:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pokaz kawaleryjski na Bzurze 1915

Rekonstruktorzy - kaskaderzy z 11 pułku ułanów Legionowych ze Słupna zaprezentowali na tegorocznych Tułowicach pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego z armii carskiej, który szczególnie zainteresował naszych kolegów Kozaków z Ukrainy. Stwierdzili oni, że koniecznie Słupno powinno występować podczas rekonstrukcji pierwszowojennych w mundurach kozackich.

Film Wadery:

Reklama

Pokaz kawaleryjski na Bzurze 1915 komentarze opinie

  • Donata knop 2012-06-29 00:00:00

    Miałam przyjemność oglądać dwa razy taki pokaz ale w wykonaniu Apolinarski Grup z Święciechowy w tym roku w pokazie dżygitówki brała udział dziewczyna wykonują te same figury co chłopacy

  • Michał Głuski 2012-05-25 00:00:00

    Świetny kawaleryjski kunszt, bardzo mi się podoba, ale mimo wszystko koledzy są kaskaderami, więc na pewno jeszcze nieraz nas zaskoczą.

  • Andrzej Tylenda 2012-05-22 00:00:00

    ....Widowisko rewelacyjne.Umiejętności i fantazja iście kozacka.Myślę, że to wynikało z samej natury jeźdźców.Jestem pod wrażeniem.Gratulacje!!!....

    cyt. "jak byłem młody to też byłem murzynem i grałem w kosza"
    zaraz mnie zakrzyczycie, ale to wcale nie jest jakieś nadzwyczaj trudne, większość tych figur da się wykonać przy odrobinie sprawności fizycznej. Jak uczyłem się jeździć konno jakieś 20 lat temu i namówiliśmy instruktora, to po jednej lekcji woltyżerki robiliśmy flagi, zeskoki i wskoki w galopie, podnoszenie z ziemi itp. Warunkiem jest koń o równym, stałym tempie galopu. Wyższą szkołą jest poczta węgierska i przechodzenie pod brzuchem, z powodu potrzeby dwóch dobrych koni i dłuższego treningu. Nota bene w polskiej kawalerii też tego uczono.

  • piotrek lyszkowski 2012-05-22 00:00:00

    Widziałem ten pokaz z okopów. Jestem pod wrażeniem. Z wielką chęcią zobaczę ich nie raz ponownie.
    Chyba zacznę się uczyć jazdy konnej.

  • RAFAŁ JĘDRYCH 2012-05-21 00:00:00

    Ja oglądałem z bardzo bliska i też jestem w szoku.Brawo dla chłopaków za odwagę.

  • Wojciech Brzeziński 2012-05-21 00:00:00

    Widowisko rewelacyjne.Umiejętności i fantazja iście kozacka.Myślę, że to wynikało z samej natury jeźdźców.Jestem pod wrażeniem.Gratulacje!!!

  • Krzysztof Goździk 2012-05-21 00:00:00

    Spojrzałem,obejrzałem i "kopara mi opadła" ;-)
    PODZIW i SZACUNEK dla Umiejetności UŁANÓW LEGIONOWYCH !!!
    Pozdro serdeczne,Chłopaki !

  • Mariusz Łyszkowski 2012-05-21 00:00:00

    Szkoda że nie widziałem tego na własne oczy, ale obowiązki w pracy nie pozwoliły mi tero zobaczyć. Z tego filmu WIELKI SZACUNEK dla Rekonstruktorów - kaskaderów z 11 pułku ułanów Legionowych ze Słupna. Mam nadzieję że jeszcze w tym sezonie Was na swe oczy zobaczę. Jeszcze raz gratuluję wyszkolenia, sprawności i odwagi.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie