:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
dobroni.pl 26/04/2012 05:55

Stowarzyszenie Kibiców Górnika Łęczna oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręgu Lubelskiego serdecznie zapraszają na konferencję naukową pt. „Żołnierze Wyklęci na terenie Lubelszczyzny – wczoraj i dziś”. Konferencja odbędzie się w sobotę 28 kwietnia o godzinie 16 w Centrum Kultury w Łęcznej. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. syn kpt. „Uskoka” – Adam Broński, oraz brat ppor. „Wiktora” – Aleksander Kuchcewicz.

Historię Narodowych Sił Zbrojnych na Lubelszczyźnie przedstawi Adam Drabik z lubelskiego oddziału IPN-u, a o zrzeszeniu Wolność i Niezawisłość opowie major Jerzy Pasierbiak – prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kombatanckiego Zarządu Głównego Zrzeszenia WiN w Lublinie.

Podczas konferencji zaplanowano emisję fragmentów filmów, oraz wystawę poświęconą tematyce Żołnierzy Wyklętych. Na miejscu będzie również możliwość zakupu publikacji i pamiątek patriotycznych oraz dotyczących żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.



Program:



Narodowe Siły Zbrojne na terenie Lubelszczyzny – Rafał Drabik (IPN Lublin)

Geneza powstania i działania Zrzeszenia WiN na terenach Lubelszczyzny – major Jerzy Pasierbiak (WiN)

Życie i działania ppor. Stanisława Kuchcewiczaps. „Iskra”/”Wiktor” – Aleksander Kuchcewicz (brat Stanisława)

Lider lubelskiego poziemianiepodległościowego kpt. Zdzisław Broński ps. „Uskok” – Adam Broński (syn Zdzisława)


Reklama

Żołnierze Wyklęci komentarze opinie

  • zbigniew pawłowski 2012-05-24 00:00:00

    Popieram akcje organizowane przez KIBICÓW .NAUCZYCIELE RACZEJ NIE MOGĄ MÓWIĆ O PEWNEJ HISTORII .NO CHYBA ZE JEST TO HISTORII ZWIĄZANĄ Z synagogom OSTROWSKĄ

    BO wiecie kochane dzieci w Ostrowie wlkp cala kultura ,i rozwój wiąże sie z obecnościom żydów w tym mieście ,60pp ?????a co to a gdzie to ????? por Błysk??? a kto to a co to ??? republika Ostrowska ????

    (na pytanie czy jestem....... odpowiadam TAK )

  • zbigniew pawłowski 2012-05-24 00:00:00

    Popieram akcje organizowane przez KIBICÓW .NAUCZYCIELE RACZEJ NIE MOGĄ MÓWIĆ O PEWNEJ HISTORII .NO CHYBA ZE JEST TO HISTORII ZWIĄZANĄ Z synagogom OSTROWSKĄ

    BO wiecie kochane dzieci w Ostrowie wlkp cala kultura ,i rozwój wiąże sie z obecnościom żydów w tym mieście ,60pp ?????a co to a gdzie to ????? por Błysk??? a kto to a co to ??? republika Ostrowska ????

    (na pytanie czy jestem....... odpowiadam TAK )

  • Artur Mazur 2012-05-13 00:00:00

    Moja relacja ze  Słupska ,z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Stowarzyszenie
    Kibiców Gryfa Słupsk zorganizowało mszę oraz patriotyczny marsz http://www.youtube.com/watch?v=6F1MV46BrxU

  • Kamil Szustak 2012-04-28 00:00:00

    Przepraszam, ale nie słyszałem, żeby agora obejmowała patronatem jakąkolwiek imprezę rekonstrukcyjną, ale może o czymś nie wiem - nie śledzę ich działalności. Widzę natomiast, że niektórzy mają jakąś obsesję na punkcie GW, to jeszcze rozumiem, ale co ma do tego Komisja Millera i MAK, to już nijak nie mogę zrozumieć. Poglądy poglądami, ale niektóryzy najwidoczniej doświadczają jakichś fantazji na temat katastrofy. Freud zapewne znalazłby wyjaśnienie.

  • Bartłomiej Kuraś 2012-04-28 00:00:00

    tak, tak, tak: "
    ale jak widzę, że za coś bierze się IPN wspólnie z kibicami, to aż mnie odrzuca.  ". No gratuluje Panu. Ja natomiast jak widzę, że nad jakimiś imprezami rekonstrukcyjnymi bierze patronat Agory to mi się rzygać chce, bo jak można współpracować z kimś dla kogo Polskość to nienormalność, a historia jest zbędnym czynnikiem naukowym? Ruchy kibicowskie w Polsce są jak najbardziej pozytywne, warto przytoczyć chociaż by przykłady Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław czy chociaż by stołecznej Legii.  Papką się karmić i mieć kantary na oczach jest dobrze tylko później znowu z ręką w nocniku się obudzić niezbyt fajnie. al-Muell zapewne byś wolał by zajęła się tym komisja Millera i MAK Anodiny przy wsparciu BBN ale niestety ich takowe inicjatywy nie interesują, mają już wyznaczony kurs do pancernej brzozy :)

  • Jerzy Giziński 2012-04-27 00:00:00

    wojtekjankee - „(…)Trochę więcej obserwacji z rzeczywistości(…)”
    No fakt, miałem okazje widzieć pociągi, autobusy z kibicami, wizualne wspomnienia nie do pozazdroszczenia.

  • Kamil Szustak 2012-04-27 00:00:00

    Nie chcę nikogo urazić, bo nie są mi znane konkretne postaci, których dotyczy "impreza", ale jak widzę, że za coś bierze się IPN wspólnie z kibicami, to aż mnie odrzuca. I nie, nie jestem czytelnikiem Wybiórczej.

  • Wojciech Krasiński 2012-04-27 00:00:00

    Jak widzę Gazeta Wybiórcza (i inne) może wmówić wszystko: Ze kibic to margines a rekonstruktor to pajac w mundurze. Trochę więcej obserwacji z rzeczywistości a mniej z publikacji opiniotwórczych (niestety) mediów. Mówię to jako kibic z doświadczeniem (ponad sto wyjazdów) i przykro mi że się źle kojarzę. :) Ale to temat chyba na inną okazję.

  • Maciej Jakubowski 2012-04-26 00:00:00

    Ja tylko się spotykam z porządnymi i pozytywnymi projektami historycznymi wykonywanymi przez kibiców.

  • Piotr "prezio" Marciniak 2012-04-26 00:00:00

    kibic nie musi się równać chuligan-kibol podobnie jak synonimem rekonstrukcji nie jest słowo reko..

  • Jerzy Giziński 2012-04-26 00:00:00

    Dla mnie słowo kibic to jest synonimem negatywnym.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie