:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Bluza szwajcarska modyfikacja na C.K

Dodano: 2011-07-24 07:55:40
: CK

• [#gal#]redakcja 2011-07-24 07:55:40

WitamOstatnio usłyszałem że możliwa jest przeróbka Szwajcarskich bluz mundurowych na I wojenne Austro-Węgierskie. Jako że nasza grupa jest w posiadaniu sporej ilości tych bluz chcieliśmy dokonać takiej ich modyfikacji. Czy mógł bym prosić Kolegów zajmujących się tym tematemo informacje czy taka modyfikacja jest możliwa a jeżeli tak to które elementy należało by przerobić.Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.Matthias Figlon  

odpowiedz cytuj
  • zsira 2011-07-24 08:47:21

Oczywiście, my mamy takie (GRH Artyleria ). Ostatnio sam zakupiłem takie 3 bluzy na Allegro nowe po 30 zł + przesyłka 16zł .Przeróbce podlega kołnierz (stójka ),trzeba naszyć kieszenie i skrócić(dł kurtki = dł rękawów), zrobić  odpowiednie patki na ramiona  i na stójkę. Będą to mundury polowe z  ok.1915 , . Jak wyglądają można zobaczyć  na stronach gdzie występujemy. Mnie przeróbka (Z3 bluz zrobiłem 2  i czapkę) u dobrego krawca kosztowała od 1 szt 150 zł. Poprzednio będąc w FsAR2 miałem zrobioną przez p. Jaskółowskiego  ale wyglądała okropnie i musiałem ją zmienić.Czapki można mieć po 70 zł dając materiał. Było by nam miło gdyby takich grup c. k. było więcej.Jeśli coś możemy pomóc chętnie bezinteresownie pomożemy ,zresztą  podobnie GRH Gorlice , czy IR40 z Rzeszowa.

odpowiedz cytuj
  • zsira 2011-07-24 15:17:17

Zdjęcia nasze w takich bluzach można zobaczyć  pod artykułem napisanym przez GRH Gorlice 1915 pt. "Twierdza a miasto Kraków 1846-1918 "

odpowiedz cytuj
  • zsira 2011-07-24 16:40:57

Bluzy ,czapki c.k .itp można zobaczyć na portalu : "Austrowęgry- GRH w Polsce " z 12.12.2010r.

odpowiedz cytuj
  • outlast 2011-07-24 23:54:36

A z którego roku sa te bluzy? Jak maja szyte plecy? prosto przez środek? Jest na forum specyalista od takich rzeczy, i nawet specyalistka do towarzystwa. Byc moze ujawnią sie na priv-a z ofertą jeśli będą chcieli, produkt dobry ale uwaga na paskarskie ceny. Z tym, ze dzisiaj juz odchodzi sie od koloru bluz szwajcarskich. Pojawił sie hechtgrau, a w porównaniu do tego nawet najlepiej uszyta bluza ze szwajcara przegrywa w przedbiegach. One były oczywiście dobre jeszcze 2 lata temu, półtora roku temu.

odpowiedz cytuj
  • zsira 2011-07-25 08:45:04

A np Czesi  mają mundury ze szwajcarów czy szwedów (Widziałem w Tremosnej i nie tylko)  i prędko ich nie zmienią chyba wcale. Zresztą nie tylko Czesi.

odpowiedz cytuj
  • outlast 2011-07-25 10:28:28

Tak, maja sporo szwedów. Ja tylko mowie, ze pojawiają sie już ludzie ubrani w niezłe hechtgrau i w tym zestawieniu szwajcar traci bardzo dużo. Bo każdy wie ze to ze szwajcara. Tylko szkoda pozbywać się jednego munduru żeby szyć kolejny. To insza inszość.

odpowiedz cytuj
  • zsira 2011-07-25 10:37:20

Zgoda, tylko jeszcze sporo czasu upłynie zanim  nastąpi "przemundurowanie " zwłaszcza że wiąże się to ze sporymi kosztami. A do tego jak gdzieś wyczytałem mundury w kolorze szwajcarów weszły na wyposażenie w końcowym okresie I W.S.

odpowiedz cytuj
  • argo 2011-07-25 10:41:21

Badałem temat mundurow ze szwajcarow , ale po glebszym zastanowieniu ( wraz z kumplem ktory podjal sie przerobki takiego munduru na bluze m15 - skutkiem czego krawcowa oblozyła go klątwą do 7 polokonia naprzod ;-)  ) doszlismy do wniosku ze "tanie mieso psi jedza" i zainwestujemy raczej w sukno i wykonanie od podstaw .

odpowiedz cytuj
  • zsira 2011-07-25 13:01:21

Argo- napewno to będzie lepsze tylko koszt będzie o wiele wyższy, a jak koledzy mają już szwajcary to to wygląda inaczej, bo trzeba tylko przerobić.

odpowiedz cytuj
  • zsira 2011-07-25 13:20:31

Argo tylko kiedy dacie rady zmobilizować się na takie mundury. Pamiętaj że armia c.k. to nie tylko mundury ,a inne wyposażenie (karabiny, bagnety, szable itd ) .

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"