:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Społeczność, Making cyklu Polski Zbrojnej - zdjęcie, fotografia
dobroni.pl 25/11/2010 20:48

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu z dzisiejszego "making of" cyklu rekonstruktorskiego, który ma być prezentowany na łamach Polski Zbrojnej od 1 stycznia 2011 roku. Po apelu ogłoszonym na łamach naszego portalu 15 rekonstruktorów przyszło na sesję fotograficzną prezentując wojenne ubiory od XIII do XX wieku.

Sesja była profesjonalnie przygotowana i na pewno zdjęcia są bardzo udane. Rekonstruktorzy mieli możliwość wzajemnego porównania co i jak nosiło się w różnych epokach. A było na co popatrzeć, bowiem każda epoka ma własną niepowtarzalna urodę.

Atmosfera na sesji była bardzo przyjazna i po raz kolejny pokazała, że mimo różnicy epok, podejście do odtwarzanej epoki jest zbliżone.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Reklama

Making of cyklu z Polski Zbrojnej komentarze opinie

  • Andrzej Skolik 2010-11-26 00:00:00

    Poza tym wielu rekonstruktorów używa trzewików KRWP z odprutym spinaczem, jako po prostu "trzewików". Czy w WH używano czarnych trzewików? Z pewnością tak, o czym świadczą zdjęcia z prywatnych kolekcji. Co więcej są różne opinie na temat trzewików WH produkowanych przez Sturma, że sie rozklejają, itd.Messer, nie przejmuj się. Grunt, że Wam chciało się chcieć.Zawsze możemy poprosić Fabisia, żeby przyjechał z Berlina, przywiezie wszystko oryginalne, łącznie ze sznurówkami, tylko,czy to jest jeszcze rekonstrukcja przy użyciu ogólnie dostępnych kopii?

  • Redakcja Portalu 2010-11-26 00:00:00

    Easy Panowie, niepotrzebnie się emocjonujecie. Każdy z obecnych przedstawia mundur rekonstruktora używany na imprezach, w tekście ma być wyraźnie napisane co i w jaki sposób zostało zastąpione i dlaczego. Po to jest ten cykl, a każdy następny człowiek może pokazać swoją wersję umundurowania. I się podpisać pod swoim artykułem. Zrozumcie Panowie, że prowadzenie dyskusji na takim poziomie nikomu ani niczemu nie posłuży. Jeśli uważasz, że masz lepszy mundur pokaż go i podziel się swoją wiedzą z innymi. Warto natomiast spotykać się na takich sesjach, bo można naprawdę lepiej się poznać!

  • Mateusz Wasylko 2010-11-26 00:00:00

    GibbonPowiedz mi - na którym zdjęciu widać hełm M42? Po za tym, co ci się nie podoba w sylwetce z roku 44/45?O ile dobrze widzę, są trzewiki Sturma - czyli w miarę dobra kopia?

  • Dariusz Wójtów 2010-11-26 00:00:00

    Nikt tu nikogo nie straszy, tylko jak na razie to się kolega stroszy.Nie będę w temacie więcej polemizował, bo widzę, że w żaden sposób nie docierają sygnały o ewidentnych brakach mundurowych.Zadam pytanie.Czy, wedle kolegi mniemania, poziom umundurowania i wyposażenia zaprezentowanego na zdjęciu jest wystarczający, aby zaprezentować go na łamach publikacji jako przykład/sylwetkę żołnierza niemieckiego z lat 1944/45?Czy wszystkie elementy tego zestawu mogą służyć za ilustrację, jak prawidłowo powinna wyglądać dana sylwetka?Jeśli na oba pytania odpowiedź brzmi "tak", to w takim wypadku Chapeau bas.Pozdrawiam.

  • Adam Niewęgłowski 2010-11-26 00:00:00

    Weź sobie na wstrzymanie, bo:
    1. nie boję się Ciebie, ani Twoich gróźb,
    2. ryj to ma świnia, ja mam twarz,
    3. nie jestem z kręgów, gdzie w sposób siłowy rozwiązuje się takie sprawy,
    4. osobiście nic do Ciebie nie mam, więc po co tyle agresji.

  • Dariusz Wójtów 2010-11-26 00:00:00

    Ja się nie czepiam bezpośrednio nikogo, tylko wyposażenia prezentowanego na zdjęciach.Więc proszę bez osobistych wycieczek, bo w pewnych kręgach nie owijając dostaje się za to "po ryju".

  • Adam Niewęgłowski 2010-11-26 00:00:00

    Kolego Gibbon !
    Daleki jestem od umieszczania tych zdjęć w albumie rodzinnym.
    I wcale się nie pcham przed obiektyw, przyjąłem zaproszenie Redakcji, uczestniczyłem w sesji zdjęciowej. Moj Kolega z grupy napisze o sylwetkach odtwarzanych przez nas Grenadierów Ludowych i tyle.
    Pracuj sobie nad zmianą umundurowania, podziel się z użytkownikami Forum jak zakończysz zamianę i zdobędziesz super koszerne buty na Twoją wielką stopę. A jak dalej chcesz się mnie czepiać, to się czep lepiej tramwaju.

  • Dariusz Wójtów 2010-11-26 00:00:00

    Chodzi mi jedynie o to, że materiał prezentowany będzie w tzw. "mediach", a nie trafi do albumu rodzinnego uczestników.A to zobowiązuje. Dlaczego nie przyjechałem?Bo uważam że moje wyposażenie wymaga jeszcze trochę pracy, poza tym jest na etapie całkowitej wymiany (WH --->SS),a ze względu na rozmiar nogi prawidłowe buty są dla mnie jak na razie nieosiągalne.I dlatego się nie pcham przed obiektyw.Jak się nie ma co pokazać to się nie pokazuje.

  • Adam Niewęgłowski 2010-11-26 00:00:00

    Kolego Gibbon !
    A co Ci szkodziło przyjechać wczoraj na sesję zdjęciową i zaprezentować swoje super koszer umundurowanie i wyposażenie.
    Jeżeli chodzi o moje trzewiki, to wybacz, ale po sezonie rekonstrukcyjnym obuwie wymaga naprawy i dla tego mam takie.
    W temacie umundurowania Grenadierów Ludowych, to powiem tyle, że jako jednostka 27 fali modlilizacyjnej, to wydawane miała tak różnorodne wyposażenie, że płaszcze M36 wyciągnięte z magazynów na zapleczu nie powinny dziwić, nawet w zestawieniu z hełmem M42. A przeszyć guziki, to owszem, jak się uda wykopać odpowiednią ilość w dobrym stanie.
    Klawiatura zniesie wszystko, a nazywanie "lipą" czegoś, co ludzie pełni zapału i zaangażowania chcą przedstawić, to jest niegrzeczne, delikatnie ujmując.

  • Dariusz Wójtów 2010-11-26 00:00:00

    "Fajnie wygląda".Szczerze? Obawiam się że będzie się z czego pośmiać częściowo.Jeśli ma być to rzeczywiście odwzorowanie/przykłady umundurowania z danych epok, jak w takim razie wytłumaczyć czarne trzewiki LWP na zdjęciu nr 11?Albo połączenie płaszcza M36 z hełmem M42 na zdjęciu 21? W dodatku z nieprzeszytymi na oryginalne guzikami?Nawet na marnych zdjęciach widać niedociągnięcia.O ile niektóre przykłady są jak najbardziej ok, o tyle niektóre wołają o pomstę do nieba.Panowie. Moim zdaniem wyjdzie lipa.

  • Adam Niewęgłowski 2010-11-26 00:00:00

    Andrzej w każdym z mundurów wygląda dobrze.
    Wasyl i ja wystąpiliśmy w komplecie mundurów z końcowego okresu II WŚ i dodatkowo w wersji późnojesienno-zimowej. Trochę mnie korciło, aby przełożyć kurtkę na białą stronę, ale na jasnym tle i przy ekranach błyskowych nie było to najlepszym rozwiązaniem.

  • Ihar Melnikau 2010-11-25 00:00:00

    Fajnie wyglada. Eh, szkoda ze teraz nie jestem w Polsce. Gratuluje

  • Andrzej Skolik 2010-11-25 00:00:00

    Ja zaprezentowalem trzy mundury. Wykorzystałem fakt przyjazdu do Warszawy. Też jestem ciekaw, jak to wyjdzie... No i w jednym miejscu spotkało sie tyle epok:)

  • Mateusz Wasylko 2010-11-25 00:00:00

    Dokładnie!Ewentualnie czy można dostać zdjęcia (swoje) - o ile prawa autorskie nie będą naruszone?

  • Piotr Fudała 2010-11-25 00:00:00

    No to teraz czekamy już tylko na efekty tej sesji na łamach Polski Zbrojnej. Zapowiada się ciekawy cykl.

Dodajesz jako: |