:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Hełm kawaleryjski ADRIAN z włókna szklanego

Dodano: 2011-10-31 10:58:47

• kartoniak 2011-10-31 10:58:47

Witam, mam pytanie co sadzicie o hełmach kawaleryjskich wykonanych z włókna szklanego. Chodzi mi o wytrzymałość i wygląd.

odpowiedz cytuj
  • Rumcajs 2011-10-31 15:22:52

Włókno szklane w grubości zastosowanej na hełmy nie jest wytrzymałe. Zresztą na co ma być wytrzymałe? Na cios szablą, pocisk, cios kolbą? Po co? Czy też na uderzenie o ziemię? To prawdopodobna sytuacja. Tak czy inaczej potrafi pęknąć. Ale od samego noszenia na głowie nie pęknie. Tylko, czy na inscenizacjach człowiek ma czas zastanawiać się czy pęknie, zadrapie się lub tp.

odpowiedz cytuj
  • sierzKOP 2011-11-01 09:10:27

Spotykałem się z kopiami wykonanymi z laminatu poliestrowo - szklanego,jednak te były nie wystarczającej grubości.Sam wykonałem kilka sztuk (nie było to w celach komercyjnych).Przy zastosowaniu odpowiedniej grubości i dobrego materiału nie trzeba się przejmować że pęknie hełm jest dosyć wytrzymały, a masa i wygląd nie odbiega od oryginału.

odpowiedz cytuj
  • Messer 2011-11-01 09:21:33

Być może taka kopia ładnie wygląda, ale większość GRH/SRH wymaga stosowania na polu rekonstrukcyjnym hełmów stalowych. Mogą być orginały lub kopie zgodne z epoką. Zarówno w kwestii dzwonu jak i fasunku. Bo, kiedyś przekładano podpinki z polskich hełmów wyprzedawanych przez AMW.

odpowiedz cytuj
  • kartoniak 2011-11-01 10:36:47

Jest na Allegro hełm Adrian metal za 85 zł, ale rozmiar to 60 ja mam rozmiar głowy 58 da się coś z tym zrobić, bo ogólnie chodziło mi by się nadawał do jazdy konnej ten Adrian. Tylko tylko to jest ten nowszy wzór bez tej obramówki

odpowiedz cytuj
  • darda 2011-11-01 11:10:35

Rozmiar w sumie mało istotny, wyregulujesz fasunkiem. Gorzej, gdyby był za mały :-)Adrian mle 26 za 85 zł - chyba sam dzwon, bez fasunku - to nie za tanio, ale do wytrzymania. Musisz mieć jednak świadomość, że w tym hełmie na żadną poważniejszą inscenizację nie będziesz wpuszczony. Niezbędna będzie konwersja do mle 15, co jest powszechnie stosowane, choć wymaga trochę zachodu i kasy.

odpowiedz cytuj
  • Zbyszek1 2011-11-01 11:27:56

Zarówno wytrzymałość jak i efekt ostateczny jakiego kolwiek hełmu lub innego przedmiotu laminatowego zależy od rodzaju materiałów użytych w pracach, chodzi tu o zastosowanie włókna, żywicy itp. Drugą rzeczą jest umiejętność wykonania poszczególnych elementów, jest tu wymagana dokładność i dużo wolnego czasu (wiem z doświadczenia). Ogólnie hełmy z laminatu nadają sie jako element na dioramę itp. z użycię do rdekonstrukcji jest różnie, na niektórych inscenizacjach można mieć problem z ich zaakceptowaniem, druga rzecz to kwestia bezpieczeństwa, jeżeli hełm jest dobrze wykonany powinien wytrzymać uderzenie o ziemie, jednak uderzenie szablą, kolbą lub czymś innym nie zapewni bezpieczeństwa osobie mającej go na głowie.

odpowiedz cytuj
  • kartoniak 2011-11-01 13:40:57

Osoba sprzedająca hełm pisze mi że hełm jest z bardzo wytrzymałego tworzywa, wytrzymuje uderzenie młotkiem. Sprzedał ich ok 40 sztuk i nikt się nie żalił. A jak można 26 przerobić na 15?

odpowiedz cytuj
  • darda 2011-11-01 15:05:26

To, że "wytrzymuje uderzenie młotkiem" o niczym nie świadczy - podejmuję się tak uderzyć młotkiem skorupkę jajka, że też wytrzyma ;-)Hełm z laminatu nie musi byś wcale słaby - w końcu w tej technologii wyrabiane są i kaski motocyklowe. Wszystko jednak zależy od wykonania, zastosowanych materiałów i grubości. Z Adrianami jest ten kłopot, że "daszki" nie mogą być za grube, bo to źle wygląda. Cienki i tym samym słaby okap, nawet przy odpowiedniej wytrzymałości dzwonu, sam może stać się zagrożeniem. Kombinowałem kiedyś zrobienie kasku motocyklowego w kształcie Adriana - takiego, żeby mógł atest uzyskać - i w efekcie zrezygnowałem. Da się oczywiście to zrobić, ale włókno szklane jako zbrojenie to za mało, więc "skórka za wyprawkę" by się nie opłaciła.Najlepiej postarać się o oryginał, lub zrobić konwersję modelu 26. W ogromnym skrócie - są na to dwie zasadnicze metody: doklejenie rantu z żywicy lub wspawanie odpowiedniego pręta lub rurki. Nie wolno też zapomnieć, że w pierwszowojennych Adrianach  okap składał się z 2 części, więc trzeba zrobić imitację złącz.

odpowiedz cytuj
  • kartoniak 2011-11-01 15:13:43

Grubość odlewu jest taka sama jak oryginału. Wykonana jest z materiału z którego są wykonywane kajaki. Tak twierdzi sprzedawca. Mam dylemat i nie wiem jaki kupić czy włókno czy metal do przeróbki.

odpowiedz cytuj
  • kartoniak 2011-11-01 15:21:30

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"