:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Eksploracje, Ringstand TOBRUK - zdjęcie, fotografia
GRH Ostheer 08/08/2011 13:08

Sobota, 6 sierpnia 2011 r.

Godz. 6:30
Zbiórka w Hebdowie.
Rozplanowanie prac, przydzielenie poszczególnych odcinków.
Dyskusja z jednym z miejscowych gospodarzy, który pyta czy będzie wojna i czy mamy dobrze w głowach. Poziom i wiedza rozmówcy – bez komentarza.

Godz. 7:00
Kosa spalinowa robi już swoje, to co odrosło zostaje przycięte, w okopie pracują już łopaty.
Słońce coraz wyżej, chyba dziś nie będzie taryfy ulgowej.
Zgrzewka wody mineralnej rozchodzi się dosyć szybko.

Godz. 9:00
Czas na pierwszy odpoczynek, nie jest zbyt długi i wracamy na stanowiska.
Słońce grzeje coraz mocniej, my niestety coraz wolniej pracujemy.
Powoli, powoli ale jednak zagłębiamy się w okopie.

Godz. 12:00
Grzeje coraz bardziej, wymuszony odpoczynek. Część osób wrzuca lekkie drugie śniadanie, część natomiast nie spożywa posiłku, tylko piją wodę mineralną.

Godz. 12.20
Słońce chowa się za drzewami, mamy cień.
Wracamy do okopów i ryjemy dalej w ziemi, najgorzej przebić się przez warstwę kamieni, które zalegają na głębokości około 70 cm, później już tylko sam piasek, idzie już lepiej.
Z lewej strony nie możemy już iść dalej, ogranicza nas pas drogowy.
Z prawej strony nie mamy ograniczeń. Wykonujemy tam zakręt okopu, który będzie prowadził do planowanej ziemianki.

Godz. 14:00
Niwelowanie wyrzuconej ziemi z wykopu.
Rozplanowanie miejsca usytuowania ziemianki. Próba obliczenia materiału, który będzie nam potrzebny do wykonania stropu oraz wykonanie ogrodzenia.
Niestety upał daje we znaki. Pora kończyć pracę. To nie jesień ani nie wiosna, gdzie można było pracować cały dzień. Temperatura robi swoje. Na dziś koniec.

Udało nam się ukończyć planowaną cześć okopu biegnącego pomiędzy Tobrukami.
Nasz plan zakładał wykonanie około 10 metrowego odcinka, pogłębienie go do pożądanej głębokości.

Kolejny etap prac 21 sierpnia.
Podjęcie próby wykopania ziemianki. Dobrze, że na rynku dostępne są profesjonalne sztychówki……


Pozdrawiamy

Rafał Podsiadło
Paweł Klęk
Dawid Śliwiak
Jarosław Szlachtowicz
GRH OSTHEER

Reklama

Ringstand 58 C ,, TOBRUK komentarze opinie

  • Krzysztof Sojka 2011-09-13 00:00:00

    Ten kolor czerwony powyżej to jak sądzę odwołanie się do tzw. długopisu nauczycielskiego podkreślającego błędy na czerwono. Taki sentyment do niedawno minionej epoki czy jeszcze aktualnej?Bez antagonizmów i narcystycznej furii.

  • mariusz pasiewicz 2011-08-14 00:00:00

    Bardzo dobra robota. Gratulacje ! Jak będę w okolicy postaram się wygospodarować trochę czasu i zobaczyć to wszystko z bliska.Pozdrawiam i powodzenia.

  • Rafał Podsiadło 2011-08-11 00:00:00

    Pozostawiam to bez komentarza.
    Mentalność trudno zmienić......... należałoby wyciągnąć pewne wnioski.
    Niestety ale nie mam zamiaru rozpętać jakiejś chorej wojny na dobroni, przedstawiając moje racje, że nie moża wszystkich wkoło obrzucać błotem.
    Działajcie dalej, życzę powodzenia.
     
     

  • Andrzej Solarz 2011-08-11 00:00:00

    dobra robota, gratuluję!!PS.po co te złośliwości?Jak widzisz po ocenach, znów osoby z zaburzeniami psychoemocjonalnymi z sąsiedztwa dają znać o sobie.
    Zapewne te, które zajmują się  cyt ,, szczerzeniem historii Naszego regionu"uważasz Rafale, że jest to odpowiedni poziom prowadzenia dyskusji??jak Wiesz schrony w Hebdowie i schrony w Proszowicach to ta sama A-2 i szkoda, że Niemcy uznali, że powinny one stanowić jedną linię umocnień, a my nie potrafimy się dogadać co do współpracy - ciekawe dlaczego? ...pociesza mnie jednak fakt, że prace zarówno w Proszowicach jak i w Hebdowie posuwają się do przodu i wygrywa HISTORIA powodzenia w dalszych pracach!!Andrzej Solarza i jeszcze jedno do autorów, niektórych komentarzy pod tym tekstem - nie mylcie dowodu osobistego z plastikową łopatką do piaskownicy, przynajmniej udajcie, że wiecie do czego zobowiązuje tzw. "dorosłość" (mam na myśli tych "świeżych" i tych co "dorosłymi" zostali już dawno)jeżeli kogoś uraziłem tym komentarzem to przepraszam, ale może...

  • Wojciech Dąbrowski 2011-08-10 00:00:00

    Super robota. Powodzenia i wytrzymałości w realizacji.

  • Szymon Kalicki 2011-08-10 00:00:00

    Dobra robota koledzy, choć zawsze znajdzie się jakieś ale.... :-)

  • Rafał Podsiadło 2011-08-09 00:00:00

    Bez komentarza.Poziom bez zmian.Inspirację czerpiemy ze wspomnień osoby, która wykonywała ten schron,  a która to dokładnie wyrysowała nam gdzie biegły linie oraz gdzie były rozmieszczone poszczególne stanowiska.

  • Wojtek Pasek 2011-08-09 00:00:00

    Bardzo cieszymy się z zaczerpnięcia inspiracji z naszego "Tobruku". Koledzy z "Ostheer" wspaniała robota. Jeszcze tylko zabezpieczyć wykop i myślę że wszystko będzie dobrze.My niedługo wchodzimy w realizację "skansenu".Pozdrawiamy  Gniazdo - Ziemia Proszowicka.

  • Piotr Jastrząb 2011-08-09 00:00:00

    Jak jeszcze ziemianka powstanie (najlepiej sama się wykopie:) to już cacko inżynierii lądowej gotowe. Jeszcze schody i kosmetyka ale to już 21 VIII.Pozdrawiam Uczestników i Sympatyków

  • Piotr Jastrząb 2011-08-09 00:00:00

    Jak jeszcze ziemianka powstanie ( najlepiej sama się wykopie :) to już cacko inżynierii lądowej gotowe

  • Rafał Podsiadło 2011-08-09 00:00:00

    Dajemy radę, walczymy jak możemy.

  • Przemysław Stępniewicz 2011-08-09 00:00:00

    Niech żyje wolna inicjatywa i chęć szczerego działania. Krzaczorami trochę zarosło co?

  • Rafał Podsiadło 2011-08-08 00:00:00

    Dzięki za pozdrowienia.
    Zajmujemy się tylko schronem w Hebdowie i w tym roku doprowadzimy  go i teren wokół niego do stanu z lat 1944/45 r. Mamy jeszcze plan wykonać kilka  elementów ziemnych  ale i nie tylko.
    W pewien sposób chcemy uatrakcyjnic przyszłoroczny RAJD STELLUNG A2
    Jak widzisz po ocenach, znów osoby z zaburzeniami psychoemocjonalnymi z sąsiedztwa dają znać o sobie.
    Zapewne te, które zajmują się  cyt ,, szczerzeniem historii Naszego regionu"
     
    Pozdrawiam

  • Antoni Andrzej Zawiliński 2011-08-08 00:00:00

    Jak tak dalej pójdzie to chyba odtworzycie całą Stellung A2 . Pozdrawiam

  • Redakcja galopuje.pl 2011-08-08 00:00:00

    No super super już nie mogę się doczekać jak postawimy moździerz w okopie :D

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie