:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939

  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6

Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939

Zapraszam do kompletowania nowej serii wydawniczej poświęconej historii oręża Wojska II Rzeczypospolitej. Oręża z którym przyszło mu stanąć do nierównej walki z niemieckim i sowieckim najeźdźcą we wrześniu 1939 roku.

Wobec zbliżającej się w 2014 roku 75. rocznicy kampanii 1939 roku w Polsce, warto przypomnieć jak wyglądał ówczesny polski przemysł wojskowy, skąd pochodziła broń żołnierza polskiego i jak to się stało, że obrosła tak wielką legendą.

Do współpracy przy tworzeniu serii udało się zaprosić najlepszych specjalistów -- historyków uzbrojenia: Adama Jońcę, Leszka Erenfeichta, Mariusza Konarskiego, Wojciecha Mazura. Autorem i pomysłodawcą serii jest Paweł Rożdżestwieński.

Nadzór merytoryczny nad serią sprawować będzie dr Andrzej Konstankiewicz, znany i ceniony autor dziesiątek publikacji poświęconych broni żołnierza WP.

Serię ilustruje artysta-plastyk Krzysztof Haładaj.


Pierwszy zeszyt opisuje historię czołgu 7TP.
Objętość zeszytu 64 strony.

Patronem pierwszego zeszytu serii jest portal Dobroni.pl

Reklama

Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939 komentarze opinie

  • Andrzej T. 2013-01-31 00:00:00

    Przeczytałem od deski do deski i mam parę poprawek wg mnie wynikajacych z korekty, co jest typowe wg mnie dla startujących serii. Najciekawsze jest chyba to, że wreszcie rozstrzelano mit o dwóch zbiornickach paliwa w czołgu. Zobaczymy Browninga i Łosia. Kupuj w ciemno, nawet jak nie lubisz czytać, to zdjęcia wynagrodzą wszystko. Swoje uwagi wrzucę na forum w postcriptum do 7TP.

  • Bart Bel 2013-01-30 00:00:00

    Witam,

    Juz od paru dni mozna nabyc pierwszy tom. Czy mozna prosic o rzetelna opinie jak to wyszlo od kogos kto to kupil? Szczegolnie chodzi o tresc merytoryczna, ilosc opisow i informacji zawartej w takim tomiku. Boje sie czy z tego nie wyszla slabej jakosci komercja, pare ladnych obrazkow i to wszystko.

  • Irek Pobudkiewicz 2013-01-29 00:00:00

    Jeśli można trzy drobne uwagi do tej publikacji (pewnie wynikają z mojego "wychowania" na Osprey"ach):
    - zbyt miękka okładka,
    - grzbiecik lekko niespasowany (na wszystkich numerach w dwóch kioskach) cienka biała "kreska". Grzbiet ma tworzyć potem z innymi numerami pewna całość.
    - dla obrazu calości czołgu brakuje mi jego przekroju wewnetrznego.

    Poza tym GRATULACJE za ciekawe i dobrze zeskanowane zdjęcia !

  • Patryk Goławski 2013-01-28 00:00:00

    Ile numerów ukaże się jeszcze w kioskach? I jakie będą to kioski?

  • Marcin Maliszewski 2013-01-27 00:00:00

    I bagnety mam nadzieję, że będą :)

  • Paweł Kubiczek 2013-01-26 00:00:00

    można by było w jednym pismie zebrać uzbrojenie dodatkowe: granaty, miny, miotacze ognie i sprzet saperski

  • Redakcja Portalu 2013-01-26 00:00:00

    Tak na pewno planujemy karabin Berthier i Lebel oraz km wz. 14 i 25.

  • Jerzy Sobociński 2013-01-25 00:00:00

    Gratuluję pomysłu i publikacji. Czy w leksykonie znajdzie się francuska broń strzelecka ?
    Pozdr.

  • Jacek Haber 2013-01-25 00:00:00

    Ależ , Schrek, przeciez to twoja darmowa reklama....:)

  • Redakcja Portalu 2013-01-25 00:00:00

    tak

  • Paweł Łuk - Murawski 2013-01-25 00:00:00

    Panowie dajcie informacje czy w Empikach wydawnictwo jest już dostępne?P.Ł-M.

  • ROBERT PIKUŁa 2013-01-25 00:00:00

    Bardzo ciekawe wydawnictwo (mam to już w rękach) . Gratuluję pomysłu .

  • Paweł Łuk - Murawski 2013-01-24 00:00:00

    Brawo !  Z tego co widać, lobby rowerowe rośnie w siłę. Obyśmy tylko nie zostali "oskarżeni" ze wszystkiemu winni cykliści...Pozdrawiam kolejnych miłośników polskich rowerów.Paweł Łuk-Murawski

  • Paweł Kubiczek 2013-01-24 00:00:00

    taki rower kompletny przywiozłem znajomemu spod Hrubieszowa... jezdzi nim do dzisiaj prywatnie.. ma wszystko nawet montaz pod mausera

  • Paweł Rozdżestwieński 2013-01-24 00:00:00

    Rower wojskowy będzie na pewno!

  • Paweł Łuk - Murawski 2013-01-24 00:00:00

    My też służymy pomocą. Zapraszam na www.granatowi.radom.pl oraz na www.szwadron.radom.pl.Pozdrawiam serdecznie kolegę "macieja97" oraz innych przyjaciół  z "GRH kolarzy WP".Paweł Łuk-Murawski

  • Maciej Orzechowski 2013-01-24 00:00:00

    Świetny pomysł @rowery!!! Służymy pomocą http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,polski-rower-wojskowy-typ-xx-wzor-35,7766

  • Paweł Łuk - Murawski 2013-01-24 00:00:00

    Drodzy Przyjaciele Autorzy, pomyślcie o kolarzach WP z 1939 roku i ich pojazdach. To również uzbrojenie które winno znaleźć się w Leksykonie.Pozdrawiam i Życzę sukcesów w tym dziele.Paweł Łuk-Murawski

  • Mikołaj Klorek 2013-01-23 00:00:00

    No i nawet się na reklamę załapałem.... nie ma to jak wykorzystanie wizerunku ;-P

  • JAKUB SKRZYPINSKI 2013-01-23 00:00:00

    Coś pięknego. muszę to mieć!

  • Andrzej T. 2013-01-23 00:00:00

    Już się nie mogę doczekać!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie