:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Andrzej T. - blog 14/04/2011 20:02

Pancerne wraki II Wojny Światowej to jeden z moich ulubionych koników, staram się znaleźć jak najwięcej zdjęć czołgów w stanach, które trudno nazwać doskonałym. Jest jednak w tych zdjęciach coś więcej - dynamizm, tragedia i co może niektórych oburzy, jakieś takie surowe piękno. Wojna w jednoznaczny sposób pokazuje twardość i nieustępliwość gatunku ludzkiego, a machiny wojenne zbudowane przez ludzi już po zniszczeniu wyglądają jak jakieś dinozaury.

Zdjęcia pochodzą z różnych stron i archiwów.

Do kompletu film z Bułgarii - jedno z najciekawszych i niedawno odkrytych cmentarzysk wojennych "dinozaurów".

width="480">

Reklama

Pancerne wraki II Wojny Światowej komentarze opinie

  • Paweł Głownia 2012-02-15 00:00:00

    Patrząc na puste miejsca po czołgach smutek bierze

  • Artur Sankowski 2011-11-21 00:00:00

    tam niszczeja u nas pewnie  złożyło by się do kupy  kilka   i jeszcze byłyby na chodzie ...ehhh....

  • mariusz pasiewicz 2011-04-19 00:00:00

    Niesamowite.Prawdziwy raj dla kolekcjonerów.Ciekawe czy miejscowi już wiedzą co mają.

  • Antoni Andrzej Zawiliński 2011-04-15 00:00:00

    Panterę to raczej nie , natomiast kilka panzer IV napewno. Najcenniejszym "eksponatem" tej osobliwej linii jest ( był ?) niszczyciel czołgów Jagdpanzer IV/70 tzw. długi ,uzbrojony w armatę 7,5 cm PAK 42 L/70.

  • Łukasz Nowacki 2011-04-15 00:00:00

    Z tego wszystkiego dało by się pewnie złożyć do kupy jedną kompletną panterę. Szkoda że w Polsce nie ma takich miejsc

  • Andrzej T. 2011-04-15 00:00:00

    Niestety jestem tylko podróżnikiem internetowym, po prostu jak grabie zbieram co znajdę pod siebie:-)

  • Antoni Andrzej Zawiliński 2011-04-15 00:00:00

    To są chyba pozostałości po umocnieniach nad granicą turecką , była taka pierwsza linia obrony Układu Warszawskiego przed NATO wykonana z czołgów zachowanych z II WŚ .Podobno większość wraków została już doszczętnie ograbiona a  były do niedawna kompletnie wyposażone.Modelarzu czy wiesz coś więcej na ten temat ? Czy byłeś tam osobiście ?

  • Krzysztof Goździk 2011-04-14 00:00:00

    "Bajko ty moja",po tylu latach ?!!To jakieś pozostałości po bułgarskiej "linii Maginota" ? ;-)

  • Jerzy Giziński 2011-04-14 00:00:00

     Niesamowite w jaki sposób te pantery dotrwały do naszych czasów, czyż by w Bułgarii nie istniał przemysł metalurgiczny.

  • Andrzej T. 2019-10-30 22:30:37