:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Bagnet wz.24

Dodano: 2015-03-04 22:47:11
: Wojsko Polskie

• ZwZ 2015-03-04 22:47:11

Witam serdecznie wszystkich jest to mój pierwszy post na tym zacnym forum. Liczę na pomoc kolegów po fachy z zakresu bagnetów Polskich. Posiadam bagnet Perkuna wz.24 (tak mi się przynajmniej  wydaje). Bagnet z osłoną , w oksydazie. Na bagnecie i pochwie zgodne numery 188328 z drugiej strony pochwy przekreślony numer 125072. Ale już sam nie wiem czy ten bagnet został "zniemczony" , czy też nie.pozdrawiam  

odpowiedz cytuj
  • ZwZ 2015-03-04 22:54:19

odpowiedz cytuj
  • ZwZ 2015-03-04 22:54:37

odpowiedz cytuj
  • ZwZ 2015-03-04 22:55:03

odpowiedz cytuj
  • ZwZ 2015-03-04 22:57:20

odpowiedz cytuj
  • ZwZ 2015-03-04 23:01:00

odpowiedz cytuj
  • ZwZ 2015-03-04 23:01:40

odpowiedz cytuj
  • lusi9293 2015-03-05 23:26:22

WitamNie jestem znawcą od bagnetów, ale długo nikt nie odpowiada, więc napiszę co o tym sądzę.Przede wszystkim jeśli nie ma orzełka pod głowicą, to jest wz.24Wg. mnie jest zniemczony. Śrubki w okładzinach są założone odwrotnie. Nakrętka w zatrzasku jest z nacięciem, a nie jak powinno być we wz.24 gładka. Wprawdzie mogły się zdarzyć nakrętki w nacięciem założone po remoncie (w epoce) ale "nasi" nie dawali by śrub odwrotnie. Bagnet jak napisałeś jest oksydowany, jak to robili Niemcy.  Na zniemczoną wygląda też pochwa. Zaspawany i spolerowany otwór po śrubce w środku, a przeniesiony na bok. No i numer - wg mnie niemiecki. Na polskich pochwach numer jest po przeciwnej stronie zaczepu a Niemcy na gładkiej już (bez śrubki) drugiej stronie.To tak moim zdaniem. Najwyżej pojawi się ktoś mądrzejszy i mnie poprawi...Pozdrawiam

odpowiedz cytuj
  • ZwZ 2015-03-06 00:01:34

Witam i dziękuje za zainteresowanie. Wszystkie wymienione przez ciebie spostrzeżenia przemawiają za tym że ten bagnet został zniemczony , ja również mam takie wrażenie. Lecz właśnie na portalu dobroni.pl znalazłem ten o to krótki artykuł: https://dobroni.pl/n/bagnet-karabinowy-wz/12645. I z sprawą tegoż artykułu mam wątpliwość.pozdrawiam

odpowiedz cytuj
  • lusi9293 2015-03-06 00:44:46

Przeczytałem artykuł.Moim zdaniem opisany w tym artykule bagnet to wz.27. Co zresztą tłumaczy nakrętkę z nacięciem (bo wz.27 miały już nacinane nakrętki). Widać, że był rozkręcany. Twój bagnet to wz. 24...A to trochę co innego.Jak pisałem wcześniej, nie jestem "bagneciarzem", zobaczymy co napiszą inni. 

odpowiedz cytuj
  • ZwZ 2015-03-06 01:13:56

Tak wiem że wz.27 miał już nacięte nakrętki , lecz nie brałem pod uwagę błędu w artykule co wiele by tłumaczyło.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"