:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

150 rocznica Powstania Zabajkalskiego.

Dodano: 2013-12-16 08:05:26

• blue savage 2013-12-16 08:05:26

W 2016 będziemy obchodzić 150 rocznicę Powstania Zabajkalskiego. Jest to mało znana część naszej historii, jednak zbliżająca się okrągła rocznica umożliwia spopularyzowanie wiedzy o tym powstaniu. W związku z tym grupy GRH STRZELCY im. 31 pSK Mszczonów (jako Syberyjski Legion Wolnych Polaków) i 9 Rota 1863 (jako carska armia) rozpoczęły planowanie inscenizacji przypominającej powyższe wydarzenie z 1866 roku. 

odpowiedz cytuj
  • Rumcajs 2013-12-16 08:32:53

A informacja o niej wypłynie na szersze wody naszej społeczności, czy tez będzie dostępna jedynie dla śledzących stronę 31 mszczonowskiego na fejsie? Tak jak to było z imprezką wczorajszą (15 grudnia). Niestety dowiedziałem się o niej dopiero po fakcie, wczoraj wieczorem ze zdjęć 9 roty. A szkoda bo siedziałem w domu i chętnie bym sobie obejrzał coś, bo 30 km to nie droga. A i ze znajomymi tłumicielami zrywów narodowych dłoń warto przyklepać. Może następnym razem po protekcji na Syberię nie wywiozą.

odpowiedz cytuj
  • blue savage 2013-12-16 10:10:10

Rumcajsie, jeśli informacja byłaby tylko dla jakiejś szczególnej grupy "wybrańców", nie zamieszczałbym jej na ogólnodostępnym forum :) Umieściłem ją tu specjalnie, by przez 2,5 roku wszyscy zainteresowani mogli przygotować się jak najlepiej. By zrobić to zgodnie z realiami 1866. Jest czas by uniknąć "ersatzów" np. w stylu carskich 1812 lub 1914, a i strój powstańczy będzie także odbiegał od 1863 :) Zatem proszę wszystkich, których sercu ten temat jest bliski, o wsparcie. Szczególnie ważne jest zdobycie możliwie największej ilości informacji (nie ukrywam jest ich nie dużo). To, że w poście wymieniłem wspomniane grupy to dopiero początek. Zapewne pomysł Powstania Zabajkalskiego kiełkował w głowach, ale rozmowa na wczorajszym spotkaniu zainicjowała "start" :)

odpowiedz cytuj
  • Darth Simba 2013-12-16 14:38:07

Pewnie to macie, ale na wszelki wypadek: http://ru.wikipedia.org/wiki/Кругобайкальское_восстание_1866_года Tu jest opis polskich pochówków, wymieniono kilku uczestników powstania: http://irkipedia.ru/content/polskie_zahoroneniya_vtoroy_poloviny_xix_nachala_xx_vv_na_ierusalimskom_kladbishche_v Niestety, nie mogę namierzyć owego miejsca wspominanego tu: "Недавно иркутскими краеведами было установлено место захоронения казнённых поляков в Знаменском предместье г. Иркутска" ale znalazłem coś takiego: http://ellib.library.isu.ru/docs/istoria/p457-2_E5_2939.pdf Jest wskazany opis miejsca kaźni, z podaniem lokalizacji wedle orientacji współczesnej. Może się przyda.

odpowiedz cytuj
  • blue savage 2013-12-16 19:12:29

Dzięki Mariusz :) Już przeglądam te stronki. Od razu ciekawa informacja z rosyjskiej wiki, że przeciwnikiem Rosyjskiego Imperium byli polscy separatyści :)))

odpowiedz cytuj
  • Miro40 2013-12-17 12:14:12

To fotografia z m. Miszycha nad Bajkalem.

odpowiedz cytuj
  • blue savage 2013-12-18 07:54:23

Dzięki Miro :) Tekst z tej tablicy mówi nam wszystko :)

odpowiedz cytuj
  • Piotr Radziejowice 2013-12-18 20:02:56

Rumcajsie,  z tym subskryboaniem naszego bloga, to wcale nie jest taki zły pomysl. Jeszcze lepiej polubić  naszą  stronę  na fb    https://www.facebook.com/grh31pp. Wtedy będziesz miał info z pierwszej ręki. Z DoBroni bywa różnie. Jedne teksty wiszą  na stronie tygodniami, a inne czasami od razu trafiają  do archiwum. Moim tekstom raczej bliżej do tej drugiej  grupy. :(

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez dobroni.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Military Art Sp. z o.o. z siedzibą w Sochaczew 69-500, Warszawska 8

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"