:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Aluminiowe odlewy do replik

Dodano: 2012-11-27 20:15:19

• doti80 2012-11-27 20:15:19

Witam wyciągam ten temat ponieważ, wszyscy w dążeniu do perfekcyjnej repliki broni nie chcemy ażeby odlew się świecił nie którzy,malują aluminium czarnym lakierem akrylowym .Po pewnym czasie lakier odpryskuje efekt nieładny. Aluminium przyciemnia się ładnie ,po namoczeniu go w kwasie solnym wytrawionym cynkiem polecam.Zdjęcie pokazuje replikę pomalowaną ,kolba lakierem bezbarwnym połysk,podkład bejca machoniowa.zdjęcie pochodzi ze zlotu, wykonanie to poraziło Mnie więc zrobiłam fotke.pozdrawiam

odpowiedz cytuj
  • Otto Kohl 2012-11-28 06:49:42

To ktoś jeszcze używa odlewów ;) ?

odpowiedz cytuj
  • darda 2012-11-28 08:16:40

A owszem, odlewy są wciąż bardzo popularne. I ma to sens.

odpowiedz cytuj
  • fiku 2012-11-28 10:09:06

"...Aluminium przyciemnia się ładnie ,po namoczeniu go w kwasie solnym wytrawionym cynkiem..."Znasz bliżej tą technologię?

odpowiedz cytuj
  • Otto Kohl 2012-11-28 10:12:03

A owszem, odlewy są wciąż bardzo popularne. I ma to sens.No cóż, nie wiem jak to jest z dostępnością deko w rekonstrukcji Wrześniowej, ale nie ma nic przyjemniejszego niż wieczorne rozbieranie zamka, czyszczenie i konserwacja :) .

odpowiedz cytuj
  • darda 2012-11-28 10:38:26

No cóż, nie wiem jak to jest z dostępnością deko w rekonstrukcji Wrześniowej, ale nie ma nic przyjemniejszego niż wieczorne rozbieranie zamka, czyszczenie i konserwacja :) .Bez przesady, znam większe wieczorne przyjemności ;-)A serio - mnie osobiście nie interesuje broń, często zabytkowa, zniszczona zgodnie z barbarzyńskimi wymogami CLK, i dlatego jestem w trakcie wyrabiania zezwolenia na broń "rekonstrukcyjną".W dodatku "deko" jest dużo bardziej kłopotliwe podczas inscenizacji, na których coraz częściej korzysta się z broni dostarczonej przez organizatorów. Z "deko" - w końcu traktowanym przez prawo dość serio - trzeba w tym czasie coś zrobić. Ewentualne zgubienie (kradzież) odlewu jest jedynie stratą finansową. Strata "deko" oznacza dodatkowe, wcale niemałe kłopoty.

odpowiedz cytuj
  • WachmistrzKOP 2012-11-28 11:08:47

A serio - mnie osobiście nie interesuje broń, często zabytkowa, zniszczona zgodnie z barbarzyńskimi wymogami CLK, i dlatego jestem w trakcie wyrabiania zezwolenia na broń "rekonstrukcyjną". Darda, jak już przetrzesz szlak to mam nadzieję, że podzielisz się doświadczeniami.

odpowiedz cytuj
  • Otto Kohl 2012-11-28 11:39:49

Ja poszedłem w trochę inną stronę - pozwolenie na broń sportową do 12 mm. Pozytywnie już przeszedłem egzaminy w PZSS. Uzyskanie patentu strzeleckiego i licencji PZSS zwalnia osobę ubiegającą się o pozwolenia na broń z egzaminów organizowanych przez KGP, które jak słyszałem mają na celu "udupienie" większości zainteresowanych...Obecnie zbieram się do testów psychologicznych i złożenia papierów do Policji. Jeśli ktoś byłby zainteresowany jak wygląda egzamin w PZSS i jaką papierologię należy wypełnić to zapraszam na PW - prześlę to co mam.

odpowiedz cytuj
  • darda 2012-11-28 11:59:50

No,dobrze, ale nie powinniśmy naszymi dygresjami rozwadniać tego wątku, który poświęcony jest wszak barwieniu odlewów aluminiowych.Doti, czy byłabyś tak miła i napisała więcej o stosowanej przez Ciebie metodzie?

odpowiedz cytuj
  • bykfernando 2012-11-28 14:10:09

Mój odlew pomalowany lakierem brzydko się poprzecierał, może położyłbym nowe lepsze pokrycie. Chętnie się dowiem jak.

odpowiedz cytuj
  • doti80 2012-11-28 16:23:04

Witam was ponownie miło,że was ten temat zainteresował ,nie przeszkadza MI to że rozmawiacie o pozwoleniach na broń wręcz odpowiada tylko w tych pozwoleniach kolekcjonerskich raz można kupić amunicje to jest minus tego pozwolenia.A w sprawie malowania aluminium panowie niech pamiętają że się pod lakier akrylowy daje podkład kwasowy na zardzewiały metal i zwykły na przykład na aluminium. Ja osobiście używam dwóch pierwszy kwasowy   czekam około12 h aż wyschnie a póżniej zwykły który ,można szlifnąć papierem 240 lub mokro ma mokro bez szlifowania pamiętając o odtłuszczaniu benzyną ekstrakcyjną najlepiej używać rekawic lateksowych bo ręce też są tłuste.A Kwas się wytrawia cynkiem czyli wlewamy około 300ml kwasu do wysokiego szklanego naczynia robimy to na podwórku dla tych co będą robili to pierwszy raz wskazane okulary ochronne rękawice .Cynk kupujemy albo na złomie albo tak jak JA to robię wrzucam kawałek 10 na 10cm rynny poniemieckiej .naczynia nie trzymać w rękach bo podczas reakcji kwas się gotuje wytwarzają się szkodliwe opary jak przestanie wrzeć smarujemy kilku krotnie aluminium.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"