:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Wspomnienia, Robert Tirczakowski - zdjęcie, fotografia
dobroni.pl 18/06/2012 21:26

Robert Tirczakowski 1967-2012

.
Niemalże od początku zamieszkania w Toruniu włączył się w życie kulturalno –społeczne miasta, zostając członkiem, a później wiceprezesem Toruńskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji. Później współtworzył i został pierwszym prezesem Toruńskiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego. Równocześnie włączył się w ruch rekonstrukcji historycznej budując wraz z kolegą w 2006 roku replikę polskiego samochodu pancernego Wz 34, z którym to przemierzał kraj po polach bitew września 1939 roku dla przypomnienia i upamiętnienia chwały oręża polskiego. Za swoją działalność został w 2009 roku uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

Rok 2010 w życiu Roberta zdominowała praca przy filmie Jerzego Hoffmana pt: „1920 Bitwa Warszawska”, dla potrzeb którego zbudował dwie repliki czołgu Renault FT 17. Rok ten był również początkiem istnienia Fundacji Historii Polskiej Broni Pancernej, której Robert Tirczakowski był fundatorem i jej prezesem. W 2011 zdiagnozowano u Roberta mięsaka zlokalizowanego w udzie i jedynym ratunkiem okazała się amputacja nogi w stawie biodrowym, którą przeprowadzono w wrześniu 2011 roku. Pomimo zmagania się z chorobą i związaną z nią dysfunkcją ruchu, Robert pozostał aktywny w swojej dotychczasowej działalności.

Robert Tirczakowski był pasjonatem historii, a także konstruktorem - amatorem, dlatego odnajdywał sens swojego życia w pracy na rzecz Fundacji.

Był wspaniałym człowiekiem, będzie nam go brakować.

Do zobaczenia Robercie!

Grzegorz Jaczyński
Jacek Haber
Andrzej Skolik
Paweł Rozdżestwieński


Reklama

Robert Tirczakowski 1967-2012 komentarze opinie

  • Agnieszka Dworecka 2012-06-22 00:00:00

    Żegnaj Robercie.....

  • Jarosław Lachowicz 2012-06-21 00:00:00

    Przyłączam sie do kondolencji złożonych przez Wachmistrza,śpij kolego...ale pancerz na zawsze pozostanie tym , którzy pamiętają i patrzą na wozy , które wyszły spod Twojej ręki...

  • Tomasz Łumiński 2012-06-21 00:00:00

    Bywaj kolego!

  • Adam Salieri 2012-06-21 00:00:00

    Z przykrością dowiedziałem się o śmierci Roberta... Był on nie tylko wzorem do naśladowania, lecz również bardzo lubianym w gronie rekonstruktorów kolegą. Nie mogę uwierzyć, że nie ma Go już wśród nas.
    Jego śmierć spowodowała pustkę w sercach wszystkich, którzy go znali...

    Spoczywaj w pokoju...

  • Tomasz Łuczkowski 2012-06-21 00:00:00

    A nie tak dawno...3 maja...swoją obecnością uświetnił naszą inscenizację w Nowym Mieście nad Pilicą... Będzie nam Ciebie brakowało... Brak słów... Spoczywaj w pokoju!

  • Andrzej Łata 2012-06-20 00:00:00

    Kampfgruppe Skarzisko- walka trwa do zwycięstwa TY nie przegrałeś, zostałeś w naszej pamięci.Wyrazy uznania za upór i wiare w sens tego co ROBIŁEŚ -CZOŁEM

  • Ihar Melnikau 2012-06-20 00:00:00

    Czesc jeo pamieci!!!

  • Redakcja galopuje.pl 2012-06-20 00:00:00

    SRH 79 pp żegna Cię Robercie. W naszych wspomnieniach pozostanie wspaniały człowiek, który pomimo przeszkód losu umiał uśmiechnąć się i do każdego z nas życzliwie zagadać.

  • Przemysław Łukomski 2012-06-20 00:00:00

    Pogrzeb Roberta odbędzie się w piątek, 22 czerwca w Toruniu. Całość uroczystości odbędzie się w ciągu ulicy Poznańskiej w dzielnicy Podgórz.

    Uroczystości rozpoczną się od wystawienia zwłok o g. 12.15 w kaplicy należącej do zakładu pogrzebowego Sotor, znajdującej się przy ul. Poznańskiej 6/8 na przeciwko marketu Lidl.

    Następnie zwłoki zostaną przeniesione do kościoła św. Ap. Piotra i Pawła przy ul. Poznańskiej 49 kilkaset metrów dalej w kierunku zachodnim po drugiej stronie ulicy, gdzie o g. 13.00 rozpocznie się msza.

    Przy kościele (pomiędzy kościołem a marketem Lidl) znajduje się pojemny parking samochodowy, na którym najwygodniej będzie zostawić samochód na czas uroczystości.

    Po mszy kondukt żałobny uda się na cmentarz położony również przy ulicy Poznańskiej, na przeciwko komisariatu Policji - ul. Poznańska 127/129.

    Po pogrzebie zapraszamy na poczęstunek (rodzina zmarłego będzie mieć stypę osobno) na schron, będący głównym obiektem Fundacji, znajdujący się również przy ul. Poznańskiej, ok kilometra od cmentarza w kierunku zachodnim. Przy wjeździe na schron będzie stał czołg Renault FT 17. Przed schronem miejsca na parkowanie nie będzie, ale istnieje możliwość zaparkowania po drugiej stronie ul. Poznańskiej, gdzie znajduje się kilka parkingów.
    Ewentualne pytania nt. organizacji pogrzebu proszę kierować do następujących osób:

    Tomisław Kalembka tel.+ 48 660 523 236
    Michał Lipka tel.+ 48 604 289 955

  • Jacek Kalinowski 2012-06-20 00:00:00

    Ostatni raz mieliśmy przyjemność uczestniczyć z Robertem na organizowanej przez nas rekonstrukcji 3 go Maja 2012, miał zajrzeć do nas za rok niestety już nie zajrzy teraz on czeka na nas tam na górze. Żegnaj Robercie.
    Batalion Tomaszów zawsze o Tobie będzie pamiętał.

  • Tomasz Safjański 2012-06-20 00:00:00

    Cześć Jego Pamięci! Trudno się z tym pogodzić .

  • Damian Gudz 2012-06-20 00:00:00

    Zawsze przykro kiedy jeden z nas odchodzi, a ten rok w rekonstrukcji zebrał już ładne żniwo. :(

  • Jacek Skrzydlewski 2012-06-20 00:00:00

    W imieniu GRH 9 PSK pragnę złożyć rodzinie oraz najbliższym przyjaciołom
    wyrazy głębokiego żalu i szczerego współczucia.
    Cześć Jego pamięci.

    Jacek Skrzydlewski

  • Borys Caputa 2012-06-20 00:00:00

    Wyrazy żalu dla najbliższych sklada GRH ON Żywiec

  • Andrzej Andrzej 2012-06-20 00:00:00

    (*) odszedłeś na wieczną wartę ...

  • Krzysztof Skłodowski 2012-06-19 00:00:00

    Chylimy czoła. GRH Garnizon Suwałki

  • Waldemar Banaszyński 2012-06-19 00:00:00

    Z Robertem spotkaliśmy się wiele razy na rekonstrukcjach w różnych miejscach Polski. Bliżej mieliśmy okazję poznać się u nas, w Wolsztynie podczas udziału w inscenizacji "Opowieści parą pisane". Przegadaliśmy trochę czasu na sali gimnastycznej, na której Robert spał z kolegami rekonstruktorami (zastanawialiśmy się wtedy: jak On sobie daje z tym wszystkim radę!). Był bardzo pogodny, opowiadał o swoich planach na przyszłość. I ten Jego błysk w oczach i radość - widać było, że się nie poddał...Robercie zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!-członkowie SMM"WEST"

  • Bartosz Marchwiak 2012-06-19 00:00:00

    Wspaniały człowiek, otwarty, przyjazny, chętnie dzielący się swoją wiedzą... Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. PGRH Warta

  • Jarosław Hakenberg 2012-06-19 00:00:00

    Trudno znaleźć odpowiednie słowa, które wyrażą nasz żal - Robert to był facet, którego można postawić każdemu za wzór i autorytet...

    Niech spoczywa w pokoju.

    SRH Marienburg GRH 65pp

  • Karol Woldan 2012-06-19 00:00:00

    Najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół. Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych. Cześć Jego Pamięci !!!

  • artur rafałowski 2012-06-19 00:00:00

    Szkoda,że te przegadane wspólnie godziny już się nie powtórzą ,żegnaj kolego.W imieniu swoim i całego GRH Narew zapewniam ,że pamięć o tobie będzie trwała !!!!!!!!

  • Reniusz Ceroń 2012-06-19 00:00:00

    Cześć Jego pamięci! Szczere wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół!
    4 Pułk Strzelców Podhalańskich!

  • Piotr Fudała 2012-06-19 00:00:00

    Cześć Jego Pamięci!

  • ARKADIUSZ DOMINIEC 2012-06-19 00:00:00

    Wielki żal ... Do zobaczenia Robercie. Najszczersze kondolencje dla rodziny.
    SRH 73 pp

  • Robert Karwan 2012-06-19 00:00:00

    Smutno po tej stracie......bardzo smutno

  • zbigniew pawłowski 2012-06-19 00:00:00

    zegnaj wierny TRADYCJI ORĘŻA POLSKIEGO
    CZEŚĆ CI

  • Krzysztof Zając 2012-06-19 00:00:00

    To wielka strata dla całego ruchu i środowiska rekonstruktorskiego. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół. Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych.

  • Krzysztof Kłosowski 2012-06-19 00:00:00

    ...w krótkich, żołnierskich słowach "szkoda GO !!!"

  • Michał Lipka 2012-06-19 00:00:00

    Nie był mym ojcem a traktował mnie jak syna .......... podaję link do galerii którą utworzyłem dla Roberta i przepraszam wszystkich autorów zdjęć za publikację ich fotografii ( bo są takie ) ale to nie czas na prawa autorskie.https://picasaweb.google.com/michal.lipka2/ROBERT?authkey=Gv1sRgCOHn1uOW38n9ew Wszelkie informacje o pogrzebie zostaną przekazane być może w dniu dzisiejszym lub jutro. Delegacje można zgłaszać mailowo do Mikołaja Klorka i Grzegorza Jaczyńskiego lub bezpośrednio do mnie       [email protected] Roberta       Michał Lipka

  • Rafał Ambroziak 2012-06-19 00:00:00

    [*]Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół. Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37

  • Dariusz Wójtów 2012-06-19 00:00:00

    Nie wierzę.... A jeszcze 5 maja rozmawialiśmy w Nowym Mieście nad Pilicą.... Do zobaczenia Robert. [*]

  • Wojciech Dąbrowski 2012-06-19 00:00:00

    Wielki smutek że musiał odejść wspaniały człowiek.
    Cześć Jego Pamięci.

  • Wojciech Krasiński 2012-06-19 00:00:00

    No aż mnie trzepnęło jak się dowiedziałem ! Już się nigdy więcej nie spotkamy ? Nigdy ? Może już jutro... Czoł(gi)em, Kolego !

  • Hubert Synoś 2012-06-19 00:00:00


    Najszczersze kondolencje oraz wyrazy szczerego współczucia dla najbliższych od "Commonwealth-owców" [*]

  • Jacek Piotrowski 2012-06-19 00:00:00

    Szczere kondolencie i wyrazy współczucia dla bliskich św.p. Roberta składa społeczność PSHO.

    ,,Kiedy myślę o moich latach, które odeszły
    I nie wrócą nigdy już
    I o ludziach, którzy na drugą stronę przeszli
    A nadal są tuż, tuż
    I tak wiele się stało
    I nie stało się nic
    Milion twarzy i zdarzeń
    I to wszystko zaledwie szkic
    Życie to krótki sen""
    Stanisław Sojka

  • Maciej Góralski 2012-06-19 00:00:00

    Odszedł Wielki Rekonstruktor Pasjonat a przedewszystkim Wspaniały Człowiek.
    Najszczersze kondolencje i wyrazy ubolewania.
    Członkowie Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej 3 Bastion Grolman
    Maciej Goral Goralski

  • Jarosław Kresa 2012-06-19 00:00:00

    Znaliśmy się przecież krótko, ale i tego czasu starczyło, bym nie miał wątpliwości, że Robert Był i Jest prawdziwym mocarzem!
    Godnym podziwu i wielkiego szacunku!
    Robercie, z kolegami z GRH 58 pp składamy Ci hołd, a Twoim bliskim serdecznie współczujemy!

  • Komenda Rekonstrukcji Bolimów 1915 2012-06-19 00:00:00

    KOndolencje od całej rekonstrukcji Wielkiej Wojny. Spoczywaj w pokoju.

  • Krzysztof Goździk 2012-06-19 00:00:00

    Cześć Jego Pamięci !

  • sebastian świętek 2012-06-19 00:00:00

    Najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół.

  • IRENEUSZ KULESZA 2012-06-19 00:00:00

    Zawsze podziwiałem Roberta i jego pracę dla kultywowania naszej historii osobiście poznałem go dopiero w maju tego roku w Wałczu ,nie przypuszczałem że będzie to nasze pierwsze a zarazem ostatnie spotkanie.CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI .

  • Salnikov Konstantin 2012-06-19 00:00:00

    Cześć jego Pamięci!

  • Jakub Franczak 2012-06-19 00:00:00

    To wielka i niepowetowana strata dla wszystkich miłośników historii żywej.

  • Jarek Antoszewski 2012-06-19 00:00:00

    Odszedł na wieczną służbę, cześć Jego Pamięci.

  • Leszek Giziński 2012-06-19 00:00:00

    Roberta poznałem na Bitwie Warszawskiej w Modlinie i zapamiętałem go jako uśmiechniętego człowieka... najszczersze kondolencje.

  • KAMIL ZYDLEWSKI 2012-06-19 00:00:00

    GRH 8 ppleg - najszczersze kondolencje .Na ostatniej rekonstrukcji jeszcze razem rozmawialiśmy , śmialiśmy się a dziś przychodzi płakać ale nie umiera jego dusza wiadomo że pozostanie z nami na polach bitew 1920-1939 zaklęta w jego pojazdach

  • Wiesław Olczak 2012-06-19 00:00:00

    egnaj

  • Jerzy Sobociński 2012-06-19 00:00:00


    Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych ...
    Serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół Roberta od SH Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia.

  • Paweł Łuk - Murawski 2012-06-19 00:00:00

    Ostatni raz widzieliśmy się z Robertem w marcu w Kielcach na "Odprawie żołnierzy na Westerplatte". Jak zwykle był pogodny i wesoły a wiemy że nadal walczył. Chyba za wcześnie, chyba jeszcze nie czas .... Szkoda że się już nie spotkamy
    Szczere kondolencje dla rodziny
    Cześć Robertowi!
    pododdział kolarzy WP

  • Jacek "giwera" 2012-06-19 00:00:00

    Żegnaj Robercie przyjacielu

  • Zbigniew Sira 2012-06-19 00:00:00

    Serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół  od GRH Artyleria.

  • Mariusz Maciaszczyk 2012-06-19 00:00:00

    Najszczersze kondolencje dla rodziny Roberta w imieniu 14 Pułku Strzelców Syberyjskich z Przasnysza.
    Robercie! Byłeś wspaniałym człowiekiem, kolegą, twórcą. Świat rekonstrukcji będzie bez Ciebie o wiele uboższy. Spoczywaj w spokoju!

  • Jarek Rostkowski 2012-06-19 00:00:00

    Wielka strata. Najszczersze kondolencje od SMHW przy Lubuskim Muzeum Wojskowym.

  • Paweł Greiner 2012-06-19 00:00:00

    Wyrazy szczerego współczucia od "secesyjnych".

  • Bogdan Pawlak 2012-06-19 00:00:00


    A jeszcze niedawno w Wałczu wspólnie siedzieliśmy przy stole i snuliśmy plany. Najszczersze kondolencje od członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej GRH Weichsel. Spoczywaj w pokoju Robercie.

  • Krzysztof Szepiel 2012-06-19 00:00:00

    Wyrazy współczucia rodzinie składa GR CSP KOP z Twierdzy Osowiec.
    Śpij kolego, twarde łoże ....

  • Ryszard Majchrzak 2012-06-19 00:00:00

    Widac niebiańskim zastępom trzeba zorganizowac wojska pancerne to i Robert został powołany. Był wybitnym przykładem determinacji w walce ze spotykającymi nas przeciwnościami i miał wielką wolę życia. Do zobaczenia po drugiej stronie tęczy Robercie !!!
    Ryszard Majchrzak
    SRH Nordland

  • Przemysław Stępniewicz 2012-06-19 00:00:00

    Odszedł na wieczną wartę wielki człowiek. nasze najszersze kondolencje. rgrh26Infanterie Regiment.

  • Michał Lipka 2012-06-19 00:00:00

    (*)Mimo że Roberta nie zobaczymy w szeregach na polu rekonstrukcji, jako jego przyjaciel i adiutant chciałbym powiedzieć że jego praca nie pójdzie w zapomnienie  a dzieła jego rąk nadal będą cieszyć WASZE oczy. W imieniu Żony Roberta i Fundacji Historii Polskiej Broni Pancernej dziękuję za kondolencje.Michał

  • A G 2012-06-19 00:00:00

    W imieniu Towarzystwa Miłośników Historii Wojskowości - Kalina Krasnaja i swoim pragnę złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom... Niech spoczywa w pokoju... [*]

  • Piotr Dymecki 2012-06-19 00:00:00

    Cała GRH "STRZELCY 31pp" przyłącza sie do kondolencji... Społeczność rekonstruktorska bardzo dziś zubożała ...

  • Maksymilian Ś. 2012-06-19 00:00:00

    a miało być inaczej ech..
    Tak niedawno się poznaliśmy, a tak szybko przyszło się pożegnać.
    spoczywaj w pokoju Robercie! :(

  • Artur Żyłkowski 2012-06-19 00:00:00

    Z przykrością dowiedziałem się o śmierci Niezniszczalnego . Był on nie tylko rekonstrutktorem i konstruktorem, lecz również bardzo lubianym w naszym gronie kolegą. Nie możemy wprost uwierzyć, że nie ma Go już wśród nas.
    Jego śmierć spowodowała pustkę w sercach wszystkich, którzy go znali.
    Proszę przyjąć szczere kondolencje dla najbliższych.


  • Klemens Forel 2012-06-19 00:00:00

    Jeszcze niedawno z nim rozmawiałem wcinając grochówkę na jednej z jego ostatnich rekonstrukcji.Pamiętam jak poznaliśmy się na jednym z pierwszych imprez w Łowiczu .To był pasjonat który wiedział o czym mówi znał się na zabytkowych przedwojennych maszynach wojskowych.Człowiek z którym zawsze było warto choć słowo zamienić szkoda że choroba wygrała.Dziwne teraz będą rekonstrukcje bez samochodu pancernego Wz 34 i uśmiechnietej twarzy Roberta.......Szok...

  • Paweł P 2012-06-19 00:00:00

    To bardzo smutna wiadomość odszedł wartościowy człowiek i prawdziwy pasjonat- Najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół Roberta

  • Adam Kurus 2012-06-19 00:00:00

    [*] Głębokie wyrazy współczucia...
    Stowarzyszenie Historyczne Reduta Częstochowa

  • Pathe39 Pathe39 2012-06-19 00:00:00

    Z wielkim żalem przyjmujemy tą wiadomość.
    Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi.

    Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej 7 DAK

  • Jakub Wojewoda 2012-06-19 00:00:00

    Najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół.
    Odszedł porządny człowiek.

    Jakub Wojewoda
    Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie.

  • Paweł Kubiczek 2012-06-19 00:00:00

    (*)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie