:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Społeczność, Portal dobroni ZOSTAJE! - zdjęcie, fotografia
dobroni.pl 01/04/2019 22:36

Wielce szanowni Czytelnicy i Użytkownicy portalu Historii Ożywionej www.dobroni.pl!


Jako zespół redakcyjny mamy chyba dobrą wiadomość:

Portal Historii Ożywionej www.dobroni.pl - ZOSTAJE w sieci!

Na jakiś czas udało się odsunąć decyzję o likwidacji portalu. Zdajemy sobie sprawę, że przez te wszystkie lata, w zasobach portalu jest cała masa bardzo wartościowych materiałów, zdjęć, felietonów czy choćby tematów dyskusyjnych na naszym Forum.

Wiemy, że to są wartości trudne do zmierzenia i wycenienia. To jest ogromna praca każdego z nas, pasjonatów i badaczy historii. Szkoda by było, żeby jednym kliknięciem to wszystko skasować...

Dlatego też zasoby portalu pozostaną w sieci. Na dziś, w niezmienionej formie - tu niewiele możemy ugrać.

Adresy Waszych stron pozostają bez zmian.

W miarę zamieszczania przez Was materiałów, będziemy je podnosić na stronę główną i dodawać do kalendarium wydarzeń.

W redakcji mamy świadomość, że nie wygramy z atrakcyjnością mediów społecznościowych, ale nasz portal jest tworzony przez nas dla nas. Nie mierzymy atrakcyjności danego wpisu, ilością lajków, ale te materiały są zawsze do znalezienia i zawsze można do nich wrócić.

Mechanika strony, sposób dodawania zdjęć czy materiałów, niestety, pozostanie bez zmian.

Na dzień dzisiejszy tyle możemy zrobić, w myśl motta JW Formoza: "Nigdy nie zostawiamy swoich..."

Redakcja

Foto:

termisan.dobroni.pl


Autor tekstu:  Andrzej Skolik

Reklama

Portal www.dobroni.pl ZOSTAJE! komentarze opinie

  • Wojciech Dąbrowski 2019-08-22 20:30:28

    Super mieć bratnie dusze. Może za jakiś czas wiatr zmieni kierunek i znowu powieje nam w żagle :-)

  • Krzysztof Goździk 2019-08-22 17:30:53

    Wojtku, ja mimo ograniczonych możliwości technicznych ( wstawianie nowych wpisów i wątków) nie narzekam i mimo to czuję się w dotychczasowych jak " orka w wodzie" ;-) Zapewniam, że do ostatniej chwili ( oby nie) nie będziesz sam i ostatni zejdziemy z " portalowego pokładu". Pozdro serdeczne, Stary Druhu ;-)

  • Wojciech Dąbrowski 2019-08-21 20:37:17

    Andrzeju podzielam Twoje odczucia a słowa Kamila podzielam. Już wcześniej wspominałem że na naszym portalu wszystko jest ułożone, tematy i zdjęcia w galerii usystematyzowane. Wracam do dawnych zdjęć bez problemu. Próbowałem w innym portalu zamieszczać zdjęcia (bez możliwości zamieszczania artykułów) lecz totalna kaszana, ustawiane jedno za drugim bez tematyki, no i tragedia by do wcześniejszych wrócić. Wiem też, że jesteśmy czytani, chociaż tego nie widać. Do mnie zgłosiła się osoba zapraszająca mnie po raz kolejny do siebie, by pogadać o historii i miejscach, które opisywałem i niektóre historie poprawić. Pamiętam tez jak kilka lat temu wujek na imieninach powiedział przy wszystkich zgromadzonych o ciekawych moich wpisach zwracając się słowami „O rany kiedy ty to robisz, jak znajdujesz czas na to wszystko”. Odpowiedziałem „Wujku to moja pasja, ja chcę to robić”. Będę trwał więc na portalu do ostatniej chwili. Tu jest mój cały dorobek związany z historią i którym chcę się ze wszystkimi dzielić jeżeli tylko mają ochotę to wszystko czytać.

  • Andrzej Skolik 2019-08-21 07:52:40

    Lejesz miód na moje serce!!!

  • Kamil Szustak 2019-08-21 07:13:48

    A ja mówię: robić swoje. Jeśli nawet wiedza zgromadzona na portalu się zdezaktualizuje (choć nie bardzo wiem jak mają się zdezaktualizować np. wielkie zasoby materiałów foto), to i tak powinna pozostać. Choćby jako świadectwo czasów.
    Problem grup na fb jest taki, ze po miesiącu-dwóch odnalezienie konkretnego wątku jest praktycznie niewykonalne, więc siłą rzeczy np. pytania będą się powtarzać. Kiedy wszystko jest dostępne w jednym miejscu, łatwiej znaleźć poszukiwaną informację, łatwiej też. O wartości strony nie świadczy ilość odwiedzających, ale jakość zamieszczonego materiału.

  • Krzysztof Goździk 2019-08-20 16:58:49

    Grupy tematyczne?... Owszem, pojawiają się jak " grzyby po deszczu", w oparciu na kilku sympatykach danych tematów, wzbogacających je z z własnych zbiorów lub albumów rodzinnych. W odpowiedzi na nie otrzymują " kciuki do góry zachwytu", " serca podziwu"... lub " pierdołę" spod ręki " współczesnego znawcy" , czy lokalnego " master of humor". One się mogą się szybko skończyć szybciej niż powstały. Natomiast nasz Portal ma solidną " podmurówkę", wystarczy kosmetyka i ruch . A nie " ... jak mi przykro, jak mi smutno", czy " ... bo mi z techniką coś klopsuje". Ale cóż, " droga wolna", jak w " kraju nad Wisłą" :-(...

  • Andrzej Skolik 2019-08-20 15:19:06

    Niestety, życie szybko weryfikuje wszystkie deklaracje. Ruch na portalu jest bardziej niz symboliczny. Do policzenia aktywnych autorów wystarczy chyba jedna ręka... Portal stal się jednym wielkim archiwum wiedzy i materiałów. Jednakże bez dopływu świeżych informacji, z czasem i to wygaśnie, bądź się zdezaktualizuje...
    Zresztą chyba podobny regres przeżywa większość historycznych portali. Teraz rządzą grupy tematyczne na portalach społecznościowych.

  • Krzysztof Goździk 2019-08-20 13:52:53

    Hmm, gdy padła hiobowa wiadomość, nekrolog bez mała, rozległ się " ojj i ajj" ,jęk " płaczek"... Ale kiedy okazało się, że się odwlekło i jest szansa na uratowanie tego Portalu, Redakcja dostała od niedawnych użytkowników życzenia do dalszej pracy na " drogę". Zaprawdę powiadam, kojarzy mi się to " poklepanie" jak " ... z kurzem krwi bratniej" w sierpniowe i wrześniowe dni warszawskie 1944 roku :-(((( ... Do broni, do klawiatur, działajmy, to kosztuje niewiele !!! Teraz moja dobra rada, działajcie Koleżanki i Koledzy, jeśli szczerze chcecie uratowania dotychczasowej i długoletniej pracy. Swojej i Innych, Tych min., który z chmur patrzą w dół. Zira, Sarna, a za nimi wielu, oj wielu....

  • Kamil Szustak 2019-04-05 08:19:31

    Bardzo budująca informacja. Cieszę się, ze portal, który w ciagu ostatnich kilku lat odwiedzałem niemal codziennie, zostaje. Nasza GRH w ciągu ostatniego miesiaca przeniosła stronę (z niemal cała zawartością) na nowy adres, jednak w obliczu tak pomyslnych wiadomości, nie zamierzamy porzucać dobroni.pl. W związku z tym, część tekstów będzie dublowana, część trafi tylko na nową stronę, część zaś tylko na dobroni. Tu na pewno będą trafiały teksty adresowane do "środowiska", niekoniecznie związane z głównym nurtem działalności . Chciałbym w tym miejscu podziękować redakcji za zmianę decyzji. A zatem - do broni! Tzn. do klawiatur i działajmy!

  • Adrian Pawelski 2019-04-05 01:27:44

    Panie Andrzeju świetna informacja... dziękuję całej Redakcji za utrzymanie portalu. Czyli jesteśmy i działamy dalej. Ku Chwale!

  • Krzysztof Goździk 2019-04-02 22:17:41

    A Żebyś wiedział Andrzej... Nigdy! ;-)

  • Wojciech Dąbrowski 2019-04-02 21:14:43

    Świetna wiadomość. Dziękuję redakcji za zrozumienie nas wszystkich, pasjonatów i miłośników historii. Portal może działać jak działał. Mi wystarczyło to co jest do zamieszczania wpisów i zdjęć a to pozwalało innym nawet spoza portalu na kontakt ze mną. Powracają plany poszukiwań a nawet zakupu nowego aparatu bo aktualny zaczął szwankować. I jeszcze raz stwierdzę, iż na portalu można wszystko ułożyć, uporządkować i w każdej chwili powrócić do przeszłości, dawnych wątków, zdjęć. Nasz portal jest jedyny w swoim rodzaju i jest potrzebny chociaż czasami wydaje się, że przygasł. Jesteśmy czytani, chociaż często o tym nie wiemy. Ja o tym już się przekonałem.

  • Kamil Kaczkowski 2019-04-02 16:18:35

    Dawno sie nie logowałem, ale widząc informację o tym że portal miał być usunięty musiałem wyrazić swoją opinie. Bardzo się ciesze że zostajecie, to forum i cały portal to masa nieprzecenionej wiedzy którą wspólnie gromadziliśmy przez wiele lat.

  • Jarosław Kresa 2019-04-02 12:47:43

    I to jest bardzo dobra wiadomość!

  • Mariusz Maciaszczyk 2019-04-02 08:57:54

    I to jest bardzo dobra wiadomość! Więc działamy! Facebook jest szybki i prosty ale Facebooka nie wykorzysta się jako źródła pracy historyków i pasjonatów a materiały na Dobroni już tak. Życzę redakcji czasu i chęci do pracy przy portalu. Pozdrawiam!

  • Włodzimierz Soszyński 2019-04-02 06:59:53

    Brawo i niech tak będzie.pozdrawiam

Dodajesz jako: |