:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Broń palna, meksykańskich gangsterów - zdjęcie, fotografia
  • BUMAR-gangsterom 1
  • BUMAR - gansterom 2
Arkadiusz Kozubek - blog 10/03/2012 23:35

Na tegorocznej IWA BUMAR-Żołnierz zaprezentowali datowanego 2010 chromowanego VISa.
Jestem bardzo ciekawy zdania na ten temat rekonstruktorów i miłośników polskiej broni.
Czy nie kojarzy się taki VIS z kartelami meksykańsko-kolumbijskimi bardziej niż z wysiłkiem żołnierza Września, okupacji niemieckiej i Powstania Warszawskiego?
Z dwojga złego wolę już tego

http://youtu.be/hz_zzDX5Yo0

Reklama

VIS dla meksykańskich gangsterów komentarze opinie

  • Adam Mazur 2013-05-06 00:00:00

    Cóż, cierpimy na chorobę martyrologiczną. Ja w tej ofercie żadnej krzywdy nie widzę. Należy chwalić się osiągnięciami (vide historia Colta wz.11), a VIS do takich należy. Sam nie miałbym nic przeciwko temu, by w kolekcji mej, taki chrom znalazł swoje miejsce. A zapytam: Kolega miał przyjemność strzelać z VIS"a?

  • wlodzimierz glanowski 2012-04-17 00:00:00

    Czy jesteśmy "godni" mieć coś legalnie?

  • Zygmunt Wieczorek 2012-03-12 00:00:00

    po pierwsze 200 szt. to mało
    po drugie jeszcze zostaje kwestia pozostałego uzbrojenia

  • Sławek Zawada 2012-03-12 00:00:00

    Sorry ale jesli miałbym wywalic kase na ten posrebrzony "odpust", to wole sciagnac z reichu niemieckiego Visa ....wyjdzie i taniej i bedzie bardziej historycznie.

  • Krzysztof Szepiel 2012-03-12 00:00:00

    VIS to ma być VIS a sreberka to są dobre do czekoladek :)

  • Grzegorz Jaczyński 2012-03-11 00:00:00

    Kilku z pewnością tak:-) A że w biznesie chodzi o KASĘ wiadomo od zawsze, na tym właśnie kapitalizm polega i trudno mieć to za złe:-) Żaden zdrowy na umyśle producent nie będzie produkował czegoś, co mu stratę przyniesie! W przypadku VISa, a i każdym innym, cena zależy w ogromnym stopniu od wielkości serii. Dużo to tanio, mało to drogo:-) Przy okazji - jak od zawsze wiadomo, każdy towar wart jest dokładnie tyle, za ile można go sprzedać. Zarobki prezesów i dyrektorów niewiele tu mają do rzeczy. Skądinąd zarobki ich chińskich odpowiedników są często dużo wyższe. Czego niestety o robotnikach powiedzieć się nie da - i to jest główna przyczyna taniości chińskich wyrobów.

  • Arkadiusz Kozubek 2012-03-11 00:00:00

    A gdy nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że o KASĘ. To nie Chińczyki by bardzo dobrą replikę za 100 $ w hurcie robić. Pan Dyrektor, Prezes muszą zarabiać. Ilu z Was stać by było na wydanie 10000 na deko?

  • Grzegorz Jaczyński 2012-03-11 00:00:00

    A ilu rekonstruktorów do dziś uzyskało zezwolenia na "broń rekonstrukcyjną"?
    Choć z pewnością za jakiś czas taka krótka seria będzie miała sens, i mam nadzieję zostanie wyprodukowana.
    Może trzeba by to komuś podpowiedzieć? ;-)

  • Jerzy Giziński 2012-03-11 00:00:00

    No po nowelizacji z 2011 to mogli by puści serie (200 sztuk) deko salut z przeznaczeniem dla rekonstruktorów. Pewnie by zeszły ja "ciepłe bułeczki" :)

  • Zygmunt Wieczorek 2012-03-11 00:00:00

    Żenada - nie mam słów. jak nie maja co robić to niech produkują broń dla rekonstruktorów żeby można ją było bez żadnych ceregieli kupić

  • Grzegorz Jaczyński 2012-03-11 00:00:00

    Ale o ile pamiętam wszystkie polskie VISy miały niebieską oksydę, dopiero Niemcy w ramach uproszczeń z niej zrezygnowali... Nie oszukujmy się - VIS nie stanie się bronią służbową, i będzie kupowany jako podarunkowy głównie w Polsce, oraz przez nielicznych hobbystów. O ile nie nastąpi radykalna liberalizacja przepisów o broni, nowe VISy będą produkowane raczej jednostkowo, praktycznie na indywidualne zamówienie. Będą więc drogie, a zamawiający będzie sobie zapewne mógł sam wybierać sposób wykończenia.

  • Arkadiusz Kozubek 2012-03-11 00:00:00

    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/443/woy31kf1h5088149p.jpg/][IMG]http://a.imageshack.us/img443/3924/woy31kf1h5088149p.jpg[/IMG][/URL]

  • Arkadiusz Kozubek 2012-03-11 00:00:00

    [img][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/443/woy31kf1h5088149p.jpg/][IMG]http://a.imageshack.us/img443/3924/woy31kf1h5088149p.jpg[/IMG][/URL][/img]

  • Arkadiusz Kozubek 2012-03-11 00:00:00

    Chodzi mi o taki podarunek:

    [img][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/443/woy31kf1h5088149p.jpg/][IMG]http://a.imageshack.us/img443/3924/woy31kf1h5088149p.jpg[/IMG][/URL][/omg]

  • Arkadiusz Kozubek 2012-03-11 00:00:00

    "...wypuszczanie pewnej ilości takich błyszczących, czasem bogato zdobionych, wersji "podarunkowych"...
    Tylko jeśli już to powinna być zachowana przedwojenna konwencja podarunkowa- głęboko niebieska oksyda (nie żadna solna czy olejowa) i wypełnione złotem napisy dedykacyjne jak na pistolecie dla gen. Kasprzyckiego.
    Po drugie data na pistolecie to 2010 i nie należy się spodziewać :
    1. rychłego ponownego wypuszczenia,
    2. jak to już za ciężkie dolary (poprzednio kosztował 2400$)
    3. nie liczyłbym na "normalną" oksydę.
    4. o fabrycznym "deko" nie ma co marzyć.

  • Jerzy Giziński 2012-03-11 00:00:00

    Odnoszę wrażenie ze ten VIS jakoś ordynarnie wykończony, wypolerowany na biegu, grawerunek tez jakoś nowoczesna zalatuje. Zastanawiam się czy przypadkiem nie jest to wersja pilotażowa złożona z części z magazynu pozostałej po produkcji z 1992r ?

  • Daniel Zawadka 2012-03-11 00:00:00

    Na półkę lustereczko może być... ale do lasu, czy na powstańcze barykady zdecydowanie lepsza oksydowana wersja.

  • IRENEUSZ KULESZA 2012-03-11 00:00:00

    Osobiście wolałbym VISa w oksydzie chyba nie muszę pisać dlaczego ale są tacy co lubią sreberka (raczej takich na tym portalu nie ma)

  • Grzegorz Jaczyński 2012-03-11 00:00:00

    Bez przesady :-)
    Ja wolę VISa w oryginalnym oksydowaniu, ale komuś może bardziej odpowiadać taka "luksusowa" wersja. To w ogóle dość powszechny obyczaj producentów broni krótkiej, wypuszczanie pewnej ilości takich błyszczących, czasem bogato zdobionych, wersji "podarunkowych". Cieszyć się należy, że VIS znów pojawia się w ofercie. Myślę, że zamówienie klasycznie oksydowanej broni będzie również możliwe, i w dodatki tańsze :-)

Dodajesz jako: |