:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

identyfikacja munduru

Dodano: 2018-09-09 00:23:53
: Rosyjska

• Wieslaw 2018 2018-09-09 00:23:53

Witam, Zdjęcie niestety nie jest zbyt udane ale liczę, że się uda. Mam prośbę o identyfikację munduru, stopnia i odznaki u osoby na załączonym zdjęciu. Serdecznie dziękuję, Wiesław 2018

odpowiedz cytuj
  • al-Muell 2018-09-10 08:44:14

Odznaka wyglada mi na carską "za wzorowe strzelanie" co sugerowałoby armię rosyjską. Pasowalyby też do tego pagony. Stopień byłby wówczas jefrajtor, czyli - w zależności od tego jak tłumaczyć - kapral albo starszy szeregowy

odpowiedz cytuj
  • Wieslaw 2018 2018-09-10 18:23:11

Serdecznie dziękuję. Rzeczywiście na pagonie po lewej stronie zdjęcia widać jedną belkę, czyli raczej starszy szeregowy. Pewnie nie da rady na podstawie takiego zdjęcia określić stopnia odznaki "za wzorowe strzelanie? Trudno, i tak wyjaśniło się dużo. Pozdrawiam, Wieslaw 2018

odpowiedz cytuj
  • al-Muell 2018-09-11 08:38:19

Myslę, że warto poczekać aż wypowie się ktoś lepiej znający temat - moja wiedza na temat przedrewolucyjnej Armii Rosyjskiej jest dość przypadkowa. Jest tu kilka elementów charakterystycznych (kurtka dwurzędowa, wypustki przy kołnierzu ciemniejsze od pola pagonu), ale ja osobiście nie potrafię na ich podstawie nic powiedzieć. Przypuszczam, że pokazanie całego zdjęcia mogłoby pomóc - mogą tam być widoczne jakieś dodatkowe elementy. Co do stopnia odznaki - myślę, ze 2. albo 3., ponieważ jednak na zdjeciu wyszła bardzo jasna (odbite światło), to myślę, ze 2 (były srebrzone, podczas gdy 3. stopień był z mosiądzu lub brazu). Z tego co pamiętam - ustanowiona chyba w latach 80. XIXw., co nam dodatkowo trochę zawęża chronologię.

odpowiedz cytuj
  • Wieslaw 2018 2018-09-11 13:06:25

Niestety nie mam zdjęcia obejmującego większy fragment. Dowiedziałem się natomiast, że przedstawiona osoba była w 1916 roku uczestnikiem I wojny światowej w szeregach armii carskiej i z tego mniej więcej okresu może pochodzić przedstawione zdjęcie.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"