:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Grupa Rekonstrukcyjna Flotylli Rzecznej MW w Pińsk

Dodano: 2013-04-25 19:35:34

• formoza58 2013-04-25 19:35:34

Jacku,tak sobie pomyślałem,że jak najbardziej, można wspomagać w rekonstrukcjach marynarzy z Wybrzeża.Ba,byłoby wtedy zupełnie zgodne z prawdą jak wtedy,kiedy w 1939 roku Flotylla oddała Flocie,oprócz uzbrojenia i umundurowania,to co miała najwartościowszego...wyszkolonych specjalistów,którzy we wrześniu walczyli i ginęli w Obronie Polskiego Wybrzeża.Wątek, traktuję jako "lista werbunkowa" ludzi chętnych do "zejmańskiej" przygody w trzepocie nogawek marynarskich spodni  i furkocie kołnierzy na wietrze ;-)Jak wspomniałem jestem "ZA"... 

odpowiedz cytuj
  • jacbyd72 2013-04-25 23:56:40

Oczywiście jestem za. Czyli już dwóch ;-).

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-04-26 09:12:28

:-) To jest nas dwóch...Edwardzie,mam pytanie względem naszego ewentualnego dowódcy.Czy w tym mundurze galowym kapelusz nie powinien być inny ?

odpowiedz cytuj
  • edward1949 2013-04-26 11:08:51

W przepisach mundurowych jest taki ,ale nie śmiałem zwracać uwagi:)

odpowiedz cytuj
  • edward1949 2013-04-26 11:10:39

może taż być taki 

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-04-26 11:41:20

No właśnie,mundurek galowy fajny,a ten kapelusz trochę "przegięty" z wężykami.Mam fotkę Unruga w regulaminowym,jak dorwę się do skanera,natychmiast wrzucę.

odpowiedz cytuj
  • jacbyd72 2013-04-26 12:51:38

Może jednak aby zaciekawić i przybliżyć ten świat potencjalnemu narybkowi proponuję zacząć od mundurów, które można wykorzystać w rekonstrukcji. Krzysiu czytaj i ewentualnie poprawiaj ;-). Otóż aby wszystkie płocie i śledzie zapamiętały, do rekonstrukcji nadaje się mundur szeregowych marynarzy z wełny lub jak kto woli z sukna używany obecnie także w Marynarce Wojennej. Oczywiście im starszy tym lepszy. Generalnie mundury te nie zmieniły się za bardzo od czasów II RP w swoim wykonaniu. Dla mnie największe różnice to:- guziki - obenie inne niż te przed wojną;- często brak kołnierza przyszytego na stałe.Obydwu tym faktom idzie zaradzić. Guziki - wymieniamy na oryginalne lub kupujemy odlewy. Kołnierz każda krawcowa doszyje - ja za doszycie płaciłem 15 zł. Najlepiej spozytkować jest na ten kołnierz starą bluzę marynarską w małych rozmiarach, które czasami można zakupić na znanym serwisie aukcyjnym lub w jednym z internetowych, nadmorskich sklepów sprzedających demobil.Spodnie pozostaję bez zmian. Do tego, kołnierz z trzema białymi paskami /przypinany/, krawat marynarski i koszulki. Wszystkie te elementy można zakupić i są one jeszcze stosunkowo nie drogie. Nakrycia głowy - to już większe pole do popisu. Występują czapki: białe /letnie/, granatowe i białe okrągłe tzw. amerykanki. Do tego opcja mundurowa drelichowa /biały drelich taki jak na filmie "Orzeł"/ lub mixy białych spodni i granatowej bluzy. Na zimę półpłaszcz marynarza /tzw. bosmanka/. Hm... mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo w głowach. Koszt rekonstrukcji, bo oto zapewne spyta większość z potencjalnych chętnych realizacji projektu, jest moim zdaniem bardzo atrakcyjny. Uważam, że zakup umundurowania wraz z płaszczem powinien oscylować wokolicy 500 zł. Oczywiście doo tego dochodzi obuwie i gadżety typu np. świst trapowy, ładownice, chlebak, torba od maski wz.32, obszycie specjalności przedwojennych MW czy stopni wojskowych. Tyle tytułem wstępu. Oddaję głos bardziej utytułowanemu koledze - Krzysztof - przemów do szanownych, potencjalnych wilków morskich i uzupełnij jeżeli coś opuściłem lub przekręciłem. Dla wszystkich zainteresowanych mogę podać parę adresów gdzie można się z grubasz zaopatrzyć w sorty mundurowe.

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-04-26 12:54:31

Nie będę czekał na skaner,moje zdjęcie jest to samo jak na stronie biografii Unruga.Tutaj widoczna wspomniana kokarda na kapeluszu w pierwszej połowie lat trzydziestych.

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-04-26 12:56:42

Tyle,że kapelusze się zmieniały ;-)Tutaj kapelusz Józefa Unruga podczas jego wizyty w Leningradzie w 1934...

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-04-26 12:58:07

Tutaj na Święcie Morza w Gdyni,29 czerwca 1935 roku...

odpowiedz cytuj
  • formoza58 2013-04-26 13:02:13

...ale podczas Święta Morza w Gdyni w dniu 11 lipca 1937 roku kapelusz admiralski wyglądał zgoła inaczej.I pod względem kształtu kokardy i pojawiającej się ozdobnej taśmy na grzbiecie kapelusza... 

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"