:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Społeczność, Zmiany portalu dobroni - zdjęcie, fotografia
Redakcja Portalu - blog 08/08/2016 21:29

Szanowni Czytelnicy, Blogerzy, Redaktorzy i Administratorzy portalu historii ożywionej www.dobroni.pl.

Już ponad 10 lat jesteśmy razem zarówno w internecie jak i na rzeczywistych polach działalności: zlotach, piknikach, rekonstrukcjach czy planach filmowych. Za nami wiele wspólnie spędzonych godzin, prawie 40000 artykułów i 100000 postów. Na portalu zalogowanych jest ponad 37000 osób.

Przyznać trzeba, że w ciągu ostatnich kilku lat kompletnie zmieniła się sytuacja w internecie, dynamicznie rozwinąły się portale społecznościowe, które udostępniły narzędzia szybkiej komunikacji i prezentacji czasu rzeczywistego. 

Dobroni.pl pozostało bardzo z tyłu, jeśli chodzi o dorównanie portalom społecznościowym, które wydawały się lepszymi i skutecznymi narzędziami komunikacji i prezentacji zarówno działań rekonstrukcyjnych, jak i promocji wydarzeń.

W 2016 roku grupa starych uczestników portalu doszła jednak do wnioski, że trzeba spróbować tak unowocześnić portal, aby znów stał się atrakcyjny i abyśmy odzyskali medium, które prezentuje nasze stanowiska i wyspecjalizowane jest w promocji naszych działań. 

Część z nas odeszła z facebooka, części z nas nie podobają nam się tamtejsze standardy, które wg. nas ograniczają niektóre dyskusje - m.in. dotyczące broni. Śmieszne wydają nam się ogłoszenia rekonstruktorskie, których autorzy bojąc się o polityczną poprawność zamiast opisać przedmiot, piszą, że sprzedają zdjęcie opisywanego szpeju. 

Nie podobaja nam się również dyskusje mające na celu nie podnoszenie wiedzy historycznej i wymianę doświadczeń a raczej wypominanie sobie nawzajem mniejszych lub większych błędów. Mądre głosy rekonstruktorów szybko znikają przesłaniane następnymi postami.

Problemem okazało sie również promowanie imprez - bez płatnych reklam facebook właściwie ogranicza szerszy dostęp do informacji, słabo pozycjonuje się w google"u i niewiele osób może się z nim zapoznać.

Oczywiście dobroni.pl nie jest i nigdy nie zastąpi facebooka, bo jest to portal znakomicie przygotowany do wymiany informacji i rozrywki. Nowoczesne istnienie mniejszych stron i tak wymaga współpracy z wielkimi portalami społecznościowymi i używania m.in. ich systemu logowania. 

Dobroni.pl ma być tablicą tego, co chcielibyśmy, aby ocalało. tego, co powinniśmy zachować, aby służyło następcom i budowało ich wiedzę na temat historii. Chcielibyśmy aktywnie wspierać imprezy, promować je i tworzyć materiały podsumowujące. Znów chcemy zbudować wokół portalu zespół fotografów, którzy będą mieli lepsze warunki do swojej pracy niż Ci, którzy nie publikują na dobroni.pl.

W naszej opinii przyszłość relacji z imprez to także filmy - uważamy, że nasze kwalifikowane produkcje powinny znaleźć miejsce na naszym portalu.

Zapraszamy do dyskusji

Paweł Rozdżestwieński

Jacek Haber

Andrzej Skolik

 

Reklama

Zmiany w portalu dobroni.pl komentarze opinie

  • Jarosław Czerniak 2016-08-11 14:59:01

    Bardzo dobry pomysł.

  • Antoni Andrzej Zawiliński 2016-08-09 21:35:44

    Zaglądam tutaj niemal codziennie i tak co najmniej od 2008 r a może nawet wcześniej bo już nie pamiętam. Bardzo się cieszę że,portal tak się pięknie odmienił za co dziękuję Tym którzy się do tego przyczynili. Odczucia mam podobne jak Wojtek, dla mnie też jesteście Rodziną.

  • Wojciech Dąbrowski 2016-08-09 20:53:26

    Jestem na portalu od 2009r. i nie mam zamiaru nigdzie przechodzić a Facebook od samego początku mnie odpycha. Na naszym portalu czuję się jak w jednej wielkiej rodzinie. Pozdrawiam.

  • Przemysław Stępniewicz 2016-08-09 13:46:06

    No może i się coś zmieni bo i wielu fotografów jak i ja z Fudexem mieliśmy sporo materiału. Tymczasem poproszę o naprawienie linku do portalowej strony w dziale GRH bo nie działa.
    SRH Infanterie Regiment 26

  • Jarosław Kresa 2016-08-09 13:22:44

    No i brawo!

  • Zbigniew Tadeusiak 2016-08-09 09:49:29

    Cenię sobie Wasz brak "poprawności politycznej" . Przykro by było aby zniknął ten "Facebook" pasjonatów .

  • Krzysztof Goździk 2016-08-09 09:47:56

    Oczywiście, że się nie znajdzie. Trzeba sobie uświadomić, że Facebook jest tylko wielotematycznym "gigantem społecznościowym", a nasz jest konkretnym portalem specjalistycznym. Miło będzie, kiedy zainteresują się i przyłączą nowe "dusze", ale ogromne rzesze o różnym wieku i zainteresowaniach nie zamienią się na cito w "wojowników".Rywalizować można a nawet jest wskazane z innymi specjalistycznymi portalami, na " molochy" nie patrzcie... I róbmy swoje ;-) Pozdro serdeczne

  • Mariusz Maciaszczyk 2016-08-09 08:50:04

    Każda zmiana to coś nowego. Widzę nowe "guziki". Jestem tu co dzień i obserwuję. Na Facebooku wszystkiego się nie znajdzie. Pozdrawiam!

  • Adrian Pawelski 2016-08-09 01:24:59

    ... życzmy sobie kolejnych 10 lat, 40000 artykułów i 100000 postów;)

  • Krzysztof Goździk 2016-08-08 23:16:10

    ... albo kotletem z psa zmieszanego z budą ;-)
    Znacie mnie. pomarudzę, powkurzam się, ale póki sobie dam radę z Waszymi " remontami i portalowymi rewolucjami", to nawet do ( nie daj Panie Boże!!) chwili, kiedy ( oby nie) przyjdzie "... na dnie z honorem lec, z honorem lec". I przy furkocie kawaleryjskich proporczyków ;-)

  • Artur Żyłkowski 2016-08-08 22:17:45

    Jestem prawie codzienne i nadal będę.Ku chwale kawalerii!!!

  • Andrzej Skolik 2016-08-08 22:08:20

    To tak jakby w końcu wyjść z tego facebookowego McDonalda i na nowo zacząć odkrywać staropolskie smaki, przepisy i potrawy. jak długo można być karmionym kotletem z trocin...?
    A tu razowy chleb na zakwasie...:)

  • Andrzej T. 2016-08-08 21:52:20

    Jestem starym członkiem tego portalu, nie mam zbyt wiele czasu, ale na forum możecie na mnie liczyć.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie