za odpowiedź. zadnych pieczątek i napisów nie ma. Pierwsze foto to sluzba w wojsku 1928-1930r., inne mogły być później ćwiczenia wojskowe. a jaki związek ma odznaką frontu litewsko-białoruskiego z 1 pułkiem ułanów ??

odpowiedz cytuj
  • zylkos 2017-01-30 12:39:16

Na pierwszym foto szabla polska wz.17,foto z lat 1928-30,do tego odznaka frontu litewsko-białoruskiego:dodatkowe wyposażenie zakładu i radosna twórczość fotografa,jak i zapewne ten sznur strzelecki.(brak odznaki strzeleckiej,czy emblematu naramiennego strzelca ckm).Odznaka frontu lit-biał.; nadawana za walki tzw. roku 20.Data urodzenia 1908.1920-1908=12 lat.Na naramienniku brak jakiegokolwiek emblematu lub cyfry pułkowej.Kurtka mundurowa wz.19 szeregowych.I najważniejsza problematyczna sprawa proporczyk pułkowy na kołnierzu kurtki mundurowej.Może Koledzy mają inne tropy...Pozdrawiam

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"