:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
dobroni.pl 28/04/2019 12:54

Wielki come back! Jedyna w swoim rodzaju! Była pierwsza, niedościgniona, wspaniała, zadziwiająca, a teraz powraca - Rekonstrukcja Bitwy Nad Bzurą !

8 września w Sochaczewie, nad Bzurą, w wigilię 80 rocznicy rozpoczęcia największej bitwy Żołnierza Polskiego w II wojnie Światowej na Widowisko Historyczne Bitwa nad Bzurą zapraszają :

Military Art - Jacek Haber i Paweł Rozdżestwieński

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

Fundacja Wojskowości Polskiej

Panzer Projekt - Grzegorz Klimczak

Muzealna Grupa Historyczna Im Ii Batalionu 18 Pułku Piechoty

Pirotechnika - Thunder Robert Murawski

z nieocenionym i niedoścignionym wsparciem Burmistrza Miasta Sochaczewa Piotra Osieckiego i miejskiej społeczności.

Zapraszamy!

Rekonstrukcja Bitwy Nad Bzurą komentarze opinie

  • Artur Żyłkowski 2019-05-02 16:51:05

    1939,Kampf um Warschau,polnische Kavallerie,totes Pferd,Ausrüstung!

  • Artur Żyłkowski 2019-05-02 16:47:24

    Odnalazłem wreszcie pewne zdjęcie poglądowe,które być może zobrazuje to co rozgrywało się w dniu 19 września 1939 roku pod Warszawaą.Ze słów mojego DZIADKA,wynika,że podczas szarży jego klacz padła z urwanym łbem,gdyż pocisk tarfił kobyłę i niestety On sam spadł z niej i nie przeszedł...

  • Włodzimierz Soszyński 2019-05-01 21:04:32

    Ale ja pisałem o mundurze,za pracę którą wykonywałem dla zakładów płacono mnie bardzo solidnie. Ileż ja skonfekcjonowałem ton płynu Borygo.Ale to już przeszłość .A te forum jest nie do tego.pozdrawiam dziadek emeryt.

  • Artur Żyłkowski 2019-05-01 19:01:07

    Chciałem się też przypomnieć!!! Z pracy przymusowej jeńców wojennych też nikt się z moją Rodzina nie rozliczył.
    Wachmistrz ŻYŁKOWSKI Antoni-3 szwadron pionierów,Wielkopolskiej Brygady Kawalerii.Wzięty do niewoli niemieckiej pod Warszawą dnia 21 września 1939 roku.Stalag II A Neubrandenburg.Numer jeniecki 13301:

  • Włodzimierz Soszyński 2019-05-01 17:41:52

    Ja kiedyś wsółpracowałm z Zakładamy Chemicznymi Boryszew Erg to często byłem w Sochaczewie al ostatnio nie byłem tam ładnych kilka lat.Miałem okazję być w muzeum kilkanaście razy. Tam gdzieś wisi mundur z zachodu z którego do dziś nikt się nie rozliczył..To jest życie i zaufanie do ludzi.

  • Andrzej Skolik 2019-04-30 19:01:07

    Szykuje sie wielki Come Back... ;)

  • Leszek Giziński 2019-04-30 15:26:23

    Możliwe, że będzie to największa inscenizacja wrześniowa w 2019 r.

  • Jarosław Kresa 2019-04-30 13:53:37

    GRH 58 pp zgłasza swoją gotowość! :)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie