:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Bitwa pod Wiedniem - film

Dodano: 2012-09-28 10:14:58
: Wojsko Polskie

• Wrotycz 2012-09-28 10:14:58

12.X.  primera filmu nakręconego przez Włocha Renzo Martinelli. Ciekawy jestem, dawno nie oglądałem włoskiej produkcji historycznej.http://www.filmweb.pl/film/Bitwa+pod+Wiedniem-2012-617280

odpowiedz cytuj
  • panfil111 2012-10-01 16:56:31

http://film.onet.pl/wideo/bitwa-pod-wiedniem-zwiastun,95778,w.html#play Specjalistą nie jestem, ale jakoś za cholerę Orzeł na chorągwi (1:05s) mi nie pasuje do epoki J. III Sobieskiego. Czy może się mylę?

odpowiedz cytuj
  • Wrotycz 2012-10-01 18:19:03

Koprodukcja : Włochy, Turcja, Polska no widać ze nie tęgiego mieli konsultanta :)) Ja widzę wszech obecne plastikowe pancerze. :( mimo to i tak się wybiorę

odpowiedz cytuj
  • shimada 2012-10-01 18:45:07

No to z tym orłem pojechali po całości. Jestem ciekawy opinii tych odważnych którzy wytrzymają w kinie bez bólu i z ochotą podzielą się wrażeniami.

odpowiedz cytuj
  • YanTraken 2012-10-01 18:46:40

Kto wie, może widoku jakiego koncerza tudzież pałasza uświadczymy. Wiążę dużą nadzieję z tą produkcją, która może pozwoli przebić się wizerunkowi Husarii na zachód do szerokiego grona osób, a i o samej Wiedeńskiej Batalii może rozejdzie się echo.

odpowiedz cytuj
  • Sigrida 2012-10-02 13:24:47

ten orzeł to totalna pomyłka

odpowiedz cytuj
  • [#gal#]redakcja 2012-10-02 20:04:26

...widziałem już w filmie furażerki czy hełmy noszone tył do przodu, "odwrócone" baretki, gumowe oficerki itp, ale takiego "kwiatka" to już dawno nie było!!!!

odpowiedz cytuj
  • Wrotycz 2012-10-02 20:06:57

To nie kwiatek tylko filmowy buraczek :0

odpowiedz cytuj
  • [#gal#]redakcja 2012-10-02 20:46:27

...generalnie to brakuje odpowiedniego określenia:)

odpowiedz cytuj
  • darda 2012-10-02 22:30:49

Macie oczywiście rację.Mówiąc jednak o tym filmie, warto wziąć również pod uwagę głos Andrzeja Saramonowicza, który dziś na Facebooku napisał:Zaczyna się kolejna kampania mająca na celu zniechęcenie do filmu. Nie wiem, jaka jest "Bitwa pod Wiedniem", bo premiera dopiero za dwa tygodnie. Jeśli słaba, zasługuje na krytykę. Ale upierdalanie filmu z powodu tego, że jest polski orzeł nie z tego okresu historycznego, jest aberracją. Pozwólcie zatem, że przypomnę: na 50 mln budżetu, polskich pieniędzy jest bodajże mniej niż 4 mln, czyli nic. A to dlatego, że polskie instytucje, które powinny budżetować ważne dla nas z różnych powodów filmy, mają to w dupie. Dlatego film o pokonaniu Turków przez armię Sobieskiego zrobili Włosi. A oni z kolei mają w dupie nasze "szczegóły militarno-symboliczne", bo - skoro wyłożyli kasę - opowiadają własną historię. A w niej głównym strategiem i mózgiem antymuzułańskiej koalicji jest włoski zakonnik. Sobieski robi tam tylko za pomagiera. I zawsze tak będzie, jeśli sami nie będziemy umieli zadbać o własną pamięć historyczną! Zatem zamiast judzić i krytykować, cieszmy się, że w ogóle ktoś inny chce o nas coś wspomnieć, skoro my tego nie potrafimy!...

odpowiedz cytuj
  • Wrotycz 2012-10-02 22:59:13

Ja tam chętnie się wybiorę, bo ostatnio kilka lat temu oglądałam film Włoska wizja "Ogniem i Mieczem”  tytuł oryginalny Col ferro e col fuoco 1963 koprodukcji Włochy Francja Jugosławia. :)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"