:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Imprezy historyczne, Mława obiektywie Łukasza Wojtczaka - zdjęcie, fotografia

70 lat temu na przedpolach Mławy żołnierze Wojska Polskiego stawili czoła niemieckim najeźdźcom. Przez cztery dni skutecznie powstrzymywali przeważające siły wroga, zatrzymując ich marsz na Warszawę. Niemcom nie udało się przełamać dobrze przygotowanej i bohatersko bronionej polskiej pozycji umocnionej. Walczyli tam żołnierze 20 Dywizji Piechoty, która po tej bitwie została nazwana przez niemieckich dowódców „Żelazną Dywizją”.

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Historia i Rekonstrukcje

Mława 2009 w obiektywie Łukasza Wojtczaka komentarze opinie

  • Marcin Bolforski 2009-09-19 00:00:00

    Panie HISTORYKU ja terz jestem ze Świętokrzyskiego i rzełuję że nie pojechałem. U nas tego nie ma . A gdzie są tankietki , a gdzie 7TP GRZEGORZA KLIMCZAKA? Coś na tych zdjęciach ich nie widzę.Widzę rże było super.

  • Maciej Turi 2009-09-08 00:00:00

    W imieniu własnym jak i całej GRH 62 Pułk Piechoty Wielkopolskiej chciałbym podziękować organizatorom za udaną rekonstrukcję. Intendentura na medal- mam tutaj na myśli zakwaterowanie i wyżywienie. Pozdrowienia i podziękowania dla kolegów rekonstruktorów, zwłaszcza dla kolegów z drużyny "B" dowodzonej przez Bolasa.

  • Damian Łukawski 2009-09-05 00:00:00

    Wspaniałe zdjęcia brawa dla fotografa, brawa również dla rekonstruktorów, którzy przygotowałi to widowisko, miło się patrzy.

  • Jakub Wojewoda 2009-09-03 00:00:00

    Ja tam swoje zadania dobrze znalem i wykonałem. Trzeba chciec sie ruszać a czasem improwizować.
    Dziekuje Markowi za poprowadzenie 18 pp do boju.
    Dziękuje organizatorom, gratuluje Pawłowi, Wieśkowi i całemu 40 PP.
    Że czasem obsuwy wynikają różne, to wie tylko ten który coś organizuje.

  • Iwona Stań 2009-09-03 00:00:00

    Wspaniała rekonstrukcja! Wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach, umundurowanie, uzbrojenie... no i wspaniała gra aktorska. Cieszę się, że mogłam to wszystko zobaczyć i przeżyć.

  • Jacek Bilski 2009-09-03 00:00:00

    Fotografie są super, ale mam kilka uwag do rekonstrukcji. Inscenizacja z wielkim rozmachem, ale nie wykorzystany został olbrzymi potencjał sprzętu i ludzi. Przykładem może być promocja sprzętu historycznego.7TP na lawecie bez opisów!? Grupy rekonstrukcji historycznej które w sposób bardzo dynamiczny pokazały kontratak Wojska Polskiego na skrzydło nacierających wojsk niemieckich przedstawiły inscenizację z własnej incjatywy. Ich zadania według oraganizatorów były bardzo bierne (Grupy niechcą być tylko tłem). Doszło do systuacji że kawleria i wóz pancerny wz. 34 (wszystko odbyło się z brakiem łączności) były na tyłach nacierających wojsk niemieckich. Inscenizacja nie odbywa się tylko przed trybuną dla poklasków !!! Pochwała należy się grupą przedstawijącym wojska niemieckie. Ich zadania opanowane zostały do perfekcji (sygnalizacja miedzy czołgami w pobliżu leżących żołnierzy - to pokaz perfekcji)

  • Danuta Gastołek 2009-09-02 00:00:00

    Świetne zdjęcia, podziwiam :)
    Wspaniałe ujęcia. Tylko pozazdrościć.
    Też tam byłam, ale nie wszędzie zdążyłam. Sklonować by się przydało na takie imprezy, szczególnie,że w tak trudnych warunkach pogodowych.
    Pozdrówka serdeczne :)

  • Piotr Łacheta 2009-09-02 00:00:00

    Wspomnienia z tego wydarzenia pozostaną niezapomniane zarówno u uczestników jak i widzów.Podziękowania dla organizatorów za kawał dobrej roboty.

  • Ihar Melnikau 2009-09-02 00:00:00

    Bardzo dobrze wszysko zrobione. Dzieki Pawlu Rozdzestwienskiemu za zaproszenie dla grupy bialoruskiej. Niestety nie udalo mi sie przyjechac do Mlawy. Sporo pracy w Moskwie.Ale znow dziekuje bardzo za zaproszenie.Oto dobry artykulik o Bialorusinak, uczestnikac hwojny obronnej 1939 r. http://news.tut.by/146427.html

  • Lukasz N 2009-09-01 00:00:00

    Nawet na WP facet.wp.pl/gid,11448545,img,11448546,kat,84554,galeriazdjecie.html?ticaid=18ab9

  • Krzysztof Wiśniewski 2009-08-31 00:00:00

    Tak dokładna fotorelacja jakbym w niej uczestniczył - fantastic zdjęcia

  • Piotr Kubik 2009-08-31 00:00:00

    Bardzo fajnie było na rekonstrukcji,zdjęcia super zrobione,warto było tam być,na pewno za rok się tam wybiorę,szkoda tylko że na straganach z militariami było mało ciekawych rzeczy,było tylko parę stoisk ale tylko jedno było godne uwagi moim skromnym zdaniem i po bitwie szybko odjechali nie zdążyłem nic kupić :-( .Mówiąc w skrócie SUPER WYDARZENIE .

  • Redakcja Portalu 2009-08-31 00:00:00

    http://galeria.eimagination.pl/gallery2/photo/users/Agnieszka+Dworecka/Mlawa2009/?g2_page=1

  • Paweł Dudek 2009-08-30 00:00:00

    Błoto dodało jeszcze bardziej uroku na polu walki w Mławie .Piękna inscenizacja .

  • Amadeusz Nycz 2009-08-30 00:00:00

    Pirotechnika WSPANIAŁA!!!Brawo Dla Pirotechników...Żałuje ,że nie mogłem byc na Rekonstrukcji...Jeszcze raz Gratulacje...

  • Paweł Rozdżestwieński 2009-08-30 00:00:00

    Bardzo chciałym wszystkim podziękować za udział w rekonstrukcji. Oficjalne podziękowania już się piszą, a teraz na gorąco zanim opadną emocje jeszcze raz dziękuję.

  • Jan Fudała 2009-08-30 00:00:00

    Panowie i Panie! Nie wiedziałem, że można pójść tak daleko w rekonstrukcji. Po pierwsze niesamowita była ludność cywilna . Ponad 200 osób oraz zaprzęgi, zwierzęta i znakomita gra aktorska. No i rekonstruktorzy - wreszcie zobaczyłem Wojsko Polskie, z dowództwem, rozwiniętą linią telefoniczną, dowodzone i dobrze umundurowane. Brudne, złe i zmęczone. Nie potrzeba było żadnej sztucznej charakteryzacji. Nie będę chwalił pirotechniki, bo była zdumiewająca w tych trudnych warunkach, a organizatorzy innych rekonstrukcji powinni popatrzeć jak powinna palić się wieś:-), żeby wyrwać się z dotychczasowych schematów. Warto było wybrać się z mojego świętokrzyskiego, aby to zobaczyć.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie