:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Imprezy historyczne, REKONSTRUKCJA – SPALONA ZIEMIA – JEDLINA ZDRÓJ - zdjęcie, fotografia
Artur Sankowski - blog 29/04/2013 13:21

…Na niebie mieliśmy podziwiać Red Baron Fokker DR-1, który miał brać udział w bombardowaniu stanowisk artylerii wroga, a potem stoczyć powietrzną walkę z myśliwcem służącym w Carskiej Armii…chłopaki z Fliegendes Museum ze względu na kiepską pogodę od czwartku, nie ryzykowali utraty maszyn i życia na polu walki. I choć pogoda nie dopisała (na szczęscie na spektakl przestało padać) można było za to zobaczyć i poczuć z bliska symulacje pirotechniczną ostrzału artyleryjskiego, moździerzowego, ataki żołnierzy na okopy nieprzyjaciela w zaporowym ogniu wroga, poświęcenie i pracę lekarzy, sanitariuszy i sióstr „uwijających się” po polu walki, wynoszących rannych do przyfrontowego szpitala i często ginących w ostrzale przeciwnika…atak gazowy i jego straszne skutki dla wielu wrogich żołnierzy, szturm oddziału w maskach przeciw gazowych…ale to juz w cz.II:)

Widowisko „ SPALONA ZIEMIA 1916” nie miało w założeniach odtwarzać konkretnej bitwy rozegranej na jednym frontów I wojny światowej…rekonstrukcja była „żywą lekcją historii” za sprawą przedstawienia w niej charakterystycznych epizodów bitewnych z lat 1914-1918.... wojny pozycyjnej, gdy przebieg linii frontu nie zmieniał się całymi tygodniami lub miesiącami, a żołnierze żyli w okopach, ginąc w wyniku ostrzału artyleryjskiego lub ataków na chronione zasiekami, polami minowymi i karabinami maszynowymi pozycje nieprzyjaciela....

dziś cz.I. i uwijam się jak mrówka w obrabianiu zdjęć wiec musicie uzbroić się w cierpliwosć:)

info o organizatorach a przede wszystkim uczestnikach spektaklu znajdziecie tutaj:
http://spalonaziemia.pl/o-bitwie.html

Reklama

REKONSTRUKCJA – SPALONA ZIEMIA – JEDLINA ZDRÓJ 2013 CZ.I. komentarze opinie

  • Dorota Leszczyńska 2013-05-09 00:00:00

    świetna impreza...
    fantastyczni rekonstruktorzy...
    super relacja....
    i niewymownie udane zdjęcia.....

  • Piotr Fudała 2013-05-03 00:00:00

    Super zdjęcia! Dzięki za relację. Szkoda tylko tych samolotów, bo zapewne byłoby jeszcze lepiej.

  • tadeusz lica 2013-05-02 00:00:00

    impreza zacna ,ale po stronie Pruskiej trafiły się niezłe rodzynki !!!!

  • Dariusz Krawczyk 2013-05-02 00:00:00

    a kto miał te mundury kiepskie? może warto nazwać rzeczy po imieniu

  • Wojtek Maśniak 2013-05-01 00:00:00

    Impreza świetna! Teren przygotowany znakomicie, amunicji było bardzo dużo, niestety ta pogoda. Choć klimacik zrobił się dobry. Chciałbym oficjalnie podziękować organizatorom tegorocznej Jedlinki. Dodatkowo chce przeprosić za te fatalne "mundury". Gdybym wiedział, że tak będą wyglądać, to nie przyjeżdżałbym. Wstyd mi za te "stroje karnawałowe" (inaczej nie można tego nazwać). To pierwszy i ostatni taki wybryk z mojej strony.

  • Leszek Giziński 2013-05-01 00:00:00

    Bardzo fajnie to wygląda :) scenografia rzeczywiście robi wrażenie

  • Reniusz Ceroń 2013-05-01 00:00:00

    Zdjęcia jak zwykle świetne. Dzięki za obiecaną fotorelację.
    A na resztę cierpliwie poczekamy. Tylko żebyś sie nie zamęczył, bo nie będziesz w stanie zrobić następnych. ;-)

  • Redakcja galopuje.pl 2013-05-01 00:00:00

    Było świetnie!:)

  • Mariusz Maciaszczyk 2013-04-30 00:00:00

    My walczyliśmy w tym czasie w drugim końcu Polski. Ale w Jedlinie patrząc po fotkach i komentarzach było zapewne super. Pomysł inscenizacji wyśmienity dodając przy tym jak Wielka Wojna niszczyła naszą ziemię ale dzięki której mogliśmy odzyskać Niepodległość. Pozdrawiam wszystkich wojaży z Jedliny i czkam na cz. II.

  • Salnikov Konstantin 2013-04-30 00:00:00

    To prawda. Było wstyd za "mundurki" kilku carskich żołnierzy. Ale impreza była bardzo dobrą. Dziękuje organizatorom i kolegom. Pozdrawiam

  • Grzegorz 2013-04-30 00:00:00

    Organizacyjnie impreza pierwsza klasa. Stanowiska świetnie przygotowane, pirotechnika i zakwaterowanie, ilość pestek- wzorowo. Psikusa sprawiła pogoda, gdyż było zimno i padało. Pozostał pewien niesmak. Ludzie to jednak widzą i wytykają błędy w umundurowaniu... Na imprezach z takim rozmachem powinien być jakiś apel mundurowy. Nie oszukujmy się. Jeśli chodzi o koszerność to strona prusko-austriacka wypadła o niebo lepiej.

  • Andrzej Skolik 2013-04-30 00:00:00

    I scenografia o niebo lepsza niż na Słowacji...

  • Michał Furmaniak 2013-04-30 00:00:00

    Wspaniała impreza bardzo żałuję że nasz grupa nie mogła przyjechać .
    Mam nadzieję że uda się w przyszłym roku. Brawa dla organizatorów.

  • Justyna 2013-04-30 00:00:00

    Piękne wydarzenie!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie