:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jaki to karabin?

Dodano: 2013-04-17 20:49:29

• Kretson 2013-04-17 20:49:29

Dzisiaj znalazłem w internecie zdjęcie takiego karabinu. Ktoś wie co to za model (być może samoróbka), ewentualnie jak była zasada działania broni - czy wszystkie lufy strzelały naraz (raczej wątpliwe ze względu na odrzut), czy może kolejny strzał następował np. sekundę po poprzednim?

odpowiedz cytuj
  • fuchsi 2013-04-17 21:23:23

Witaj,mozno sprawdzic, co jest pod "Gatling"..........pozdrowko

odpowiedz cytuj
  • shi-go 2013-04-17 22:06:27

Broń ta opisana jest jako -Polski 9-cio lufowy muszkiet skałkowy- a zdjęcie pochodzi z -Galeria Broń i Barwa w Muzeum Narodowym w Krakowie- sygnowane jest przez portal -www.Polish Arms.comhttp://www.polisharms.com/galleries/112-armsuniforms?phpMyAdmin=NDSedmhW329o8CThle9gWc5xHG7

odpowiedz cytuj
  • hejteryk 2013-06-07 17:51:46

Witam, znalazłem w internecie zdjęcie poniższej broni. Zastanawiam się jak ona wyglądała wcześniej, jak się nazywa i skąd pochodzi. Zdjęcie: [img]http://images39.fotosik.pl/2063/a58bf0bee6b4bac5gen.jpg[/img] Dziękuję z góry za Waszą pomoc. Pzdr.h.

odpowiedz cytuj
  • Razorblade1967 2013-06-07 20:23:51

hejteryk: Zastanawiam się jak ona wyglądała wcześniej, jak się nazywa i skąd pochodzi.Sztucer myśliwski systemu Mauser - po elementach czyli lufie z komorą zamkową oraz magazynku z osłoną spustu (sam mechanizm spustowy "na oko" nie przerabiany, typowy dla wojskowego Mausera) wyraźnie bardzo bliski wojskowemu kbk Mauser. Równie dobrze może to być broń zbudowana na bazie wojskowej broni (przebudowana - spotkałem się z czymś podobnym ostatnio, właśnie przebudowa Mausera akurat polskiego kbk wz.29 - inna osada, dodany przyśpiesznik i montaż lunety, ale w środku lufa z komorą zamkową, zamek z przeformowaną rączką oraz magazynek od typowego wz.29), może to być zarówno jakaś broń bardziej seryjna, jak i zbudowana w pojedynczym egzemplarzu. Stan zachowania i jakoś zdjęcia nie pozwala (przynajmniej mnie) na bliższą identyfikację.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"