:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

1920. Bitwa Warszawska - plusy i minusy

Dodano: 2011-09-26 23:42:40

• Redakcja 2011-09-26 23:42:40

1920. Bitwa Warszawska - plusy i minusy

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2011-09-27 07:13:59

Uwaga!W filmie można spotkać szable wz 21, hełmy wz 26 oraz tornistry wz 31, sam panc wz 29 i wz 34... między innymi...:)))Osoby o słabych nerwach są proszone o zamknięcie oczu.

odpowiedz cytuj
  • Rumcajs 2011-09-27 07:52:51

Jeśli samoloty, samochody i troczenie koni można obejrzeć w miarę dokładnie, to jeśli chodzi o piechura, to moim skromnym zdaniem trzeba mieć wzrok o prędkości migawki aparatu fotograficznego, żeby się tego dopatrzeć. No chyba, że ktoś jest na to nastawiony i nie ogląda filmu, tylko szczegóły. Ale na takie zachowanie to może zdecyduję się przy 3, 4 lub 5 oglądaniu tego filmu.Jedną ze scen, w której bez problemu można obejrzeć mundury ( przynajmniej góry kurtek) jest scena w biurze szyfrów, którą obstawiało głównie Towarzystwo Historyczne "Rok 1920", a tu raczej niewiele można zarzucić.Tak naprawdę najbardziej widoczni są aktorzy i to z ich wyglądów najlepiej można ocenić mundury i inne smaczki, na które rzuciła się lub rzuci teraz co bardziej ortodoksyjna część rekonstruktorów.

odpowiedz cytuj
  • ksiadz 2011-09-27 08:44:08

ja chyba wypowiem się dopiero po tym jak jeszcze raz zobaczę film w niedzielę. Teraz siedziałem i tylko wypatrywałem znajomych pysków na ekranie :). 

odpowiedz cytuj
  • Wrotycz 2011-09-27 11:13:40

Byłem widziałem sześć razy siebie jeśli prawda że przebiegłem za ks.Skorupką (Ksiądz mnie widział) to 7 razy się przewinąć, to rewelacja będzie co opowiadać, wnukom i prawnukom.Na temat filmu ciężko mi się wypowiedzieć bo byłem na planie i rozpoznawałem miejsca sceny twarze kolegów, więc zabrakło efektu zaskoczenia.Co mnie zastanowiło po wyjściu z kina, może dlatego że oglądałem pierwszy raz, to wogóle nie zapamiętałem muzyki, nie wpadła mi nic do ucha, wogóle jak by jej tam nie było ?

odpowiedz cytuj
  • Hunley 2011-09-27 12:03:25

Proponuje film obejrzeć bez 3D i wtedy okaże się jakie miary przykładać do tej produkcji.Jak na razie nie wypadają one zachwycająco , poza faktem iż poeksperymentowano z nową technologią filmowa.Wartość filmu nie może się opierać na technice w jakiej jest kręcony .Generalnie prawie wszystkie recenzje wzkazują na słaby scenariusz, porwaną akcję filmu.Niezbyt mocną stroną filmu jest muzyka ,chociaż momentami  doskonale podkreślała  akcje.Podczas scen bitewnych przybliżenia na walczących są rozmazane i aż oczy bolą od ich oglądania.Niestety mamy w filmie wiele ciekawostek technicznych , panowie odpowiedzialni za pojazdy i lotnictwo powinni się trochę dokształcić w tej materii i nie fundować widzowi samochodów pancernych z 1939 roku w Bitwie Warszawskiej.Bolszewicki pociąg pancerny jest raczej wzięty z kosmosu , a samolot 7 eskadry jest chyba pozaetatowym sprzętem o którego istnieniu jak do tej pory nikt nie wiedział.Na pewno mocną stroną filmu są sceny batalistyczne ,i chociażby z tej przyczyny trzeba się na niego wybrać , aby to zobaczyć.Jak by na to nie patrzeć jest on pierwszym filmem traktującym o tej zakazanej na długie lata zapomnienia wojnie.Jedynej gdzie Armia Polska pokonała Armię Czerwoną.

odpowiedz cytuj
  • Stary Kojot 2011-09-27 12:58:42

panowie odpowiedzialni za pojazdy i lotnictwo powinni się trochę dokształcić w tej materii i nie fundować widzowi samochodów pancernych z 1939 roku w Bitwie Warszawskiej.Andrzeju, to miłe nie było...Czy naprawdę uważasz, że odpowiedzialny za pojazdy, p. Jacej Haber "się nie zna" i "powinien sie dokształcić" w temacie samochodów pancernych? 

odpowiedz cytuj
  • Redakcja 2011-09-27 12:58:47

Użycie podobnych pojazdów jest szeroko stosowane w filmach. W "Listach z Iwo Jimy" za japoński samochód robi GAZ69, a w wielu innych amerykańskich produkcjach niemieckie czołgi odgrywane są przez M-48. Cóż każda produkcja filmowa poszukuje pojazdów w ramach swoich możliwości finansowych. Te na które stać było Bitwę Warszawską widać w filmie, pozostałe i z Polski i z poza Polski były poza możliwościami budżetowymi produkcji....

odpowiedz cytuj
  • Redakcja 2011-09-27 13:10:07

Wczorajsza premiera:

odpowiedz cytuj
  • radio 2011-09-27 13:11:00

Serdeczne DZIĘKI za zaproszenie na PREMIERĘ. 

odpowiedz cytuj
  • ksiadz 2011-09-27 13:28:06

W "Szeregowcu Ryan" ruski dniepr robi za BMW saharę itp. itd. Zaproszenie na premierę było bardzo miłe. Podszedł do nas Idziak i postał parę minut, Urbańska sie przywitała tak samo Hoffman zaraz po wyjściu z samochodu najpierw nam pomachał. Jasno to pokazuje że największy plus tego filmu to to że szeroko rozumiane "kino" zauważyło duży potencjał który drzemie w rekonstruktorach. Zresztą Hoffman kilka razy wspominał w wywiadach że praca z rekonstruktorami bardzo pomogła w produkcjiRozpisywanie się po premierze jeszcze raz na temat niedociągnięć mundurowych, użytego sprzętu itd jest bezcelowe z racji tego ze temat był kilka razy maglowany na wszelakich forach a i sami rekonstruktorzy którzy byli na planie widzieli że nie było dużego wyboru. Przymknąć należy oko na adriany wz. 26, plecaki wz 33 itd ponieważ na planie pokazało się tylko kilku rekonstruktorów którzy mieli swój sprzęt i mundur zgodny z epoką. Ja jak i reszta z mojej grupy miała wszystko na Polaka i na Bolszewika więc "Szanghaj" tylko podchodził z tekstem "A.. Kampinos" tu nie ma co poprawiać. :) Sam film tak jak napisałem wcześniej opiszę po niedzieli :)

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"