:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

BTS Hunter - ocena broni na rekonstrukcje

Dodano: 2013-09-01 14:33:18

• Redakcja 2013-09-01 14:33:18

BTS Hunter - ocena broni -  bardzo prosimy o ocenę jakości broni dostarczanej na rekonstrukcje dostarczanej przez BTS Hunter Włodzimierza Rapkiewicza - na zdjęciu Pawła Olszaka MP-28, który miał premierę na Mławie....

odpowiedz cytuj
  • rowery 2013-09-01 16:10:48

Mosiny jak otrzymali kolarze wraz z amunicją, bez zarzutu. Dziękuję i PozdrawiamPaweł Łuk-Murawski

odpowiedz cytuj
  • Redakcja 2013-09-01 22:41:09

ZB-30 Fot: Mołdaw Reenacting Photography

odpowiedz cytuj
  • kapro 2013-09-01 23:48:45

ZB-30, znajdujący się pod moją opieką na powyższym zdjęciu, spisał się świetnie. Magazynki podały wszystkie naboje, nie miałem żadnych zacięć. Dwie rzeczy jednak zwróciły moją szczególną uwagę:1. W pewnym momencie miałem problem z wyjęciem magazynka z gniazda po wystrzeleniu z niego całej amunicji. Na szczęście przy odrobinie cierpliwości, siły i godności osobistej problem udało się rozwiązać. 2. Raz zdarzyła się sytuacja, w której karabin (przełącznik trybu ognia w położeniu ognia ciągłego) po jednym krótkim ściągnięciu spustu celem oddania pojedynczego strzału strzelił trzykrotnie.Po za tym strzelanie z ZB było czystą przyjemnością i mam nadzieję, że nie jeszcze niejedną inscenizację spędzę z tym cudem czeskiej myśli zbrojeniowej.

odpowiedz cytuj
  • Razorblade1967 2013-09-01 23:50:22

1. W pewnym momencie miałem problem z wyjęciem magazynka z gniazda po wystrzeleniu z niego całej amunicji. Na szczęście przy odrobinie cierpliwości, siły i godności osobistej problem udało się rozwiązać. 2. Raz zdarzyła się sytuacja, w której karabin (przełącznik trybu ognia w położeniu ognia ciągłego) po jednym krótkim ściągnięciu spustu celem oddania pojedynczego strzału strzelił trzykrotnie.Ad.2 - Czy dobrze rozumiem, że napisałeś, że przełącznik był w położeniu ognia ciągłego (pozycja oznaczona "20")? Czy może chciałeś napisać pojedynczego (pozycja oznaczona "1")? Bo w przypadku położenia przełącznika do prowadzenia ognia ciągłego oddanie paru strzałów za jednym naciśnięciem spustu jest normalne.

odpowiedz cytuj
  • Razorblade1967 2013-09-01 23:52:35

Dwie fotki MP.28 z Mławy, które udało mi się zrobić ... przy czym jest to prototyp broni ucharakteryzowanej na MP.28 - pewne poprawki "kosmetyczne" jeszcze będą miały miejsce, aby podobieństwo do oryginału było jeszcze większe.

odpowiedz cytuj
  • kapro 2013-09-02 00:30:19

Wyraziłem się może mało precyzyjnie. Przełącznik był na "20", ściągnąłem spust i go puściłem. Pierwszy strzał padł "normalnie", a następne dwa jakby same, bo nie pociągałem wtedy za spust.

odpowiedz cytuj
  • Razorblade1967 2013-09-02 07:42:48

kapro: Przełącznik był na "20", ściągnąłem spust i go puściłem. Pierwszy strzał padł "normalnie", a następne dwa jakby same, bo nie pociągałem wtedy za spust. Powstaje pytanie czy spust został "puszczony" (czyli przestał być na niego wywierany jakikolwiek nacisk) czy może nacisk został zmniejszony, ale nie na tyle aby zamek został zatrzymany w tylnym położeniu. Biorąc pod uwagę, że broń strzela "ślepakami" z szybkostrzelnością około 500 strz./min. to mówimy o sytuacji dziejącej się w czasie około 1/3 sekundy czyli jest to dość trudne do stwierdzenia ... szczególnie podczas intensywnego działania w polu. Lepiej jednak w celu oddania strzału pojedynczego po prostu przemieścić przełącznik do położenia ognia pojedynczego ("1") - bo nie zawsze się uda strzelić pojedynczo, poprzez krótkie ściągnięcie spustu przy przełączniku na ogień ciągły.

odpowiedz cytuj
  • Kangur AIF 2013-09-02 11:20:16

Egzemplarzom dostarczanym przez Pana Władka nie ma co zarzucić, wszystko działa jak w szwajcarskich zegarkach, a jeśli są jakieś problemy to tylko i wyłącznie z pewnej niewiedzy lub winny użytkującego daną sztukę rekonstruktora w "tym momencie" (wniosek z obserwacji) :-) Jak by to powiedzieć bez rozbijania na czynniki pierwsze - dla nas "Prima sort".

odpowiedz cytuj
  • WachmistrzKOP 2013-09-02 15:26:38

Używaliśmy broni od Włodka na zeszłorocznej Wiźnie, nasze Mosiny sprawiały się bez zarzutu, nie słyszałem również aby inne grupy się skarżyły. Tak to jest kiedy wraz z biznesem występuje pasja i wiedza.

odpowiedz cytuj
  • Peter44 2013-09-02 20:32:33

Chłopaki z mojej GRH dostali na Mławie Mausery, wszystko ładnie wyczyszczone i zasmarowane. Amunicja też w porządku. Przypadków zacięć nie było. Pozdrawiam Peter GRH "Grenadiere"

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"